Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Çok yıprandım artık hamile kalmaya bile korkuyorum ama mucizemi kucağıma alana kadar mücadeleye devam edeceğim

Çok yıprandım artık hamile kalmaya bile korkuyorum ama mucizemi kucağıma alana kadar mücadeleye devam edeceğim

2005 yılında evlendim ve 5. yılımızı doldurduk. Eşimle birbirimizi tanımadan evlendik ve 24 yaşındaydım evlendiğimde. İlk yıl birbirimizi tanıyalım ve daha erken olduğunu düşündüğümüz için çocuk istemedim ayrıca bendede daha önceden polikistik over sendromu var olduğunu bilincindeydim adetlerimde düzensiz oluyordu. Evlenmeden öncede hep aklımın bir ucunda acaba ya çocuğum olmazsa diye düşünürdüm ve korktuğum başıma geldi.
Korunmayı bırakır bırakmaz. Doktora gittim hemen tedaviye başladık.3 ay yumurta geliştirici ilaçlar kullandım.Fakat yumurtalıklar tedaviye cevap vermedi.ardından adınıı bile duymadığım o zamanlar ne olduğunu bilmediğim laporoskopi oldum.ve tekrar klomenle tedaviye başladık. Nihayet klomenin 2. ayında güzel haberi aldım.Çok şükür dedim fazla uğraşmadan hamile kalabildim diye şükretmiştim ki meğersem daha yolun başındaymışım.Doktorla ultrasonda keseyi gördük bu arada aklımda hep kalp atışları duyulmazsa diye korku vardı ve yine korktuğum başıma geldi .Kalp atışları duyulmadı mucizemin.1 hafta daha bekledik belki duyulur diye ama maalesef kendimi kürtaj masasında buldum.Çok üzüldüm yıkılmıştım.Bir yandan da hamile kalabildiğime seviniyordum

   Aradan 1 yıl geçti.hala gebelik yok. Bu arada 2 aşılama yaptırdım sonuç negatifti. Çok umutluydum ama olmadı maalesef  sonra tüp bebek yaptırmaya karar verdik. Ankara da bir merkezle görüştük yüzde 60 şansımız olduğunu söyledi ve memleketimde tüp bebek raporu için gittiğim doktorda rahimde yapışıklık olduğunu söyledi ve acil yatış verdi ve gözümü ameliyat masası da açtım.Histeroskopi oldum.yapışıklık açıldı ve 3 ay korunduk ve sonra kontrol amaçlı tekrar histeroskopi yapıldı. Her şey yoluna gitmişti.bu arada tekrar aşılamaya karar verdik.ben adet olmayı beklerken hamile olduğumu öğrendim ve mutluluktan ağlamaya başladım.Sevinçle doktora koştum.Keseyi gördük.vee bu sefer kalp atışları da duyulmuştu Rabbime şükrettim.Bebeğimin kalbi pıt pıt atıyordu.Doktor her hafta kontrole çağırıyordu her şey yolundaydı çok şükür 8. hafta ya gelmiştik ki ben artık çok şükür bundan sonra artık içim rahattı.fFkat doktor bebek sağlıklı olmadığını söyledi ultrasonda.O an sanki beynimden aşağı kaynar sular dökülmüştü tam oldu derken yine hüsrana uğramıştım.Bebeğin beyin gelişimi yoktu ve bebeğimin kalp atışları durmuştu.Miniğim beni bırakmıştı.Sonuç yine aynı kürtaj masası….

  Artık o masayı görmek istemiyordum. Aradan zaman geçti tekrar.1 yılı doldurduk ve  tüp bebek yaptırmaya karar verdik.Adet olup tedaviye başlamayı düşünürken hiç umudum yoktu  vee tekrar pozitifi gördüm ,bu sefer her şeyin iyi olacağını düşünüyordum.Doktora gittim.
Her şey iyiydi.6. haftamda gittiğimde beni bir sürpriz bekliyordu bebeklerim ikizdi.

Doktor ikiz deyince heyecandan donup kalmıştım. Sevinçten konuşamadım bile.9. haftaya gelmiştik. Akşam tesadüfen kanamın geldiğini gördüm gece apar topar hastaneye gittik. Hemen muayene ettiler ultrason yaptılar şükür her şey yolundaydı. Ama tedbir amaçlı 1 gece yatırdılar.ve sabah doktor tekrar ultrason yaptı ve yine bebeklerim beni bırakmışlardı.
Artık alışmıştım. Hep aynı sona hüsrana.rabbim uygun görmedi demek ki onları aldı benden,

Acılarım çok taze ikizlerimi kaybedeli 3 ay oldu. Ama inanıyorum bu mucizeleri veren Rabbim bir gün sağlıklısını da verecek. Ama çok yıprandım artık hamile kalmaya bile korkuyorum ,doğum masası görmeye dayanamıyorum. Hikayemi yazarken bile gözyaşları içinde yazıyorum inanın. Rabbim kimseye böyle acılar yaşatmasın. Tüm isteyenlerin kucağını boş bırakmaz inşallah.

Bıkmadan usanmadan mucizemi kucağıma alana kadar mücadeleye devam edeceğim…..

 

 SB

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ