lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi -Çocuk Sahibi Olmak İsteyenlerin Sorunları Artık Sn.Emine Erdogan’ın Da Bilgisinde….

yonetim

SORUNLARIMIZ ZİRVEYE SUNULDU..
ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERİN SORUNLARI ARTIK Sn.EMİNE ERDOGAN’IN DA BİLGİSİNDE….

Gectiğimiz haftalarda çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin sorunları ile ilgili bir dosya hazırlayıp Sn Emine Erdogan’a iletmek üzere hazırladık. Devletin zirvesindeki Başbakana en yakın kişi idi. Çevresindeki sosyal olaylara ilgiliydi. Her zaman eşinin yanında omuz omuza çalışmalara katılıyordu. En önemlisi O bir anne idi. Çocuk sahibi olma duygusunu tatmıstı. Kadınlarla ilgili konulara egildiğini sürekli izliyorduk. Çocugu olmamanın ne kadar sıkıntı verici bir durum olduğunu iyi anlattığımızda yüreği ile bizi hissedebilirdi. Bu müthiş buluşmanın başlangıcı Av. Sn.Belma Satir Hanım’la başladı.. Belma Hanım’la Erzurum Toplantımız vesilesi ile tanışmış ve iş disiplinine hayran kalmıstım. Kendisi AK Parti Kurucu Üyesi aynı zamanda M.K.Y.K (Merkez Karar Yönetim Kurulu) üyesi. Müthiş bir iş çevresi vardı. Her söyledigini hemen gerceklestiriyordu. Sn.Emine Erdoğan Hanım‘la yakın tanışıyorlardı. Sorunlarımızı ona aktardıgımda o bize ilk önce bunu soyledi. Müthiş mutlu olduk tabii. Ve Belma Hanım en kısa sürede bunu Sn.Emine Hanım’a iletecegini söyledi. İnanılmaz ama unutmadı iletti de. Emine Hanım’ın ilgilendiğini ve en kısa surede görüşecegini bildirdi. Ama o sıralarda da kamuoyunda bambaşka bir konu tartışılıyordu. Ortalık bayagı karışıktı. Geçtiğimiz hafta da Avrupa Parlomentosundan Turkiye delegesi olarak davet gelince bunu da hemen Belma Hanım’a ve Emine Hanım’ın sekreterine randevu talebimizle birlikte ilettim. 06 Ekim 2004 Çarşamba günü aniden aksam 16.00da Sn.Emine Erdogan’ın sekreteri Eda Hanım Beni aradı. Eger Perşembe akşamı müsaitsem Ankara’da saat 17.00 de beni Başbakanlık konutunda görüşmeye bekliyorlardı.. Beni görmek ve konuşmak istiyorlardı. Biz de görüşmeyi çok istiyorduk. Anlatacagımız birçok şey vardı. Dosyalarımız haftalar öncesinden hazırdı.
Perşembe günü İstanbulu sular sellerin götürdüğü o korkunç günde ben İstanbul’dan Ankara’ya Belma Hanımla yola çıktım. Uçaktan indiğimizde bizi götürecek araba bekliyordu. Önce Belma Hanım’ın ilgili olduğu bakanlıga ugradık sonra 16.50 de Başbakanlık konutundaydık. Sn Emine Erdogan saat 17.00 de bizi misafir salonunda karşıladı.

e_erdogan2Tanıştık ve ben kendisini çok içten buldum. Ben ilk başta çok heyecanlanmıstım çünkü bu kadar üst bir makamda kendimizi ifade etme imkanını hiç bulamamıştık. Ama içten ve samimi davranışları günler sonra da beni hemen hatırlaması dernegin çalışmalarından haberdar oldugunu söylemesi ve tebrik etmesi beni çok rahatlattı. Oh..evet iste simdi 3 hanım başbaşa sohbet ediyor ve dertleşiyorduk. Dernegin kuruluşundan beri başımızdan geçenleri anlattım. Hepimizin sorunlarını ssk’lılar emekli sandığı ve bagkur’luların tedavi sıkıntılarını birbir anlattım. internetteki www.cocukistiyorum.com sitesinin cıkısından AB’ye kadar giden yolu ilgiyle dinledi. Neden Saglık Bakanı ile hiç görüşmedin dedi. Biz kendisine ulaşamadık dedim. Bu sorunları mutlaka Sağlık Bakanına da ayrıntılı bir şekilde anlatmamı istedi ve sekreterini çagırıp önümüzdeki hafta bizim için randevu almasını söyledi. Sonra da Sn.Gürdal Aksit’le görüştürecegini belirtti. Bu arada bize çay ve nefis kuru pastalar ikram etti. Biz küçüçük bir grup olarak binlerle ifade edilen kişilere ulaştığımızı birlikte eger tedaviler ve ilaçlar ücretsiz ya da bir kısmı karşılanabilse çok daha fazla insana destek verebilecegimizi ifade ettim. Birlikte yapılabilecek bir çok konudan bahsettim. Bir toplantımıza katılmasının üyelere çok büyük destek verecegini belirttim. İnsallah dedi. Şimdiye kadar yapmış oldugumuz toplantılarla ilgili resim ve raporlarıyla birlikte oldukça kalın bir dosya sundum. Görüşmelerinizi yaptıktan sonra tekrar görüşürüz dedi.

Yaklaşık bir saat 15 dakika süren görüşmemiz Emine Hanım’ın konuttan ayrılma vakti ve dönüş uçagımızın 17.20 olması nedeni ile sona erdi. Ama ayrılmadan önce Belma Hanım’ın bana hatırlatması ile (onu minnetle anıyorum) Emine Hanım’la birer resim cektirdik. İlk once haliyle ciddi duran Emine Hanım’a içtenlikle “Bu resimleri internet sitesinde yayınlayabilir miyim Emine Hanım? diyince bana dönüp içtenlikle gülerek: “Eger güzel çıkarsa neden olmasın“ derken sekreteri Eda Hanım bizi cekmisti. Bence çıkan en güzel resimde Emine Hanım’ın gülerken çekilen resmi idi. İlk görüşme resmiyetini hiç yaşamamıştık. Ugurlarken elimi sıktı ve tanıştığım için çok mutlu oldugumu belirttim. Ben de çok mutlu oldum dedi ve elimi sıktıktan sonra uğurlarken samimiyetle yanaklarımdan öptü. Konuttan ayrılırken tahmin edebileceginiz gibi kendimi kuşlar gibi hür ve mutlu hissediyordum. Çıkınca ilk işim bana bu olanağı sağladığı için Belma Hanım’a teşekkür etmek oldu. Binlerce insanın sıkıntısını onun sayesinde devletin en üst makamında olan Başbakanın eşine anlatabilmiş olmaktan dolayı çok mutluydum. Ve içtenlikle ağırlanmıştık.

Ankara’dan dönüşümde Belma Hanım’ın sayesinde çok değişik oldu tabi. VIP yolcusu idi.

Konuttan çıkışımızla havalanında uçaga yetişmemiz normal bir biletli yolcu ile biraz imkansızdı. Ama VIP yolcuların biletleri son dakikaya kadar alınabiliyormus. Bu sayede hemen biletlerimizi VIP de kontura verip chekin yapıldı. Yani Belma Hanım’ın sayesinde inanılmaz güzel bir görüşme ve seyahat yaptım. Bundan sonra olacak güzel gelismelerde Av. Belma Satır Hanım’ı eli emegi olacaktır. Milyonlarca ssk’lı bagkur’lu ve emekli sandıgı üyeleri onu minnetle benim gibi anacaklardır.

Bundan sonraki gelişmeleri de tabi an be an size iletecegim.
Hersey gönlünüzce olsun dostlarım…


SevgilerSayı 139 – 11.10.2004
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ