Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Eşim ” Ben seninle bebek için evlenmedim” dedi.

Eşim ” Ben seninle bebek için evlenmedim” dedi.

 

07/01/2012 tarihinde sevdiğim çocuklarımın babası olmasını istediğim adamla evlendim ..
Yaşlarımız biraz büyük olduğu için ilk günden itibaren hiç korunmadık ve aşkımızın hediyesini alabilmek için
kucağımıza çalışmalara başladık .. Ama 1 ay ,2ay , 3 ay derken hamile olamamak testlerin negatif çıkması her ay yıkılan umutlar bizi iyice üzmeye başlamıştı.. 3. Ayın sonunda negatif çıkan testin ardından doktora başvurmaya karar verdik güzel bir hastaneye gidip eşimle durumumuzu anlattık .Doktorlara göre her şey yolundaydı yapılan testlerde benim hamile kalamam için bir neden yoktu ..En son kararı ise rahim filmi verecekti tüm acılarına katlanıp o filmi çektirdim ..ve o gün benim için kabus dolu günler başlamıştı. Tüplerimin ikisinin de kapalı olduğunu normal yolla asla anne olamayacağımı öğrendim .
Eve geldik kafaya koymuştum en uygun zamanda gidip boşanma davası açacaktım .. Eşimi baba olmanın verdiği mutluluktan mahrum edemezdim .Günler geçti bebekle ilgili tek kelime konuşulmamıştı evde … Ve bir gece eşim patladı beni karşısına aldı gözyaşlarımı silip “Ben seninle bebek için evlenmedim eğer ki çocuğumuz olmayacaksa evlat edinebiliriz, sakın aklından geçen salaklığı yapma” dedi. Onun böyle konuşması benim için yine bir ağlama nedeniydi boynuna sarılıp saatlerce ağladım.
Sonraki günlerde kendimi bilgisayarda benim durumumda olup çocuk sahibi olabilen insanların hangi aşamalardan geçtiğini neler yapabileceğimizi araştırmakla geçer oldu .. Evet bende hamile olabilirdim. TÜP BEBEK denemek gibi bir şansım vardı ama öncelikle enfeksiyondan kapanmış olan tüplerimin bebeğimin tutunması için ameliyatla alınması gerekiyordu ..12 kasım günü ameliyatım oldu her şey çok güzel geçti ..ve ben artık adet olmak için gün sayar halde bulmuştum kendimi çünkü adetimin ikinci günü tedavimiz başlayacaktı.. ve Aralık 5 te ilk tüp bebek denememiz için start verildi. 
Her gün kendime yaptığım iğneler içtiğim ilaçlar beni bir adım daha yaklaştırıyordu bebeğime ..

 Aralığın 20 sinde bir bebeğim bana transfer edildi .. Evet tutunmuş olmasa da artık karnımdaydı ve ben onun tutunması için elimden geleni yapacaktım .. Maalesef başaramadım 12 gün sonra yapmam gereken testte negatif sonucu aldım .Tüp bebekte olmamıştı şimdi napacaktım ?  Başka doktorlar, başka merkezler , ameliyat masaları ,iğneler  ,ilaçlar…. Her şey sil baştan ya sonu yine hüsran olursa….

Eşimle konuştum bu ikinci ve son denememizdi artık bundan sonrasına gücüm yoktu  yine negatif olursa dayanamazdım. Şubat ayı gelmişti ,karar verdik martta yeniden deneyecektik .. Martın 2 si evettttt adet oldum ve yarın benim doğum günüm bu çok özel bir gün olacak bu seferki tedavim tamda doğum günümde başlayacak ..  Tedavim başladı ama olacağına dair tek bir umut yok içimde bu sefer 2 bebiş konulacak bana tutunma şansları daha yüksek olsun diye .. Ya ikiz olursa  en ufak bir düşünce yok bunla alakalı içimde .. Martın 19 u iki küçük miniğimi yerleştirdiler rahmime  nasılsa tutmayacak .. koş oraya koş buraya…. test için 10 gün beklemek ölüm zaten .. Hem geçen tedavimde sürekli yattım da ne oldu .. Tutmadı bu seferde tutmayacak .. Aradan 6 gün geçti tedavi olmuş gibi bir halim yok sürekli gezmelerde tozmalarda .. Eczaneye uğradım 2 test aldım ne olur ne olmaz diye ..

 7. Gün akşam eşim geç gelecek Türkiye’nin maçı var ve şirket arkadaşlarıyla maça gidecek .. Akşam saat 6:30 can sıkıntısından patlıyorum .. Testler geldi aklıma kalktım hemen bir tanesini yaptım nasılsa negatiftir hem daha bugün 7. Gün benim 10. Gün test yapmam lazım hemde kab testi idrarda çıkması mucize olur geçtim içeriye bilgisayar başına .. Test tamamen çıktı aklımda saat 20:00 tuvalet için kalktım ellerimi yıkıyorum gözüm biran lavabonun kenarına bıraktığım teste kaydı … Hayır ya olamaz çift çizgi çıkamaz hem bugün daha çok erken .. Eşime  bir şey demedim hemen arabama atlayıp hastaneye gittim ve emin olmak için kan verdim o 1 saat bana ölüm gibi geldi .. Evetttt  1 saat doldu ve test sonucu elimde 44.8 hamileyim …Ağlayarak eşimi aradım konuşamıyorum sadece ağlıyorum  şunu diyebildim “Aşkım sen dünyanın en iyi babası olacaksın ..”  Konuşamadım telefonu kapattım test sonuçlarının resmini çekip eşime yolladım ..Maç falan kalmadı adamın gözünde çıktı geldi hemen sarıldık birbirimize .. Hamileydim ve dünyanın en iyi kocası ve en iyi baba adayı yanımdaydı daha ne olsun ..ilk kontrolümüz için gün aldık  kontrolde ikizlerime hamile olduğumu öğrendim iki tane meleğim geliyordu 🙂 İlerleyen haftalarda doktorum ikizlerimle ilgili pek olumlu konuşmadı bebeklerden birini kaybedebileceğimizi söyledi ama umudumu asla yitirmedim .İkisi de benim canımdı ve asla hiçbirinden vazgeçemezdim .. Hep dua ettim rabbime onları bana bağışla diye 14. hafta bir kızım ve bir oğlumun olacağını öğrendim hamileliğim bulantılarımın dışında çok güzel geçti .. 35+1 de artık biz dayanamıyoruz geliyoruz dediler .. 4/11/2013 günü saat 22:19 da kızım 22:21 de oğlum dünyaya “merhaba “dedi ama yine kabus bir kez olsun kucaklayamadan kuveze aldılar kuzularımı  12 gün boyunca her gün ağladım dua ettim rabbim onları bana bağışla diye şükürler olsun 12 günlük kabusun ardından kuzularıma kavuştum .. Onlar benim mucizelerim , çift sarılı yumurtalarım rabbim bizi birbirimizden hiç ayırmasın bir daha inşallah ..veeee isteyen herkese nasip etsin bu güzel duyguyu bizim 5 ayımız bitti bile,

Ö.U.

 

Annelik hikayelerinizi bizimle paylaşın. sibelt@cocukistiyorum.com

 

Uzun süre anne olmak için çaba gösteriyorsanız  Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ