Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi-Sayı 184

Sevgili dostlarım merhaba

Yazın sıcak hatta bazen kavurucu günleri başladı. Herkes serin sular ,tatil yerleri düşünürken bizde önümüzdeki senein çalışmaları ile ilgili hummalı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz toplantı programlarımızı genelde bir yıl önceden hazırlıyoruz böylece son derece sistemli bir çalışma gerçekleştirebiliyoruz. 6 ay önceden ne zaman kiminle görüşeceğimizi bile belirlemeye çalışıyoruz.Bu nedenle Haziran ,Temmuz ve Ağustos ayları siz tatil yaparken bizim en yoğun aylarımız oluyor.Siz tatil yapmıyormusunuz diye sorarsanız tabiî ki yapıyoruz.Sırayla herkes işini devrederek 10 gün tatilini yapar ve koşa koşa işinin başına döner .Derneğimizden hiç ayrılamıyoruz gördüğünüz gibi çünkü her şeyi ve işimizi çok seviyoruz….

MUHTEŞEMM…İKİ GÜNDE 1500 KİŞİYLE BULUŞTUK.

Geçtiğimiz hafta inanılmaz bir kalabalıkla karşılaştık.Gaziantep ve Kahramanmaraş’daydık.

İstanbul Memorail Hastanesinden Genetik ve Tüp Bebek Bölümü Doktorlarından Dr.Güvenç Karlıkaya ve Doç.Dr.Semih Özkan ‘ın konuşmacı olarak katıldığı Gaziantepte Grand Otelde yaptığımız toplantıya 800 kişi katıldı. İnanılmaz bir kalabalıktı .Otelde fazla sandalye bulamadığımızdan uzun süre bir çok kişi ayakta kaldı. Konuşmayı sonuna kadar dinlemek için yerlere halıların üstüne oturmalarını rica ettik.Toplantı nerdeyse 18.00’e kadar sürdü.Ertesi gün Kahramanmaraş’a gitmek için otelden ayrılma vaktimiz geldiğinde bile doktorlar gitmeden onlarla görüşmek sorunlarına çare bulabilmek için bizi bulmaya otelin lobisine geldiler.Kahramanmaraşta ondan hiç geri kalmadı. Kavurucu sıcak tabirinin çok hafif kaldığı bir sıcaklıkta Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi tıklım tıklım dolmuştu.475 kişilik salon tıklım tıklım dolmuştu ve gelenler kademe kademe koltukların yanına ayakta durdu.ve oturdu .O salona 700 kişi geldi.herkese cevap verebilmek için doktorlar kısa bir bilgilendirmeden sonra hemen soru cevaplara geçtiler ve herkesle tek tek ilgilenmeye çalıştılar. Halkla ilişkilerden Nilay Hanım,dernekten Nuray ve ben , iki doktorumuz saatlerce ayakta tek tek ayrı ayrı gelenlerle konuştuk .Uçağımız 17.00de kalkacaktı ve hızlıda hareket etmemiz gerekiyordu. Sabah Kahramanmaraş’a hareket edip ne öğlen yemeği nede aksam yemeği yemek için bir dakika harcamadan akşamda uçağa kılı kılına yetiştik.Yorgunluktan ve sıcaktan bittik ama iki şehirde de bize gösterilen ilgiden o kadar mutluydukki hiçbir şey hissetmedik.Bence herkes her şeye gerçekten çok layık.O insanların bilgiye ihtiyaçları vardı ve biz bu konuda görevimizi layıkı ile yerine getirmiştik.

Toplantılarda kalabalıktan ve konuşmaktan fotograf çekemediğimiz için Grand otelde acele fotografçı çağırttık ve ona çektirttik.Burada toplantı resimlerimizi de görebileceksiniz.

BU AY DÜNYA İNFERTİLİTE AYI

Bütün dünyada 34 ülkede bu ay infertilite ayı olarak kutlanıyor.Bizde bu konuda Türkiyede

Gerek basın yoluyla gerekse toplantı ile bu konuyu işleyeceğiz.Infertilitenin utanılacak bir konu olmadığını ve mutlaka doktora basvurulması gerektiğini yıllardan beri anlatmaya çalışıyoruz.Ülkemizde kısırlık tedavileri ile ilgili bir çok sorunumuz var.bunları bu ay daha sık bir şekilde dile getirmeye çalışacağız.

Herkesin eşit derecede kaliteli tedavi olmaya hakkı var. Kaliteli tedaviler de ancak biz olaylara karşı hassas olursak gerçekleşebilir. Bu birlikteliği sizden hep toplantılara katılımla hemde sitemizi sık sık ziyaretle gerçekleştirebilirsiniz.

Destek için hergün sitemizi en az bir defa ziyaret etmeyi unutmayın. Her ziyaretiniz kendiniz ile ilgili sorunların çözülmesine katkı olduğunu unutmayın.

Şimdiye kadar bir şeyler başarabildiysek bundan sonrada başarabiliriz.

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

Sevgili arkadaşlarım sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ