Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kime niyet kime kısmet ; Bazı ilaçlar tüp bebekte yüz güldürüyor..

Kime niyet kime kısmet ; Bazı ilaçlar tüp bebekte yüz güldürüyor..

Artık tüp bebek tedavisi gören çiftlerin gözleri yeni çıkan ilaçların yan etkilerinde

Son yıllarda başka bir tedavi için kullanılan ama kısırlık ve tüp bebek tedavisinde de yararlı olduğu anlaşılan bir ilaç bulunmaktadır. Bunlardan en çok bildiğimiz şeker hastaları için kullanılan bazı ilaçların PCO polikistikover hastaları içinde büyük yararları oldu. Erkeklerde iktidarsızlığı önlemek icin yapılan geciktirici haplar kadınlarda rahmin duvarlarının inceliği nedeniye hamile kalamayan kadınların rahim duvarlarının güçlenmesine daha kolay hamile kalmasına neden olduğu anlaşıldı.

Kanser tedavisi olarak kullanmak icin hazırlanan bir ilaç az rezervi olan ve tüp bebek tedavisinde bu nedenle başarılı olamayan kadınlar için umut oldu. İlacın yan etkisi kadında yumurtlama hormonlarını tetiklemesi daha fazla yumurta üretmesi. İlaçların etkilerini araştırırken çıkan ve çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin bazılarının bir anda yüzünü güldüren sonuçlar nedeniyle şimdi % 15 nedensiz kısırlık olgusuna giren bütün çiftler dahil herkesin gözü yeni tetkikleri yapılan ve piyasaya çıkacak ilaçlarda.

Türkiye’de de dünya kongrelerinde sunulan tebliğleri takip eden doktorlar başarılı sonuçlar alındığı belirtilen ve Sağlık Bakanlığından onaylı bütün ilaçları tedavideki tüp bebek hastaları için yurt dışı ile eş zamanlı olarak kullanıyorlar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ