lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun.

Sevgili Dostlarım Merhaba;

8 Mart 1857 günü  Amerikada bir fabrikada haklarını alabilmek için yapılan grev sırasında çıkan olaylar sırasında 123 kadının yanarak ölmesi anısına 1910 yılında Danimarkanın önerisi ile dünyada 8 Mart Dünya Kadınlar günü kabul edilmiş. Yani aslında aman senede bir gün olsunda  kadınları hatırlayalım günü değil yani.Hediye alma günüde değil..

Zaman bana  anne, eş, sevgili,arkadaş, dedektif, ahçı, teknisyen, bakıcı, dadı, dekoratör, temizlikçi, koordinatör ,sekreter,öğretmen, berber ,makyöz,  terzi, muhasebeci, arabulucu, işkadını, ütücü, organizatör,satın almacı, yönlendirici, idareci ,emekçi,  hakem ,doktor, şifacı, arabulucu ,siyasetçi  gibi vasıflarını tek olarak bünyesinde toplamayı başarmış ,üstüne üstlük merhametli ve duygusal olan ama kendindeki bu muhteşemliği farkında olmayan, çoğunlukla unutturulan  üstün yetenekli insan cinsine “KADIN “dendiğini öğretti…. 🙂  Evet biz bunların hepsiyiz ve her zamanda öyle olduk.

Kendinizin hep farkında olmanız dileğiyle.. “Dünya Kadınlar  Gününüz” kutlu olsun.

Kendinizi şaşırdığınız, çaresiz, yalnız  hissettiğinizde beni nerede bulacağınızı biliyorsunuz : sibelt@cocukistiyorum.com

 

Sevgilerimle

Aliye Sibel Tuzcu

ÇİDER Başkanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ