Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 147 – 03.01.2005

YENİ BİR YILA MERHABA…

Sevgili dostlarım merhaba;

Yeni bir yıla başladık. Umutlarla dolu bir yıl daha.. Çaresizlikleri, umutsuzlukları bir tarafa bırakalım. Geçmişi şöyle bir düşünün neler yaşadınız ve neler atlattınız. Gene atlatacak ve bütün zorlukları bir şekilde başaracaksınız.. Bu yıl daha güçlü ve deneyimli olarak gireceksiniz yeni yıl döneminize.. Yalnızca hiçbir şeyden yılmamanızı ve sabredip mücadele etmenizi istiyorum sizden.

Hayatın bize neler getireceğini elbette hiç birimiz bilemeyiz. Gördüğünüz gibi burada bazen incir çekirdeğini bile doldurmayacak şeylerle kendimizi yıpratırken birden bire bu dünyada ne kadar küçük, ne kadar anlamsız ve savunmasız olduğumuzu hissettiren olaylar yaşamamız an meselesi bile degil. Alınız işte bir tsunami olayı…

Hayatta ve sıcak yuvamızda olduğumuza bazen şükretmeyi nasılda unutuyoruz. Sağımızdaki solumuzdaki insanları görmeyi, bir çiçeği koklamayı, arkadaşınızla tatlı tatlı sohbet edip bir fincan çay yada kahve içmeyi.. Asla unutmayın ne olur. Yaşadığınız her saniyeden zevk alın, nefesinizi dolu dolu alın ve her sabah içinizde kocaman bir gülümseme ile kalkın.

O sabahları zehir zemberek suratsız kalkan insanlardan olmayın. Her sabah yeniden saglıklı uyanmıs olmaktan mutlu olarak kalkın hayata. Çevrenizdeki insanlara da yeni başlayan günde huzur ve mutluluk sağlayın. Hayat, birliktelik aslında bu ufak tefek minicik şeylerden oluşuyor. Bir günaydını, ufak bir sabah gülücüğünü ya da öpücüğünü esirgememek gibi…

İçinizde korkular olmasın. Nasılsa bir şekilde hallolacak hepsi daha önce söyle ya da böyle bir şekilde hallolmadılar mı? Ölümden ötesi yok arkadaşlar…

Değer mi hayatı zehir etmeye, vücunuza zehir depolamaya, hormonlarınızı bozmaya, bozuk hücreler üretmeye.. Hayır hiç değmez değil mi?

Eğer kendinizi kötü hissediyorsanız, depresyonda iseniz hemen şimdi silkinin ve kendinize gelin, beyninize de ne oluyorsun kardeşim diyin. İster duysun ister duymasın. Siz ısrarlı oldukca o da dinlemek zorunda kalacaktır. Kalkın ve hayata yeniden başlayın. Yolunuz ne kadar zor olursa olsun. Başınız dimdik olsun.

Ben öyle yapıyorum.. Dostlarım da öyle yapsın istiyorum. Zor zamanlarınızda eger isterseniz hep yanınızda olacağım. Her zaman ve daima.. Beni nerede bulacağınızı biliyorsunuz. Biz yalnız değiliz. Ben varım, sizler varsınız..

Sizleri çok seviyorum ve çok güçlü, başarılarla dolu bir yıl diliyorum.
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ