lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek başarı hikayeleri ; Çok yorulmuştum bir yıl içinde 4 tüp bebek denemiştim.

Tüp bebek başarı hikayeleri ; Çok yorulmuştum bir yıl içinde 4 tüp bebek denemiştim.

Forumdan saba’nın tedavi hikayesi ;

Benim hikayem;

Eşimle 2009 yılında evlendik, evlendikten 4 ay sonra doğal yolla hamile kaldım ancak 2 aylıkken kap atışı alınmadığı için kürtaj olmak zorunda kaldım. Doktorum 6 ay korunmamızı söyledi böylece evliğin üzerinden bir yıl geçti. Sonra korunmayı bıraktık ama ben hamile kalamadım .Eşimle konuşup yumurta takibi yaptırmaya karar verdik. Doktora gittim adetin 3 günü yapılan testlerde fsh 20 çıktı o an pek anlamadım araştırınca dünyam başıma yıkıldı erken menopozmuşum ,hiç çocuğum olmayabilirmiş vs vs.
Bu arada çocuk istiyorum sitesine üye oldum oradaki arkadaşlarla yazıştık dertleştik. 2011 yılının haziran ayında ilk tüp denemememi  Ankara’daki bir klinikte yaptım ancak embriyo oluşmasına rağmen tutunamadı. İlk negatifimi almıştım hemen buradaki tıp fakültesine gittim.Orada İdris Koçakla tanıştım benimle çok ilgilendi bir takım testlerimi yaptırdı ve Kasım ayında tüp bebek denedik ancak yumurta oluşmadı ve iptal edildi. İki ay ara verdik .
 Ocakta tekrar denedik bu kez 2 yumurta gelişti ancak döllenme olmadı. Nisan ayında tekrar denedik yine yumurta gelişmedi. Bu kez Eylülde tekrar denedik bu kez yumurta oluştu ancak boş çıktı. Çok yorulmuştum bir yıl içinde 4 tüp bebek denemiştim.
Bir süre kendimi bakıma çektim ve ottu çöptü derken tekrar denemeye karar verdik. Bu kez Samsun’daki Medikal Parkta denedik ilk denemede yumurtlar büyümedi ikinci denemede yumurta boş çıktı. Bunun üzerine iki ay mola vermeyi düşündük ancak en son denemem Eylülde olmuştu ben o ay adet oldum .Ertesi ayki adeti beklerken adetin geçtiğini fark ettim bir iki gün derken aradan 2 hafta geçti dedim ki bir test yapayım belki hamileyimdir dedim .Ertesi sabah idrar testini yaptım sonuç inanılmazdı test pozitifti hemen doktora gittik ve bebeği gördük kalp atımında aldık. Şu an 14 haftalık gebeyim inşallah sağlıklı sıhhatli şekilde kucağıma almamı nasip eder yüce Rabbim.

 

Annelik hikayelerinizi bizimle paylaşın. sibelt@cocukistiyorum.com

..

Uzun süredir anne olmak için çaba gösteriyorsanız  Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
  •   
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ