Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Eşim tam 7 ayı yatarak geçirmek zorunda kaldı.

Eşim tam 7 ayı yatarak geçirmek zorunda kaldı.

Sibel Hanım,

Bizim serüvenimiz 1992 yılında başladı.ilk günler herkes gibi erken dedik bir iki yıl geçsin sonra bebek yaparız, fakat zaman ilerledikçe bizde tedirginlik başladı o doktor senin bu doktor benim koştuk durduk.Hacı dediler hoca dediler gittik aslında bu tür şeylere fazlasıyla inanan kişi değiliz fakat hani derler a denize düşen yılana sarılır bizimki de o oldu.En çok güvendiğimiz bilim bir çare bulamadı. Doktorlar çocuğunuz olmaz diye rapor vermedi bize her zaman için çocuğunuz olur diye umut verdiler. “Biz mi” hiç umudumuzu kaybetmedik yıllara eşimle beraber sırt sırta verdik ve kovalamaca başladı. bir birimizi üzmedik, sorun yapmadık, birde çevre sorunu olmasa çok daha iyi olacak amam malum memleketimiz bu kültüre tam olarak alışamadı ve biz eşimle beraber bu bir hastalıktır arkadaş ve biz bu hastalığı yeneceğiz dedik..
1998 yılında bir tüp bebek merkezine ön görüşme yaptık fakat maliyet oldukça yüksek geldi.ama yılmadık devam dedik. 2005 yılında tekrar aynı tüp bebek merkezi le görüştük.Banka kredisi aldık ve ilk denememizi yaptık.Sağ olsun doktorlar oldukça ilgilendiler psikolojik desteklerini tedavi öncesi ve sonrası devam ettirdiler ve hala bir sorumuz olduğunda yine telefonlarımıza cevap veriyorlar. Ama ilk denememiz bazılarının deyimi ile bizi hüsrana uğrattı. Ama bizim için belkide yeni bir başlangıç oldu Tabi ki ilk zamanlar sonuç negatif çıkınca üzüldük yıkıldık hatta bu dünyanın sonu değil diyerek tekrar bir deneme yapıp oda olamaz ise çocuk esirgeme kurumunda nice bekleyen bebekler olduğunu düşündük 0-6 aylık bir tane alır ve onu bağrımıza basarız dedik. ama sekiz ay sonrasına kadar sekiz ay sonrası ise eşim normal yolla hamile kaldı. kendini O duyguyu Allah herkese taddırsın. şu an o günleri hatırlayınca bile gözlerim doluyor.ilk tahliller pozitif sonuç verdi ama inanmak mümkün değil ta ultrasonda kızımızı görünceye kadar. daha sonra belki eşim için zorlu bir 9 ay süreci başladı tam 7 ayı yatarak geçirdi ama değerdi ve sonunda dünyalar güzeli Huriye Şeyma’mız dünyaya geldi.
Artık yaşamakta da gezmekte de bir amacımız bir beklentimiz hayatta tutunacak bir dalımız var. Allah herkese nasip etsin. Her gün işten eve döneceğim saati  dört gözle bekliyorum bir baba sözü beni ne kadar duygulandırıyor bir bilseniz dünyalar benim oluyor..

sibel hanım , bu duyguyu anlatmakla bitmez ancak yaşanırsa biliniyor..

sevgilerimle,,

A. Ari.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ