Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Allah’ın Lütfu

Allah’ın Lütfu

Merhaba Sibel Hanım, Sitenizdeki yazıları okuduktan sonra ben de yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim. İstedim; çünkü benim hikayem insanlara asla en ümitsiz durumlarda bile Hak Teala;dan umutlarını kesmemelerini gösteriyor. images (38)

Ben de her genç kız gibi gelinliğimi büyük bir mutlulukla giymiş, yeni bir hayata adımımı atmıştım. İki kişilik ailemize bir üçüncü kişiyi büyük bir arzu ile hiç vakit geçirmeden istiyordum. Evleneli henüz kırk gün olmuştu. Bazı hamilelik hallerine benzer haller başlayınca doktora gitmeye karar verdim. Doktorum küçük bir muayeneden sonra hamile olabileceğimi söyledi. Hastanenin imkanları kısıtlı olduğu için ultrasonlu bir muayene yapılamamıştı. Bu yüzden akşam için verdiği randevuda kendi muayenehanesine bekliyordu. Bizde eşimle sevinç içinde eve döndük. Akşam oluncaya kadar sürekli karnımı aynada inceliyor ve eşime: sence biraz büyük gözükmüyor mu?; diye, sorup duruyordum. O da:belki de ikizdir. diyordu. Ama ne yazık ki mutluluğumuz o sabah akşam olunca bitmişti.

Doktorun ultrason incelemesi ve çok üzgünüm, nasıl olur? demesi hiç kulaklarımdan gitmiyordu. Karnımda 15 cm büyüklüğünde bir kist vardı. Kesin ameliyat olmam gerektiğini söylemesi beni olduğu kadar eşimi de oldukça üzmüştü. Küçük bir ameliyat denmesi beni biraz rahatlatmıştı. Ancak ameliyatla sağ yumurtalığım da alınmıştı.. Önemli değildi. Çünkü doktorum tek yumurtalıkla da bebek sahibi olabileceğimi söylüyordu.. Ne yazık ki doktorum buna hemen izin vermiyor ve ben bir kez daha yıkılıyordum. En az altı ay iğne tedavisi diyordu. Eşim altı ay göz açıp kapayıncaya kadar geçer diyordu. . Altı aydan fazla sürdü. Adetlerim kesildi. Ve ben on dokuz yaşında menapoz yaşadım. O günleri asla unutamam.

Bu arada eşimin görev yaptığı yerden ayrılması gerekiyordu. Çünkü henüz askerlik yapmamıştı. Kısa da olsa bir de askerlik özlemi çektik. Ve ben düzgün bir şekilde kontrollerime devam ediyordum. Kontrollerimin birinde rahimde büyük bir yara olduğu saptandı. Kanser için testler yapıldı. Çok şükür temizdi. Doktorum yalnızca geciktirir diyordu. Bir kere dondurup iki kere yaktırdıktan sonra bu durumdan da kurtulmuştum. Artık bebek için tedavimiz başladı. Bir çok test, kontroller, sıkıntılar ve ne yazık ki sonuç eşim için ameliyat benim için ise o şans bile yoktu. Sağ yumurtalığım ameliyatla alınmış, sol yumurtalığıma giden tüp ise açılamayacak derecede kapalı idi. Sonuç tüp bebekti. Umutlarımızı tüp bebeğe kalmıştı. Ama memur maaşı ile kim bilir ne zaman nasıl olacaktı. Sonucun böyle olmasından bir ay sonra adet olmamıştım. Ve ben bir korkuyla doktora gittim.

Acaba şimdide diğer tarafımda mı sorunlar vardı. Evet yine unutamayacağım bir ses;inanamıyorum, mucize gebesin!; diyordu. O gün tansiyonum on dokuza çıkmıştı. Bu mucizenin çok hastalık çekmeme rağmen çok sabırlı davranan eşime Allah’ın bir lütfu olduğuna inanıyorum. Şu anda beş aylık gebeyim. Yaşadıklarımın hepsi bir buçuk yıl sürdü. Ama benim için çok zor oldu. Yıllar gibi geldi. Bebek isteyenler bizleri örnek alarak Allah’tan hiç bir zaman ümitlerini kesmesinler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ