lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek Başarı Hikayeleri; Tedavime çok güvenle başladım ve kendimi akışa bıraktım

Tüp Bebek Başarı Hikayeleri; Tedavime çok güvenle başladım ve kendimi akışa bıraktım

Merhaba;

26 yaşında evlendim bir kadın için anne olmak için en ideal yaşlarda olduğum için çocuk isteme fikrimizi hiç ertelemedik ve evliliğimizin 5.ayında hamile kaldım.Ne yazık ki kimyasal gebelikti ama çok kanamam olduğu için kürtaj olmak zorunda kalmıştım sonra tekrar zamana bırakmıştım ama hep bu ay bu ay derken zaman geçiyordu ve ben hamile kalamıyordum .İlaçla tedaviye başlamıştım ama buna rağmen olmuyordu günler aylar geçiyordu ben gittikçe daha çok kafama takmaya başlıyordum gittiğim her doktor kendine göre ayrı bir teşhis koyuyordu. Kafam iyice allak bullak oluyordu nasıl ve nereden başlayacağımı bilemiyordum benim gibi birçok insan bu hataya düşmüştür ki bir umut diye herkese inanmak istiyor ve en doğru yeri bulmak çok zor oluyor .
Tam 2 yıl o doktor bu doktor o tedavi bu ilaç derken boşuna vakit kaybetmiştim görünürde hamile kalmamam için hiçbir sebep yoktu ama kalamıyordum. Eşimle aşılamaya karar vermiştik yaşadığımız yerde bu imkanımız yoktu ve biz 5 saat uzaklıkta aşılama için başka bir ile gidip geliyorduk .
Aşılama yaptı doktor.
Test günüm geldiğinde negatifi görmenin yıkıntısı dışında dayanılmaz bir ağrı yaşadım .Yakın bir ilçe hastanesine gitmiştik yumurtamın çok büyüdüğünü ama çatlamadığını yumurtalığımın patlamak üzere olduğunu yumurta çatlatıcıyla çatlamazsa beni acil ameliyata alacağını hatta yumurtalığımın bile alınabileceğini söyledi doktor..O an ki yaşadığım hayal kırıklığını korkuyu yıkılmışlığı tarif edecek söz bulamıyorum o gece hastanede yatmıştım ve çok şükür ki çatlamıştı ertesi gün eve gitmiştim.

Doktor 3 gün sonra hsg filmimi görmek için beni hastaneye çağırmıştı hsg yi çekmiştik doktor beni dışarı çıkarıp eşimle konuşmuştu .Yolda giderken eşim çok üzgündü ama beni teselli etmeye çalışıyordu ben çok zorlayınca doktorun tüplerimin kapalı olduğunu ve ancak tüp bebekle çocuk sahibi olabileceğimizi söylemiş . İyice dünyam başıma yıkılmıştı insanın kabullenmesi o kadar zor ki o an kendimi bu kadar eksik yarım hissetmemiştim.Çok korkutucuydu ve 1 saat eve kadar ağladım sonra günlerce ağladım kimseyle hatta eşimle bile konuşmak istemedim, içime kapanmıştım psikolojim alt üst olmuştu . İnternetten sürekli araştırmalar yapıyordum bu durumu hastanemizdeki kadın doğumcuyla konuştum beni üniversite hastanesine yönlendirmişti.  Hsg nin bazen yanıltıcı olabilecegini en dogru sonucu laparoskopi ve histereskopiyle olabilecegini  söyledi..

Laparaskopi ve histereskopide oldum gerçektende tüplerimin kapalı olmadığı benimde eşiminde hiçbir sorunumuzun olmadığı görüldü. Laparoskopiden sonra iki kere daha aşılama yaptık ama imkanların kısıtlı olmasından benim çalışma yoğunluğum bunun gibi birçok nedenden dolayı başarısızlıkla sonuçlanmıştı . Maddi ve manevi bedenen ruhen çok yorulmuştum artık sebepsiz infertiliteydi ve artık tek yol tüp bebekti. Boşuna zaman kayıpları tedaviler o üzüntü o stres derken artık sağlığımdan bile olmuştum ve hipoglisemi başlamıştı bende bir süre kafamı da bedenimi de dinlendirmek için tedaviye ara vermiştim…ama yaşımda ilerliyordu ve koskoca 4 yılımız geçmişti artık insanların neden çocuk yapmıyorsunuz olmuyor mu ? neden olmuyor ? sorun kimde ?

Kimisinin  laf sokması,  kimisinin sana acıyarak bakması … kısacası etraftaki insanların acımasızca davranışları ve soruları karşısında her gece ağlıyordum ve bebek özlemim gittikçe artıyordu ,dayanamıyordum artık ne olursa olsun tüp bebek şansımı da deneyecektim. Bu konuda da eşim hep beni destekliyordu ve internette araştırma yaparken ÇİDER  derneğinin grubunu buldum herkes orda dertleşiyordu destek ve yardım alıyordu sonra bizim tüp bebek için en uygun yerimiz Adanaydı ve ben Adana’da ki tüp bebek  yapan yerleri tek tek araştırdım sonra Doktor Volkan beyi gördüm onunla ilgili yorumları da okuyunca içimde bir umutta bir güvende oluşmuştu sonra kendisine mail attım doktorluğunun yanında mütevazi kişiliğiyle bütün sorularımı cevaplamış ,gelin görüşelim demişti o an bütün korkularım gitmişti içimde ,bir güven ve umut olmuştu ve oraya gideceğim için kafam rahatlamıştı ve bütün olumsuz düşünceler ve korkular pozitife dönüşmüştü.

Doğum günüm ,evlilik yıldönümümüz eylülde olduğu için hamile kalmak içinde eylülü bekledik .Tedavi içinde eşimle ve günü gelmişti gitmenin ÇİDER ‘e üye olduğum için ÇİDER’i aradım heyecanla ve ertesi günü randevumu almıştılar Dr.Volkan Noyan için Bitlisten Adanaya büyük bir sevinç ve heyecanla gittik ve ertesi günü Volkan beyin yanındaydık . Hiçbir sorun ve zorlukla karşılaşmadan oraya gidince içimdeki güven, umut daha çok artmıştı.Emin ellerdeydim artık hemen tedaviye başladık her gittiğimizde daha bir güler yüzle karşılandık ve kafamızda hiçbir soru kalmadan mutlu bir şekilde ayrılıyorduk. Her gün bize umut verici yeni haberler veriliyordu her şey umduğumuzdan daha iyi gidiyordu .  17 günlük bir tedavinin ardından transfer günüm gelmişti ve her şey olup bitmişti Transferim yapılmıştı.İlgisi hoşgörüsü karşısında her defasında iyi ki gelmişiz iyi ki onu tercih etmişiz dedik, eşimle hastaneden ayrılırken kendisine teşekkür etmek ve vedalaşmak için odasına gitmiştik. Hocam siz bana çok güven ve umut verdiniz, “bende senden çok umutluyum hadi inşallah bakalım” demişti ve çok şükür o güvenimde umudumda boşuna değildi önce Allah sonra Volkan bey sayesinde bebeğime kavuşmuştum.Tedavi boyunca ilaçlarımı düzenli kullandım, yenilmemesi gereken hiçbir şeyi yemedim, onun dışında kafam çok rahattı hiç stres yapmadım ki bunu da doktorum sağladı .Tedaviye takılmamaya çalıştım her şeyi akışına bıraktım.Dilerim Allah benim gibi “bebek özlemi” içinde olan herkesi böyle mutlu sonlara ulaştırsın .ÇİDER derneğine ve Doktorum Volkan Noyan’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum sevgilerle….

S.Ö.D

Facebook Tüp Bebek tedavileri Grubu
Prof.Dr.Volkan Noyan’da Tüp Bebek  Tedavisi olanlar

 

Tüp bebek başarı hikayelerinin hepsini okumak isterseniz burayı tıklayınız

 

 

..

Tüp bebek tedavileriniz için Prof.Dr.Volkan Noyan’a ulaşmak isterseniz bu formu doldurarak iletişim kurabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ