lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Doğurganlık için verimli beslenin

Doğurganlık için verimli beslenin

Hamile kalmaya hazırlanıyorsanız.
Tatlılar ve yağlar hakkındaki gerçekler

Sağlıklı beslenme normal bir yaşam tarzı için normal bir uygulama olmalıdır. Eğer hamile kalmaya çalışıyorsanız bu özellikle önem kazanmaktadır.Vitaminler sağlıklı cenin gelişimine yardımcı olmak için çok önemlidir. Bir prenatal vitamini alarak ve ek olarak yiyecek türlerini de izleyerek faydalı beslenme alımını artırmak hamilelik öncesi yardımcı olabilir.Genel kural olarak prenatal vitaminler normalde satılan vitamin preparatlardan daha fazla demir, kalsiyum ve folik asit içerirlerBenzer şekilde aşırı dozlarda alındığında gelişmekte olan bebekte olumsuz etkilere neden olabilecek A vitamini de bu preparatlarda daha az dozlarda bulunur

Tatlılar için bir şey varsa, rafine şekerler ve aspartam gibi sentetik tatlandırıcılar uzak durmaya çalışın. Bal veya akçaağaç şurubu ana tatlandırıcılar için iyi alternatiflerdir.

Yağlara pop kültüründe kötü not verilmektedir , bununla birlikte katı yağlar, fizyolojik dengenin muhafaza hormonu için önemli olan gerekli bir besin bileşenidir.

Yağ içeren yiyecekler sıklıkla doğurganlık ve gebelik için çok önemli olan kalsiyumun iyi kaynakları ve omega-3 yağ asitleri vardır.Diyete dahil edilmelidir Sağlıklı yağlar olarak zeytinyağı, fıstık yağı ve ayçiçeği tohumu yağı vardır. Hayvansal yağlar tereyağı veya margarin gibi yağlar yerine bunları kullanın.

Özet olarak işlenmiş ve imal gıdaları hayatımızdan çıkarıp yerine doğal seçenekleri dahil etmekte yarar vardır.

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ