lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Şebnem Özinal ile Bilgilendirme Toplantısı

yonetim

Merhaba sevgili dostlarım;

26 Kasımda Çider olarak Çekmeköy Hamidiye Kültür Merkezindeydik. Çekmeköy Belediyesi Kültür Müdürlüğünün himayesinde halka açık bir toplantı yapıldı. Son derece samimi ve keyifli geçen toplantıda konuşmacı doktorumuz Dr.Süleyman Tosun idi.

Toplantıda sevilen sanatçı Şebnem Özinal’da Çider’i yalnız bırakmadı. Üç yıl önce anne olan Şebnem Hanım o zaman süresince yaşadıklarını anlattı. Çok büyük bir tesadüf eseri anne olma isteğine karar verdiğinde toplantıdaki konuşmacı uzman doktorumuz Dr.Süleyman Tosuna gittiğini ve hemen anne olmak için tüp bebek yaptırmak istediğini de belirtmiş. Ama Dr.Süleyman Bey normal yolla anne olabileceğini belirtip ona tüp bebek tedavisi yapmamış. “Bir iki ay içinde de hamile kaldım. Beni istediğim halde bana tüp bebek tedavisi yapmayan Süleyman Beye burada huzurunuzda teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının bitiminde kendisine bize vermiş olduğu samimi destek için çok teşekkür ettik ve Çider adına bir plaket verdik. Kendisini uğurlarken her zaman destek verebileceğini ve zaman zaman da sitemize yazılar yazıp yollayabileceğini belirtti. Bizi çok ama çok mutlu etti… Her zaman sizi bekliyoruz Şebnem HanımJ

Dr.Süleyman Bey tedaviler ve Tüp bebek tedavisinde başarıyı artıran etkenler ve teknikler konusunda bizi ayrıntılı olarak aydınlattı. Bir çok ilginç soru geldi ve kendisini ilgiyle izledik. takiplen.com internet sitesinin Sahibi Şahin Ciner ve Halkla İlişkiler Müdürü Aslı Yılmaz Hanımda bizimle birlikte toplantıya katıldılar. Şahin bey takiplen.com internet sitesinde çocuk istiyorum grubu açtı. 10.000 den fazla izleyicinin olduğu sitede yeni bir çocuk istiyorum grubu oluşuyor. Her sitede sosyal paylaşım sitesinde mümkün olduğunca var olmak ve çocuk sahibi olmak isteyenleri tek çatı altında toplamaya gayret ediyoruz. Bize takiplen.com daki grubumuz da tanıtmak icin kocaman bir afiş yaptırmışlar.Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

26 Kasım aynı zamanda kadına şiddetin de protesto edildiği bir gündü. Bu nedenle hepimiz o gün bu protestonun simgesi olarak beyaz kurdele taktık.

Tüp bebek tedavilerinde tek ve çift embiryo ile tedavi konusunu toplantıda tekrar gündeme getirdik. Sağlık bakanlığı nezdinde de tekrar gündeme getirilecek. İnşallah en kısa sürede yazılan yazılar hasta yararına yerine ulaşacaktır inanıyoruz.

Bir sonraki yazımda tekrar buluşmak üzere..

Sağlıklı bol hamilelik haberli bir hafta diliyorum.

Sibel Tuzcu

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ