lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek başarı hikayeleri ; Artık Bende Anneyim..

Tüp bebek başarı hikayeleri ; Artık Bende Anneyim..

Merhaba;

2000 yılında evlendim hemen çocuk istedim ama olmuyordu ilk 6 aydan sonra tedavilere başladık yumurta takipleri aşılama derken tüp bebek aşamasına geldik.Sorun sebepsiz kısırlıktı.

İlk tüp bebek mikro denememi  6. yılda yaptım, negatifle sonuçlandı .Yıkıldım adeta…. Zaman geçtikçe unuttum, bir yıl sonra ikinci tüp bebek tedavisi ve  yine negatif… 6 ay sonra üçüncü tüp bebek tedavisi yine olmadı …. Umutlar giderek tükeniyordu, bu arada evlat edinmeye başvurduk çok istekliydik, eşimde bende..

Yaz tatili  gelip memlekete gidince kaynana darbesiyle karşılaştık ve sıramız geldiği halde sıradan çıktık .Çünkü eşimin ailesi istemiyordu mirasımız başkasına kalırdı çünkü..

Bu olay beni eşimden ve ailesinden soğuttu. Tekrar tüp bebek denemeye karar verdik,  bu sefer çok embriyo için  ısrarlıydım ama giderek yumurtalarım azalıyordu,  bu arada yaşım 34 oldu.

Tüp bebek tedavisine başladık  ama işler yolunda gitmiyordu yumurta sayım az  ve ara kanamalarım oluyordu.

Yumurta toplama günü geldi, 6 yumurta aldılar 5 tanesi iyi kalitede döllendi, ısrarım yalvarmalarım üzerine istediğim sayıda transfer yapıldı, bir gece hiç kalkmadan yattım eşim her istediğimi ayağıma getiriyordu. 8. gün kanama başladı tamam bitti dedim ve kalkıp eşimle evi temizledik, gezmeye gittik .

Ruhumda fırtınalar kopuyordu, çünkü  son demiştim artık,  çünkü vücudum dayanamıyordu.

2 gün sonra baktım kanama kesildi eşimin ısrarı üzerine ilaçlara yeniden başladım, teste de zorla götürdü  o hep umutluydu  kan testini beklemeyip idrar testi aldık sonuç pozitiftiiiiii

Kan sonucu çıktı 342 ve hamileydimmm …..Dünyalar benim oldu, kese kalp atışı derken üçüzlerimiz olacağını öğrendik .8 yıl sonra üçüz bebek hayal bile edemiyordum sevinçten hamilelik çok yolunda gidiyordu . 34 haftanın sonunda doğum yaptım kızlarım dünyaya geldiler ama kızlarımdan biri kalp hastasıymış, sadece bir gün yaşayıp melek olup, uçtu buruk bir sevinç acı ve sevinç bir arada oldu

Şimdi 2 yaşındalar…

Dua ederken eksik dua etmeyin arkadaşlar, ben hep  olsun da ölsün, soranlara oldu diyeyim en azından derdim. Rabbim 3 verdi, birisini benim dualarım üzerine geri aldı.

Allah kimsenin yuvasını çocuksuz bırakmasın.

umut7480

 

 

Diğer Tüp bebek başarı hikayelerini okumak isterseniz burayı tıklayınız.

 

 

..

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.
 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ