Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek Merkezlerinin ortak destekledikleri nadir toplantılardan biriydi .Sibel’in Köşesi – Sayı 140 – 12.10.2004

Tüp bebek Merkezlerinin ortak destekledikleri nadir toplantılardan biriydi .Sibel’in Köşesi – Sayı 140 – 12.10.2004

ÇİDER, SPERMED ANA SPONSORLUGU VE TÜP BEBEK MERKEZLERİNİN ORTAK DESTEKLEDİKLERİ TOPLANTIMIZ

09 Ekimde Cumartesi günü Green Park Otelinde sırasıyla İstanbul Memorial Hastanesi, Medikal Park Prof.Dr. Teksen Çamlıbel, Dr.Aytug Kolankaya, Marmara Universitesi, Acıbadem Hastanesi ,Spermed ve Merkez Bilgi Alanı Vakfı’ının standları ile katıldıgı ortak bir toplantı yapıldı.Ana sponsorun Spermed oldugu toplantıda,Hastanelerde tanıtım salon ve reklam giderlerine katkıda bulunarak dernekle ortak bir calısma yaptılar.Ve herkesin ortak düşüncesi oldukça degişik bir toplantı olduguydu.Çünkü bu ilk defa bu sekilde ortak katılımla yapıldı.Yaklasık 110 kişinin katıldıgı toplantıda üyelerce en cok merak edilen konular konusuldu. Hastaneler uyelere brosur ve fiyatlarını dagıttılar tek tek gelenlerle iletisim kurdular.,stand kurarak bilgilendirme yaptılar. Ana sponsor olarak Spermed e ve katılan Merkezlere bize bu toplantımızda koşulsuz destek oldukları için çok çok teşekkür ederiz.

Toplantıda ilk olarak Tedavi öncesi ve sırasında rahatlama tekniklerinden bahsedildi. Aynı zamanda Reiki uzmanı olan Merkez Bilgi Alanı Vakfı Başkanı Sevgi Hanım nefis bir konusma sundu.Pozitif düşünce gücünü son derece pozitif bir sunumla anlatarak herkesi toplantının başında rahatlattı.Adı üstünde “Sevgi” hanım iste. Kendisini tanımaktan son derece mutlu oldum.bundan sonra hemen her dernek toplantısında onu ve onun bu huzur dolu etkisini görmek isteriz.

Spermed ten Embiryolog Dr.Engin Enginsu Toplantı basladıgında henuz gelmemisti. Ana konusmacı oldugundan kendisinin gelirken trafige takılmıs olmasından dolayı bize oldukca büyük bir heyecan yaşattı.Programımızın saatlerini ve akısını degistirmek zorunda kaldık.Ama en nihayet gelerek bizi rahatlattı .Yumurta ve spermin kalitelerinin tedavilere etkileri,tedavi öncesinde ,sırasında ve sonrasında beslenme,ilacların etkileri anlatıldı ve karşılıklı tartısıldı.Embiryolog Doktor Engin Enginsu konusunda uzman Türkiye çapında bir embiryolog doktor.Yurt içinde ve dışında bir çok bilimsel makalenin altında onun da isminin oldugunu biliyorduk.Bu nedenle toplantının konusunun tamamen kendi konusu olması nedeni ile oldukça açıklayıcı bir konuşma yaptı..Bir çok kişi asıl ögrenmek istedikleri tedavilerin neden sonuc veremediğini yumurta ve spermlerin kalitesinin tedavileri nasıl etkilediğini uzun uzun dinlediler ve sorular sordular.

Bir baska heyecanda konusmacı olan beslenme uzmanımızın annesinin rahatsızlandıgı için acele Ankaraya gitmis oldugunu toplantı basında ogrenmis olmamdı. Cumartesi ogleden sonra hastanelerde beslenme uzmanlarının Aman Çider den Sibel Hanım hanım arasada toplantıya konusmaya gitsem diye bir duşünceleri olmadıgından tabiki beslenme uzmanı konusmaya katılamadı ama baska cok guzel bir konusmacı ile toplantı cok daha guzel bir hale geldi.Allah yardım ediyor yaJben ne yapayım?

İstanbul Memorial Hastanesinden Tüp bebek bölümünün direktörü Sn.Süleyman Kahraman Beyin dahiyane düşüncesi ile hastaneden standa hastalarla görüşmek için gelen Uzman Hemşire Nilay Hanım kürsüye çıkarak tedavi için gelen hastaların yasadıkları psikolojik sorunları , hasta personel ilişkilerinde gözlemlediklerini , hastaların ilgi görmedikleri zaman ne yapmaları gerektiğini,iyi bir hastanede nelerin olması gerektiğini ayrıntıları ile anlattı: Tedavi sırasında da nasıl beslenmeleri gerektiğini Nilay Hanımla birlikte misafirlerimize anlattık. Engin Beyde sonradan ilacların vucudumuza olası etkilerini ve beslenmenin ve dogal tedaviler konusunu hep beraber tartıstık. Son bölüm en guzel ve en renkli olan bölümdü. Bu bölümden herkes çok büyük zevk aldı.

Toplantı sonunda Bir tane ucretsiz tüp bebek tedavisi kurası cekildi. Kurada en eski uyelerimizde Hulya İnceler en nihayet ücretsiz tedaviyi kazandı.Hulya sitemizde cancana bölümünün mimarıdır. Sitemize bu guzel bölümü kazandırmıstır.Yıllarca dernegin ilk kurulusunda cefakarca calısmalar yapmıs şehir şehir bizimle dolasmıstı sonra baktıki hiçbir kurada falan cıkmıyor kızcagız da biraz olaydan soğur olmuştu…İşe girince de dernekten bir muddet kopmak zorunda kaldı.En nihayet diyorum cunku dernek kuruldugundan ilk uyelerden olan Hulya yaklasık 48 toplantı yaptıysa 40 ınada da mutlaka Hulya katılmıstır ama olmadı olmadı iste ama en nihayet kader Hulya’nın yüzüne de güldü işte.İstediği Klinikte tedavisini ücretsiz olarak yaptorabilecek. Ve bu sansının dönmesinin sonuna kadar da ( bebegini kucagına alıncaya kadar )sürmesini diliyoruz.

İstanbul Memorial Hastanesinde Kasım ayı 1500 usd lik tedaviyi kazanan üyemiz Sevda Demirkıran oldu.Yedek üye de Cüneyt Cenar olarak belirlendi.

Geride kalan 36 tedavi olmak için basvuran çift de Kasım ya da Aralık ayı içinde toplantıya katılan hastaneler içinde dilediklerine indirimli olarak tedavi olma imkanına kavuştular.

Bir güzel toplantı da böylece sona erdi. Darısı diger toplantıların başına….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ