lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Bebeklerim Anne Karnında susuz kaldı..

Bebeklerim Anne Karnında susuz kaldı..

Hikayemi size kısaca anlatmak istiyorum benim yaşadıklarımı yaşayanlara ümit olsun diye..

Ben 1996 da evlendim iki sene bekledik ama çocuğumuz olmadı ve sonrasında İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesine gittiğimizde normal yoldan çocuğumuzun olmayacağı anlaşıldı eşim de sperm hareketsizliği vardı ve hemen tüp bebek yöntemine başlandı orada ben 5 defa tüp bebek denemesi yaptım üçüncüde hamile kalmıştım ama iki buçuk aylık olunca kalp atışı durdu beşinci denemeden sonra bir süre ara verdik 2006 eylül ayında tekrar Ankara da Hacettepe de denedik ikiz hamile kalmıştım ama 9 haftalık olduğunda hala kalp atışları görünmüyordu ve küretajla sonuçlandı.
2007 nisan ayında donmuş embiryoları transfer ettirdik ama yine sonuç alamadık. Bu arada her türlü araştırma yapılıyor niye hamilelik devam etmiyor diye ama hiçbir şey de bulunamıyordu.
2007 haziran ayına geldiğimiz de son bir defa daha deneyelim bırakalım artık olmayacak ama ileride niye tekrar denemedik diye pişman olmayalım diyerek başladık tedaviye…
Bu arada doktorum da Tarık AKSU idi neyse tüp bebek uygulaması yapıldı sonuç bu defa da olumlu idi ve ikiz hamile kalmıştım her şey güzel gidiyordu ta ki 16. haftaya gelene kadar 16. haftada kontrole gittiğimizde bebeklerden biri susuz kalmıştı doktorlar o bebeğin anne karnında öleceğini söylediler tabi ki biz korkuyorduk diğer bebeğimize zarar gelmesinden 15-20 gün arayla Ankara’ya kontrole gitmeye başladık bu arada oturduğumuz il ile arada 8 saatlik bir mesafe var kendi arabamızla gidiyorduk kontrole susuz bebekte doktorların dediği gibi ölmedi yaşamaya ve gelişmeye devam etti gebeliğin 26. haftasına geldiğimiz de artık alalım dediler ve doğuma gittik doğumda susuz olan bebeğimiz öldü sağlıklı olan bebeğimiz ise 2 kilo 340 gr doğdu ve sonuçta kızımızı kucağımıza aldık çok şükür şimdi üç buçuk aylık oldu. ALLAH ım tüm isteyenlere de hayırlı ve sağlıklı evlatlar versin ve çocuk isteyenlere benim tavsiyem hiç bir zaman ümitsizliğe kapılmasınlar doğru bir yerde tedaviye başlayıp doktor değiştirmeden orada devam etsinler imkanları elverdiğince pes etmeden denemeye devam etsinler..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ