Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kadının Bakış Açısı

Kadının Bakış Açısı

Doğumla çogalma görevi tabiat ana tarafından kadına verilmiş. En büyük görev anne olmak diye yetiştirildik yüzlerce yıldır. İsteyen doğurabilir istemeyen mecbur değildir diye işleselerdi herhalde birçok kadında zincirlerini kırıp çocuksuz olmayı sececekti. Hernekadar düzenler ve sistemler biraz değişir gibi gözükse de genlerimizde hala çok katı bir şekilde bu duygu işlenmiş duruyor.

Kadın sorumluluk duygusuna aşırı derecede sahip cinstir. Verilen gorevler mutlaka yerine getirilmeli topluma karşı olan görevlerimizi tamamlamalıyız Bu çalışmalar sırasında oluşabilecek hatalar orneğin. doğum konusunda aksaklık)kadını derinden sarsar ve yaralar. Bu sorunu bir an önce aşmaya ve sonuca ulasmaya çabalamaya başlar.

Her başarısızlık sonunda daha da hırslanır ve herşeye genelde dört elle sarılır. Kadınlar bu konuda daha çalışkandırlar. Sorun çözulmeden asla bırakmaya meyilleri yoktur. Başarısızlık durumu sürekli yenilenmeye başlıyorsa daha da konuya odaklanmaya başlarlar ve bir müddet sonra onun dışında hayatta başka hiçbir şeyin anlamı kalmamıştır. Yalnız önündeki halledilmesi gereken sorun vardır .

Onu düşünür. Her ayın sonunda rahimindeki işe yaramamış yumurtası ile ölür. Reğlisi ile depresyona girer. Ama . . . her yumurta rahimde belirip olgunlaşmaya başladıkça kadın tekrar tazelenir ve yeni bir mücadeleye başlar. . Sorunlu olan taraf kendisi değilse coğunlukla büyük bir fedakarlıkla sesini çıkarmadan karşı tarafın kendini tedaviye gitmesini bekler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ