lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek başarı hikayeleri ; Allah 11 yıl sonra hamile kalmayı nasip etti ..

Tüp bebek başarı hikayeleri ; Allah 11 yıl sonra hamile kalmayı nasip etti ..

Sevgili dostumuz Nigar  PCO hastası aynı zamanda çikolata kisti de olan bir hastamız ama o her şeye rağmen mücadelesini sürdürdü ve 11 yıl sonra  mucizesini kucağına aldı .Diğer arkadaşlarına umut olması içinde başarı hikayesini bize yolladı.  Bir çok  başarı hikayesindeki gibi içinde inanç ve başarı arzusu var. Çok teşekkürlerimizle hikayesini yayınlıyor ve minik Ömer Burak’ hep birlikte uzun sağlıklı ömürler diliyoruz.

..

Merhaba;
Ben Nigar .32 yaşındayım 2004 yılında evlendim benim sorunum başta adet düzensizliği vardı ve vücudumda tüylenme vardı.
1 yıllık evli iken başladık tedaviye dr başta çikolata kist var , onları almam lazım dedi. Laparoskopi oldum sonra klomen ve iğne tedavisi yapıldı ama işe yaramadı dr değiştirdim .Orada  da  aynı tedavi uygulandı çok kilolu bir bayanım.Doktor bunu sebep gösterdi eşimle bu yüzden çok tartışma oluyordu. Bir türlü diyet spor yaptım ama yine veremedim kiloyu.
İstanbul Pendikte oturuyorduk .Eşimin işi nedeniyle Yalova ya taşındık Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesinde 2 kere aşılama yaptılar tutmadı .”Kanser şüphesi var” dedi doktorum…Onu duyduğumda ağlayarak eve geldim eşim de çok üzülmüştü .Sonra komşum sayesinde ÇİDER’e üye oldum ve İstanbul da tekrar tedavi için gittim.Bu sefer tüp bebek yapıldı Yalova’dan İstanbul a gittim geldim.Test günü geldi kan verdim çok umutluydum ama yine negatif tabi ….Hastane koridorlarına yığılıp kaldım.Eşim beni teselli ediyordu ama ben çok üzüldüm. Sonra çalışmaya başladım yine kilo veremedim.Eşim arkadaş vasıtasıyla dr gittik dr en baştan gördüğüm tedaviyi uyguladı kendiliğinden hamile kalmayı istedim olamadı. Bu sefer ben tekrar tüp bebek denemek istedim.Ablamda tüp bebek merkezinde hamile kalmıştı.Eşimi onun doktoruna gitmeye ikna ettim .Doktor hemen başlayalım dedi geçen sene haziran ayında başladım 5 yumurta çıktı  doktorum “bir tanesi kaliteli ” dedi.
Transfer oldu temmuz 11 kan vermeye gittim akşam ararız dediler .Ben bu sefer de olmayacak diye üzülüyordum .Eşim ” Bu sefer olucak” dedi saat 18 00 telefon çaldı. doktor “POZİTİF” dediğinde inanamadım ,tekrar tekrar sordum ağladım havalara uçtum .Allah 11 yıl sonra hamile kalmayı nasip etti  ,ama hamilelik döneminde çok sıkıntı yaşadım 3 kere kanama geçirdim hepsinde korktum” gitti bıraktı beni “dedim.Doktor tedavi uyguladı. 24 haftalık iken erken doğum riski vardı dr yatış yaptırdı ,dikiş atıldı ama yine tehlike devam ediyordu.
30 haftalıkken ciğer geliştirici iğne yapıldı ve 36+5 haftalık doğurdum .
2.630 gr doğdu dünyalar benim oldu ameliyat masasında herkese dua ettim “Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın” dedim ama umudumu hiç kaybetmedim, üzüldüm tabi eşim çok destek oldu bana. 104 kilo ile hamile kaldım ve çok şükür o artık kucağımızda.Umudunuzu yitirmeyin Allah herkese yaşatsın bu duyguyu

Nigar K.G

 

 

..

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir ve daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ