lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 163 – 16.06.2005

HAZİRAN AYI DÜNYA INFERTİLİTE AYI BİZ NELER YAPIYORUZ?
ADAPAZARI TOPLANTISI, MALTEPE, KARTAL VE SÜPRİZ GEMİ TURUMUZ….

04 Haziran’da Sakarya Adapazarı’nda Baltürk Otel’de yaptığımız toplantının ana fikri “Biz saglık sektöründe tedaviler konusunda neler yapıyoruz, başarılı tedaviler nasıl olmalı?” idi..

İstanbul Tüp Bebek Merkezi Başkanı Dr.Celalettin Örnek tedavilerin en kolay nasıl geçmesi gerektiği bunda merkezinin rolünün ne olması gerektiğini, tedavilerde başarının en fazla hastasının sorunlarına eğilen ve bunda samimi olan merkezlerin başarılı olacaklarını örnekleri ile anlattı.Toplantıya katılanların hepside yaşanmış hikayelerinden örnekler verdiler. Hepimiz için gerçekten eğitici bir toplantı oldu.

Üyeler dileklerini anlattılar ve biz çözümleri neler olabilir bunu tartıştık. Toplantının sonunda ön üye olan bir çiftimiz Murat ve Esra Yapan 880 usd den tüp bebek tedavisi olmaya hak kazandı.Diğer üyelerde 1400 usd den tedavi olma hakkı kazandılar. Kendilerine tedavilerinde bol şans diliyoruz.

Toplantı Fotoğraflarını Buradan Görebilirsiniz

Dünya Infertilite ayı nedeni ile yapılan toplantılarımızın hepsini onun adına yapıyoruz. Bu nedenle değişik etkinliklerimiz var. Neler mi?

Sevgili Dostlarım Adapazarı toplantımız uzun süredir düşündüğümüz başka kararlarımızı da gündeme getirdi ve biz artık hemen ise koyulduk..

ARTIK ADAPAZARI’NDAN HER HAFTA İSTANBUL’A SERVİSİMİZ VAR.

Bir çok üyemiz ulaşım konusunda sorunlar yaşadığını belirtiyordu.Eşi olmadan yalnız başına gelmek istiyordu Güvenilir bir şekilde merkezine direkt ulaşmak istiyordu. Bizde bunu sağladık.Sakarya Adapazarı Taka FM Çider işbirliği Ayın 18 inde Adapazarı’ndan Belediye’nin önünden saat 08.00 de İstanbul’a ücretsiz servis kalkacak. Dönüş saat 14.00 civarında olacak.

Aynı servisi İzmit ve diger yakın illerimize de yaymaya calısacagız.

DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ

Bu ay Infertilite ayı nedeni ile İstanbul içinde sürecek..

25 Haziran İdealtepe – Maltepe Merkez’de Modern Cami’nin altındaki toplantı salonunda saat 14.00/16.00 arasında Bilgilendirme Toplantısı. Sayın Meltepe Camisi İmamı da toplantıya katılıp tüp bebek hakkında ki fetvaları degerlendirecek.Toplantıya katılanlar arasında bir çift 800 usd ye İstanbul Tüp Bebek Merkezinde tüp bebek tedavisi olmaya hak kazanacak.

26 Haziran’da Bogaz’da gemi turumuz ve pasta kek, börek yarışmamız var. Birinci ikinci ve üçüncü gelenlere de derneğimizin sürpriz hediyeleri var. Tur Gemimiz yeni Menderes Saat 13.00 de Kadıköy den saat 13.30 da Eminönü Ticaret Odası önünden kalkacak.

1 Temmuz’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde saat 20.00 de Kartal Belediyesi ile ortaklaşa yaptığımız bilgilendirme toplantısı var..

Bir sonraki toplantımız umarım sizin için güzel bir sürpriz olur…

TÜP BEBEK TEDAVİLERİNİN KARŞILANMASI VE DERNEKL İNDİRİMLERİ..

Tüp bebek tedavilerinin SSK’lılara da ödenmesi Bağkur mensuplarının tedaviye baslaması, özel sigortaların bunu gündeme alması ve yeşil kart mensuplarının da yararlanabilmesi konularındaki çalışmalarımız başarı ile sürüyor.

SSK’lıların tüp bebek tedavileri kararnameye kondu. Meclis Sağlık komisyonu başkanı ile bu konuda telefon görüşmelerimiz sürüyor. Kararnameye bizim isteklerimizi kendisinin eklediğini de burada büyük bir gururla belirtmek isterim. Tüp bebek tedavileri belli bir oranla karşılandığında Çider gene ek indirimlerle destek olacak ve artık bu tedaviler sizin için gerçekten çok kolay karşılanabilir bu hale gelecek..

Nasıl mı? Diyelim sosyal güvenlik kurumu üyesisiniz (ssk, bagkur, emekli Sandıgı vs.)

Tedaviler bizim anlasmalı merkezlerimizde; maksimumu 3000 usd olan tedavi Devletten 800 milyonunu yani 500 usd sini alıyorsanız, dernek indirimi 500 usd, size maliyeti 2000 usd olacak.

Tedaviler bizim anlasmalı merkezlerimizde; normalde 2500 usd olan tedavi Devletten 800 milyonunu yani 500 usd sini alıyorsanız, Dernek indirimi yaklaşık 650 usd, size maliyeti 1350 usd olacak..

Tedaviler bizim anlaşmalı merkezlerimizde; özel aylarda 1850 usd olan tedavi Devletten 800 milyonunu yani 500 usd sini alıyorsanız, Dernek indirimi 200 usd, size maliyeti 1150 usd olacak.. Onu da dernek üyeleri kademeli olarak ödeme imkanına sahip olabilecekler..

Yani artık her şey sizin için çok kolay olacak…Bizi izlemeye devam edin…..

Sevgiler
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ