lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Servikal Mukus un salgısını artırmak ve kolay hamile kalmak için nasıl beslenmeliyim.

Servikal Mukus un salgısını artırmak ve kolay hamile kalmak için nasıl beslenmeliyim.

Servikal mukus hamile kalmanın önemli bir parçasıdır. Bu jöle madde bir kadının vücut tarafından üretilen gibi bir kez bir kadın vücudunun içinde hayatta kalmak için spermin yumurta ile döllenmesine yardımcı olur.Servikal mukusu doğal hale getirmek için beslenme takviyeleri gerekir

Sağlıklı beslenme için en önemli bileşenlerden biri vücüda düzenli su girişidir.Vücudun sulu tutulması servikal mukus un da sıvı üretmesine yardımcı olur .Her gün yeterli miktarda su içmek için servikal mukus dengeli hale getirmek için yardımcı olacaktır .

Balık, baklagiller, tavuk gibi, kuruyemiş, kepekli tahıllar, meyve, sebze ile dengeli beslenme servikal mukusun çalışmasını düzene sokar .

Kafein tüketiminin servikal mukusun olumsuz yönde etkilenmesine neden olduğuna dair kesin olmayan çalışmalar bulunmaktadır.Eğer hamile kalma konusunda kararlı iseniz günde en az 300 mg dan fazla kafein tüketmemeli, hamile kalma olasılığı azaltmamalısınız

C Vitamini C vitamini rahimi çevreleyen kan damarı duvarlarını güçlendirmekte ,enfeksiyonlara karşı daha güçlü hale getirmektedir.Yaraların iyileşme hızı artar.Ayrıca C vitamini servikal mukusun çoğalmasına neden olduğu düşünülmektedir

– Nitrik Oksit. Nitrik oksit, genital bölge, rahim dahil üreme organlarında yumurtalıklardaki kan akışına yardımcı olur. Bazı çalışmalar mukus serviks tarafından salgılanan miktarını artırmaya yardımcı olduğu yönündedir.Sebze ve meyve konusunda dengeli beslenen kişilerde vücut kendiliğinden nitrik oksit yapmaktadır.

– Üzüm Çekirdeği ayıklayın. Üzüm Çekirdeği daha verimli hale getirmek için C vitamini ile kullanın. Ayrıca, antioksidan varlığı ile spermlere destek verir .

– Çuhaçiçeği yağı. özellikle servikal mukus artırmak için kullanılan bir bitki olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda bir anti-inflamatuar bir esansiyel yağ asididir.. Sadece servikal mukus artırmaya yardımcı olmayacaktır ,aynı zamanda kalite ve servikal mukus etkinliğini artırmak için yardımcı olabilir.
Bu takviyeleri ek olarak, artan servikal mukus yardımcı olabilir ilaç alternatifi vardır. Eğer gebe çalıştığınız ve diğer seçenekler hakkında sağlık hizmeti sağlayıcınıza danışın servikal mukus bir sorun inanıyorum ki size göre olabilir için.

http://www.babyhopes.com/articles/foods-cervical-mucus.html

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ