Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Hamilelik bir mucize …

15 Ocak 2012 Cumartesi günü saat 14.00/16.00 arasında Küçükçekmece’de yapılan Çocuk İstiyorum toplantısına tüp bebek tedavisi olacak çiftlere destek için sevilen sanatçı ve tiyatro oyuncusu Irmak Ünal da katıldı. Kızını kucağına alalı 8 ay olan genç anne toplantıda anlatılanlardan bilgilerden ve çiftlerin yaşadıklarını dinlerken çok etkilendi.”Buradaki çiftler anne ve baba olmak isterken bazen de yanlış tedavilere de maruz kalmışlar.Bu çok üzücü” dedi.Toplantıya davet aldığı zaman bundan çok mutluluk duyduğunu her zamanki doktoru Dr.Tansu Küçük e gidip dernek ve kısırlık konusunda geniş bilgi aldığını ve ne tür konulardan bahsedersem daha yararlı olurum diye sorduğunu söyledi. Son derece içtenlikle hazırlanmış ve konumuza çalışmış olması hem konukları hem de bizi çok mutlu etti.
Irmak Ünal “Burada anlatılanlardan sonra normal hamilelikle nasıl bir mucize yaşadığımı anladım” dedi.” Bebeğim bana balayı armağanıydı.Balayımın 12.ci gününde hamile kaldığımı öğrendim..”
Annelik çok önemli bir şey ve ben bunu yaşayabildiğim için çok mutluyum.Dilerim isteyen herkesin bebeği olur dedi.

Çider’in Toplantılar koordinatörü Mukadder Adil normal yolla hemile kalamayan hanımları “pembe yunuslara” benzetti. “Biz Allahın farklı yarattığı insanlarız ve farkın farkındayız. Bu imtihanı başarıyla geçeceğiz “dedi.

Prof.Dr.İsmail Çepni “3 defa tüp bebek tedavisinde eğer başarılı olmuyorsanız daha sonrakilerde de zordur ama bu demek değildir ki çocuğunuz olmayacak.13.cü tüp bebek tedavisinde bile anne olan hastalarımız var. Eğer zamanınız var ise ve imkânlarınız da yeterli ise seneler sonra neden devam etmedik keşke etseydik dememek için mücadele etmenizi öneririm” dedi.
Sperm sayısı her şeye göre değişebilir.

Erkek kısırlığında  sperm sayısı erkeğin ruhsal durumuna göre çok değişiklikler gösterir .Nasıl mı? Mesela Fenerbahçe bu hafta yenildi erkeğin o gün sperm tahlili yapılsa sperm sayısı”0”çıkabilir. Diyelim ki diğer hafta Fener kazandı sperm sayısının da 20 milyona çıktığını görebilirsiniz. dedi.Bu nedenle bu konuda hemen çok depresyona girilmemesini ve kontrollerin dikkatli yapılmasını öneririz.

Yoğun yağmur ve kar yağışı ile birlikte yapılan toplantıya gelen konukların hemen hepsi birkaç defa tüp bebek denemesi geçirmiş kişilerden oluşması da toplantıda anlatılanların daha detaylandırılmasına neden oldu. Yanlarında getirilen raporlar Dr.İlknur Hanım tarafından değerlendirilerek hastalara ne yapılması gerektiği konusunda bilgi verildi.

Toplantının bitiminde sanatçı Irmak Ünal’a Çider Başkanı Sibel Tuzcu tarafından sosyal bir konuyu gündeme getirmesine katkısından dolayı teşekkür plaketi verildi. Irmak Ünal daha öncede yeni doğan bebeklerde kalp kapakçığı sorunu ile bir sosyal sorumluluk projesinde de çalıştığını ve Çocuk İstiyorum Dayanışma derneği ne zaman çağırırsa seve seve destek vermek için geleceğini belirtti.Küçük Çekmece Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Nesrin Özleyen bu toplantının çok başarılı ve önemli olduğunu ve bahar aylarında mutlaka tekrar edilmesi gerektiğini belirtti ve Çider’den söz aldı. Kendisine de toplantıya vermiş olduğu katkıdan dolayı teşekkür plaketi verildi.

Sibel Tuzcu
www.cocukistiyorum.com

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ