lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Avrupa Doğurganlık Derneği Fertility Europe’nın Yıllık Bahar toplantısında ne oldu?

Avrupa Doğurganlık Derneği Fertility Europe’nın Yıllık Bahar toplantısında ne oldu?

Merhaba

27-29 Mart tarihleri arasında Sırbistan Belgrad da Avrupa Doğurganlık Dernekleri (Fertility Europe) kısa adı FE nin geleneksel Bahar toplantısı yapıldı.
Nedir Fertility Europe (FE) ilk önce biraz bundan bahsetmek istiyorum.Ben bu konunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yaptığımız çalışmalar ile ilgili özel bir sayfa hazırladım.Bu linkten ulaşabilirsiniz.
Belgrad toplantısı ile ilgili instagramda ve Facebookta olayların sıcağı sıcağına resimleri çekip altına kısa kısa yazdım ama aslında çok uzun bir şekilde yazılmayı hak eden bir toplantı oldu.
FE Yıllık Bahar toplantıları her yıl başka bir üye ülkede yapılmakta. Bu yıl Sırbistan üyemizin daveti ile Dernekler Belgradda toplandı. Sırbistan Derneği Šansa za roditeljstvo Başkanı Sandra Jovanović ve ekibi toplantıya çok iyi hazırlanmıştı. İlk gece kısırlık konusunda bir fotograf sergisi ve kokteyl verildi. Kokteylden sonra yapılan toplantıya Belgrad Belediye Başkanı da katıldı ve toplantıdan o kadar etkilendi ki konuşmasında kısırlık tedavileri hakkında daha çok destek vermeye söz verdi. Gecenin en güzel olaylarında biriydi.
Salonda Fertility Europe üyeleri için en önde protokolde yer ayrılmıştı. Toplantıda 6 çiftin filme çekilmiş çocuk sahibi olma hikayeleri yayınlandı. Filmden sonra filme katkı veren çiftler sahneye davet edilerek kendilerine teşekkür edildi ve anı olarak çeşitli hediyeler verildi. Daha sonra Dernek Başkanı Sandra Jovanović Sırbistandaki tedavileri hakkında bilgi verdi ve Fertility Europe Başkanı Satu Rautakallio-Hokkanen ‘ı davet etti. Dernek Başkanı Fertility Europe hakkında bilgi vererek Avrupa devletlerinin eşit tedavi hakkı için yapılan çalışmaları anlattı.
Ertesi gün sabah 9.00 dan akşam 18.00 e kadar Fon Çalışmaları nasıl yapılmalı konusunda uzman Simona Biancu dernek üyelerine ders verdi. Uygulamalı çalışmalar yaptırdı.Açıkcası çok zordu ama yapılması imkansız değildi. Uygulamaları başarı ile bitirdiğimi gururla söyleyebilirim. 
Akşam 18 den sonra Belgrad şehir turu yapıldı oldukça eğlenceli geçen bir geziden sonra çok ilginç bir restoranda akşam yemeği verildi. Gün boyunca o kadar yorulduktan sonra gece herkese çok harika geldi.
Ertesi gün Temmuzda Avusturya Varşova’da yapılacak olan Dünya IVF Kongresinde yapılacak konuların konusu belirlendi ve mutabık kalındı. Toplantı sonunda grup resmi çekilerek bir sonraki toplantıya kadar herkes birbirine veda etti.

Aliye Sibel Tuzcu
Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER)
Avrupa Doğurganlık Dernekleri Fertility Europe Türkiye Temsilcisi

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) in ne yaptığını nasıl çalıştığını öğrenmek isterseniz aşağıda linkten ulaşabilirsiniz.

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER )Nedir?

 

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum formu ile bize ulaşabilirsiniz.
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ