Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Yumurtalarınızın Gelişmesine Yüzde Beş Katkı Sağlayacak Müzik Türünü Bilmek İster misiniz ?

yonetim

Müzik zevkinizi istesenizde istemeseniz de  kökünden değiştirecek bir haberle karşınızdayım. Artık Tekno Beat ,Madonna, Metallika, Bach dinleyeceksiniz. Neden mi ? Lütfen dikkatle okuyun..

Moskova da Elektronik Rock türü müziğin yumurtaların gelişmesine yüzde 5 oranında katkıda bulunduğu  bildirildi.

Moskova’da Altravita IVF kliniğinde yürütülen bir araştırma yumurtalara 24 saat boyunca,  tekrarlayan bas müzik çalan  bir tür rock müzik ( tecno beat türü müzik) ile embriyoların sayısının arttıği gözlemlendi..

The Times in bildirdiğine göre ; çalışmada,  iki grup yumurta üzerinde yapıldı. Aynı sayıda sessiz beslenen yumurtalar ile  DJ Armin van Buuren tarafından, 80 desibel de çalınan rock müziğiyle  758 yumurta üzerinde oynandı. (örnek : 80 desibeli telefonunuzun arama sesi yüksekliği diye düşünün)

Alex Biryukov liderliğindeki ekip, müziğin oynandığı yumurtaların marjinal olarak embriyolara dönüşme ihtimalinin daha yüksek olduğunu ve  implante edilebilecekleri aşamaya gelme ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu keşfetti.

Bu bulgular 2017 Ocak ayının başlarında Edinburgta düzenlenen  kongrede sunulmuş.

İnsan embriyolarının incelenmesinde yer alan Oxford Üniversitesi’nden doçent  Dagan Wells, müzikten gelen titreşimlerin, rahimdeki titreşimlerin benzer koşulları yarattıkları için bu tür bir gelişme oluşmasının mümkün olduğunu söyledi.

Doç.Dagan Wells  ” Müzikteki titreşimlerin yumurtanın bulunduğu ortamın çalkalanmasına , embriyonun içinde olan sıvının karışmasına, embriyo tarafından atılan potansiyel olarak zararlı kimyasalların sulandırılıp ve önemli besin maddelerine maruz kalmayı arttırabilir, bu etkiler de  anne rahminin içindeki titreşimlerin bir kısmını taklit edebilir. Son yıllarda “çarpıcı bir şekilde” gelişme kaydedildiğinin belirtilmesine rağmen , tüp bebek tedavisinde  hala  “iyileştirme için daha fazla alan ” olduğunu söyledi.

Bent müziğinin ( gitarın tellerini titreterek aynı notanın titreşimli ses çıkarmasını sağlama)  etkilerinin test edilmesi yeni bir şey değil . 2013’te Barselona’daki bir klinikteki araştırmacılar, Madonna, Metallica ve Bach gibi sanatçıların müziklerini yumurtalara dinleterek  yumurtaların büyümesine yardımcı olduklarını gördüklerini söylemişlerdi. Ayrıca İngiltere de de sadece müzikle geliştirilen yumurtadan elde edilen embriyo dan olan Liverpoll lu Freddie de bunun nadide ve güzel örneklerinden ..

Ne dersiniz ? Beğenseniz de  beğenmeseniz de artık yumurtalarınızı daha güzel geliştirebilmek için Metallica’ nın ,Madonna’nın müziklerini ve Bach ı dinlemeye başlama zamanı gelmemiş mi hanımlar ?   % 5 şansı  ve bu güzel bebeği kim yabana atabilir. ?

Aliye Sibel Tuzcu
Kaynak : Independent ,Telegraph, The Times

 

 

Ve İşte size örnek olarak  yüksek titreşimli tekno beat örneği ,

 

Bu konuyu okuyanlar aşağıdaki konuları da okudular

Yumurta ile sperm nasıl birleşir? Yumurtanın döllenmesi.

Embriyo kalitesi mi yoksa sperm ve yumurta kalitesi mi?

Tüp bebek Tedavisinde Sağlıklı yumurta için 90 gün -1-

Tüp Bebek Tedavisinde Sağlıklı yumurta için 90 gün -2-

Tüp bebekte sağlıklı yumurta için 90 gün gerekli -3- 

Tüp Bebek tedavisinde Kaliteli Sperm ve Yumurta 

Altın yumurta nedir?

Tüp bebek tedavisi başarı oranını artırmanın 9 altın yolu

Prof. Dr. Bülent Tıraş Tüp Bebek Tedavileri Danışma Formu  

 

.

Önemli NOT : 

www.cocukistiyorum.com  tüp bebek , kısırlık ve  hamilelik  portalında arayıp bulamadığınız konular varsa  bize yazın size hemen araştırıp gönderelim.

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
  •   
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ