lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek tedavilerinde sağlıklı yumurta vermek için 90 gün -1-

Tüp Bebek tedavilerinde sağlıklı yumurta vermek için 90 gün -1-

Sağlıklı Yumurtalar için 90 günlük bakım

Yumurtama Döngüsünün hikayesi

Hamile kalma konusunda sorun yaşayan ve tüp bebek tedavileri yarım kalan bir çok hastaya yumurtalarının sağlıklı olmadığını, ya da “eski” olduğunu söylenmiştir. Genellikle bu durumlarda verilen seçenekler donör, tüp bebek tedavisi ya da evlat edinmedir.. Ama çoğu kadın için yumurtalık ve yumurta sağlığını desteklemek için yapabilecekleri şeyler vardır ama bunun bir etkiye sahip olabilmesi için tüp bebek tedavisinden önce bu hazırlıklara en az 90 gün önceden başlanmalıdır. Alt limit 90 gün yani 3 aydır.Üst limit 150 gündür.Biz kısa süreçten yani 90 günlük hazırlıktan bahsedeceğiz.

Bazı faktörler yumurtlamak için hazırlanan yumurtalığın sağlığını etkileyebilir. Doğru bir yumurtlama için size biraz yukarıda da belirttiğimiz gibi belli bir süre gereklidir.

 

Yumurtlama için hazırlık

 

Yumurtaların sağlıklı yada sağlıksız olmasını etkileyebilecek bazı faktörler vardır. Bunlar ;

 

Kan Akışı

Uygun oksijenasyon

Hormonal Denge

Besin alımı

Stres faktörleridir.

Şimdi yumurtalarınızın sağlıklı olmasına odaklanmak isteyeceğinizi düşünerek bu faktörleri birer birer inceleyelim.

Kan Akışı ve Uygun Oksijenasyon ne demek?

Yumurtalıklara bol oksijen gitmesi ve sürekli kan akımının sağlanması yumurtalarınızın sağlığı için gereklidir. Kan akımı için egzersiz o bölgede kan eksikliğini azaltabilir. Yumurtalıkların kan akışını artırmak için aşağıdaki önerileri uygulamanızı öneririz.

 

Günde en az iki litre iyi kalitede su içmelisiniz..

Aslından iyi sudan kastettiğimiz plastik sişelerden içilen sular kesinlikle değil. Vücudunuzun yeteri kadar su alması çok önemlidir. Kanın yoğunluğunun azalması akışınıda hızlandırır. Kanla beraber vücudunuzun her bölgesine olduğu gibi üreme organlarınıza da oksijen taşınır. Her sabah erkenden büyük bir bardak su ile güne başlayın. Bunu unutmamanın en iyi yolu gece yatmadan bir litre suyu baş ucunuza koymanızdır. Gün içinde mutlaka bu su miktarını tüketmeye bakmalısınız.

 

Egzersiz gerçekten çok önemli bunu alışkanlık haline getirin.
Yürüme, koşmak, dans, top ,hafif ip atlama gibi hareket içeren bir şey bulun. Yurt dışında tenisi öneriyorlar. Bizde bunu yapan çok az kişi olduğundan daha çok elinizin altında bulunan materyalleri önermeyi uygun bulduk. Böylelikle Vücudun kan akışını artarıp tüm hücreler taze kan ve oksijen gitmesine yardımcı olun. .


Bu yeni bir şey ..Karın masajı yurt dışındaki adı ile “Doğurganlık Masaj”ı yapın yada yaptırın.

Üreme sistemine kan akışını artırmak için en iyi tedavilerden biri rahim ve yumurtalıklar masaj yapmadır. Masaj yumurtalıklara taze, oksijenli kan getirir ve eski durgun kanı yer değiştirmesine yardımcı olur. Bir masajcıya karın masajı yaptırabilirsiniz. yada karın masajı konusunda uzmanlaşmış bir terapist Türkiye de var mıdır bilmiyorum ama uygulamayı öğrenerek kendi kendinize de evinizin rahatlığında bunu yapabilirsiniz Masajı haftada en az 4 defa yapmalısınız. Adet döneminiz bittikten sonra başlayıp yumurtlama döneminiz son erene kadar masaja devam etmelisiniz.

 

Tüp bebek tedaviniz için Çocuk İstiyorum Formu doldurun

 
  •   
 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ