Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 178 – 21.11.2005

ANADOLU SAĞLIK MERKEZİ İLE BİRLİKTE YAPTIĞIMIZ 20 KASIM EDİRNE TOPLANTIMIZ ÇOK VERİMLİ VE ANLAMLI OLDU

 

Merhaba Sevgili Dostlarım;

Anadolu Sağlık Merkezi Tüp bebek ünitesini de bünyesine ekledikten son derece titiz il seçimleri yaparak halka ulaşmayı hedefledi. Edirne’de bu illerden biriydi. Daha Önce Halk Eğitim merkezini bildiğimizden ve şehrin artık yabancısı olmadığımızdan oldukça rahattık.

Halk Eğitim merkezi müdürü tanıdık samimi ve bizim nasıl organize olacagımızı bildiğinden her şey önceden nerdeyse hazırdı. Salon sabahtan çok güzel ısıtılmıştı ama Edirne inanılmaz soğuktu. Ne kadar kendimizi sıkı tutsak da Edirne’de tam anlamı ile donduk.

Toplantımıza Edirne’den de beklenmedik bir ilgi bulduk daha önce Edirne’ye gittiğimizde çok

düşük bir katılımla karşılaşıyorduk aman burada kimse bu konuyla ilgili değil demedik ve inatla tanıtımımızı daha ayrıntı sürdürdük. Şimdi üçüncü toplantıda bunun sonuçlarını almaya başladık. Toplantıya televizyonun ilgisi büyüktü baştan sona kadar toplantıyı kayda çektiler bu daha sonra tv lerde bilgi olarak göstereceklermiş. Toplantıda en çok ilgimizi çeken şey diger illere göre Edirne halkının infertilite ve tüp bebek tedavileri hakkında çok yetersiz ve çok yanlış bilgilere sahip olduğu idi. Doktorlardan aldıkları daha dogrusu alamadıkları yarım yamalak bilgilerle neyin ne olduğunu anlamaya çalışıyorlardı.Bu kadar az bilgiye Anadolu’nun hiç bir şehrinde rastlamadık ve çok üzüldük hayret ettik. Bu konu ile ilgili dernek olarak sabırla tekrar tekrar Edirne’ye gidilmesi gerektiğine karar verdik. Toplum çok kapalı ve ne yapacağını bilemiyor.Bu konuda önemli bir çalışma yapılması gerekiyor..

 

Dr.Aytuğ Kolankaya tedaviler ve sorunlar hakkında uzun uzun bilgiler verdi ve soru cevaplara geçildi. Kimse nasıl soru soracağını bilemiyordu ve çok utanıyorlardı. Bizim desteğimizle bir şeiklde sorular toparlandı ve cevapları verildi. Toplantının sonunda Sibel Sinir çifti Anadolu Sağlık Merkezinde ücretsiz tüp bebek tedavisini kazandı. Mutluluk gözyaşları hepimizi de ağlattı.

Neşe içinde toparladık ikinci ve çok önemli bir işimiz daha vardı..

 

 

Toplantı fotoğraflarını buradan görebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ