Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

KADINLARIN GÜCÜNDEN MÜTHİŞ GURUR DUYDUM.

KADINLARIN GÜCÜNDEN MÜTHİŞ GURUR DUYDUM.

26 Ocak ta Düzce de HRS Kadın sağlığı ve Doğum Hastanesi ile birlikte toplantımız vardı.4 yıldan beri Düzce Belediyesi ve Derman Derneği ile birlikte çalışma yapmıştık , olaganüstü ilgilenmişlerdi.Her zamanki titizlikle bizimle birlikteydiler.Bu defa toplantımıza gönüllü iletişim firmamız Pro_S de katılmıştı.Çünkü sahibi adaşım Güzel Sibel Hanım da Düzce liydi.

Düzce de herkesi tanıyordu ve girmedi kapı kesinlikle olamazdı.Hemen Valiliği aradı ve toplantımızı haber verdi.Valimizin eşinin bu tür sosyal çalışmalara ilgisi son derece fazlaydı.

Belediye Başkanımızın eşininde.Derman Derneğinin Başkanı Emine Hanım bütün organizasyonu üstlenmişti.Düzceli Sibel Hanımın Avukat Arkadaşı bütün A3 lerimizin takipçisi olmuştu.Düzce de Tam bir kadın güç birliği yapılmıştı..Kadınlar karar verdimi asla o işte yenilmezsiniz.

Saat 10.00 da Düzce de idik.Pro-s iletişim firması güzel sahibesi Sibel Hanım bizi anne babasının evinde karşıladı.Onunla ilgili ayrıntıları Sibel’in kösesinde doya doya anlattım.Saat 11.20  ye kadar onların evinde misafirlikten sonra Düzce  Öncü tv programına katılmak için ayrıldım.Öncü Tv ye ulaştığımda Prof.Dr.Tarık Beyde gelmişti.

Spikerimizin ilk yayını olması nedeni ile çok heyecanlıydı. .Bizi asla unutmayacagını söylüyor bizde onu unutmayacağız. Çünkü güzel hazırlanmış o kadar inceden inceye Tarık Beye sorular soruyor ki içimden dua ediyorum.Tarık Bey aman fazla detaylı anlatma yoksa her şeyi buradan öğrenip toplantıya gelmeyecekler.Sık sık hem ben hemde spiker toplantı haberimizi ve saatimizi veriyor.40 dakikadan fazla süren canlı telefon bağlantıları ile  çok aktif bir yayın geçiriyoruz.Tarık Bey hemen salona geçelim diyor ve artık toplantı salonumuza geçiyoruz.

Salon biz gelinceye kadar ardına kadar dolmuş.herkes tamam bizi bekliyor.Bende hemen Seminer salonun yanındaki Derman Dermeginin bürosuna geçiyorum Başkan Emine hanım a merhaba diyorum Aaaaa Belediye Başkanımızın eşi  Betül Hanım gelmiş ve oturmuş bizi bekliyormuş.Valinin eşinin de gelecegini duyunca protokol olarak hemen alt kapıya kadar indiler.Bende konuşmamı bilgisayarımı hazırladım Her şey tamam.

HRS den Semra Hanım biraz şaşırmıştı.Ankara da bile böyle ilgi yoktu çok sevindim dedi.Bizde dedim.

Valinin eşi geldi.Protokol yerine oturdu ve toplantı başladı.Ön manzara ne hoş.Bütün güçlü kadınlar burada .Kendimi çok iyi hissediyorum.En arkada agır toplarım oturuyor Sibel Bucurgat ,Avukat Canan Hanım yanda doktorlarım salonda üyelerim ve Düzce Halkı artık kim tutabilir beni.Toplantıya başlamadan önce hem Düzce halkına hemde herkese teşekkür ediyorum ve sırayla Valinin eşine,belediye Başkanını eşine ve artık kader arkadaşı saydığımız Derman Derneği Başkanı Emine Hanıma teşekkür plaketimizi  takdim ediyorum.Toplantı çok güzel geçiyor..İlk önce Ürolog Prof.Dr.Murat Başar  arkasından Embiryolog Semra Sertyel,Genetik hastalıkları konusunda Dr.Yaman Sağlam konuştular  ve En son Tarık Aksu..Bütün her şeyi kısaca toparladı..

Toplantımız bittikten sonra Üyemiz ücretsiz tüp bebek tedavisi imkanına kavuşuyor.

Toplantımız 17.00 ye doğru bitti. Herkesle vedalaştık. Artık geri dönme vakti gelmişti.

Sabah 07 .00 den beri ayakta koşuşturma ve heyecan hepimizi yorgunluktan mahvetmişti.Yarı uyur uyanık yola çıktık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ