lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

5.ci denememizde sonucum ilk defa Pozitifti.

5.ci denememizde sonucum ilk defa Pozitifti.

4 başarısız tüp bebek denememiz sonucunda Halit hocayla tanıştık. Diğer tanınan doktorların aksine her hastayı ayrı değerlendirip kişiye özel tedavi uygulaması ve koyduğu yerinde teşhisler sayesinde 5.denememizde ilk kez bize pozitif sonucu gösterdi.

Bizim çok iyi kalitede embriyolarımız olmasına rağmen rahimde tutunamıyor ve gebelik başlamıyordu.Bu sorunla alakalı gerek medyada gerek hastalar arasında tanınan en ünlü doktorlara muayene oldum fakat hepsinin kararı ortaktı. “Sorun yok defalarca denememiz gerek” diyorlardı. Bunu derken yanlış anlaşılmasın.Gittiğim doktorların hepsi bu yazıyı okuyan sizlerin de tanıdığı ünlü doktorlardı. Ama doktordu diyorum,Halit hoca ise bir doktordan öte arkadaş,dost ve konusunda dahi bir insandı. Onu diğer doktorlardan ayıran en önemli özelliği buydu. Halit hoca diğer doktorların asistanlarının muayene öncesi çıkarttığı özete bakmak yerine tüm tahlillerimi inceledi ve sorunumun rahim tüberkülozu olduğunu ve bununla ilgili ilaç tedavisi görmem gerektiğini söyledi. İkna olmadığım için bir sürü tahlille bunu ispatladı. Zaten her aşamada titiz davrandığından süreç yavaş ilerliyordu bir de 9 ay tedavi süreci çok uzun bir zamandı. Ama başka alternatifim yoktu. Tedaviye başladım.Fakat öncesinde olası bir aksiliğe karşı yumurta topladı ve embriyolarımızı dondurdu.

Nihayet 9 ay bitmişti.Tüp bebek için hazırlıklara başladık bu seferde rahim içini transfer için uygun bulmadı bir sonraki aya ertelendi.Buradan da anlayacağınız gibi paramızı almak gibi hiçbir hırsı olmadı.Bizim bu kadar başarısız sonuçtan sonra artık üzülmemizi ve ilk transferde bunu başaracağını bize söylüyordu. Sonraki ay her şey yolundaydı. Halit hocanın kafasında sorun oluşturabilecek hiçbir şey kalmamıştı. Transfer yapıldı 8.gün lekelenme şeklinde kanama oldu çok korktum yine olmadı diye ağlarken hocayı aradım. Hayırlı olsun gözün aydın dedi. Şaka yapıyor sandım çok kızdım hatta benimle iddiaya girdi hemen kan testi yaptırmamı söyledi. Sonucum ilk defa Pozitifti. Ağlamaktan telefonda sonucu söyleyemez durumdaydım. İnşallah sorunsuz bir şekilde kucağımıza almayı Allah nasip eder.Halit Hoca alanında çok profesyonel bir doktor.Benim gibi sorunlu herkesin Halit Hocayı ziyaret etmesini şiddetle tavsiye ederim.Hocamla gurur duyuyoruz kendisine tekrar çok çok teşekkürler…
Darısı tüm hastaların başına…

 

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Danışma formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ