lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisinde işin peşini bırakmadık

Tüp bebek tedavisinde işin peşini bırakmadık

Sayın Tuzcu ;

Dün dayanışma kulubüne üye oldum.Bana gelen mailinizde sorunumu belirtmediğimi belirtmişsiniz. Sorunlarımız geçmişte kaldı. Buradaki insanlarla aynı sorunları daha önce yaşadığım için üye olmak istedim. Ama hikayemi kısaca özetleyeyim.

Evlendikten sonra 8 yıl anne baba olabilmek çok çaba sarf ettik.Herkesinki gibi klasik bir hikaye. Evlendikten sonra bir sene içinde çocuğumuz olmayınca doktorlara müracaat , çeşitli tetkikler sonucunda benim sperm

sayımın çok düşük olduğu ortaya çıktı.Bir iki doktor dolaşıldıktan sonra durumu kabullenmek zorunda kaldık.Yıl 1988.Çok iyi hatırlarım bir ürolog Prof. hiç uğraşma çocuğun olmaz dedi.Bu arada konuyu çok detaylı araştırmaya başladım.IVF , ICSI …….Bu amaçla İngiltere,Notthingham’a gittik,eşimin yumurtalıklarındaki aşırı hiperstimülasyondan iptal oldu döndük, Yıl 1991. Peşini bırakmadık… 1994 Sonlarında  O tarihlerde İnternational Hospitalde çok sıra vardıYumurta takipleri sonunda Brüksel’ e gittik  tedavinin son aşaması için müracaat ettik.Yumurta toplama , transfer ve Brüksel den İstanbul’a dönüş. Beta HCG ve eşim hamile.İnanılmaz bir sevinç.Doğuma az bir süre kala önce kardeşimi askerde kaybetmem , ardından da babamı kaybetmem sonucunda kızımın doğumunun mutluluğunu yeterince yaşayamadım, 25 Eylül 1995. Kızım Şevval 3-4 yaşına geldiğinde ona bir kardeş verme isteğimiz ortaya çıktı.Çeşitli tarihlerde dört denememiz başarısız oldu.2003 başında Brüksel’deki doktorumuz  son kez mikroenjeksiyonu denemek üzere başvurduk. Sonunda 4 embriyo transferi ve tamamı rahime yapıştı. Hamile kaldık.

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ