lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Doğurganlık Sorunları İçin Kırmızı Ahududu

Doğurganlık Sorunları İçin Kırmızı Ahududu

Doğurganlık Sorunları İçin Kırmızı Ahududu

Susun S. Weed, Wise Woman Herbal For The Childbearing Year’in yazarı söyle diyor ; “Ahududu yaprağı, rahmi rahatlatır gerginlik olmadan işlev görmeye teşvik eder.”

Bu bitki, adet kanaması sorunları veya uterus zayıflığının mevcut olduğu aşağıdaki durumlar için yararlı olabilir. Gebe kalmaya çalışmadan en az 3 ay önce bu bitkiyi, iyileşmeye ve hamileliğe hazırlanmaya yardımcı olmak için kullanmak en iyisidir.

Tekrarlayan Düşük *: Uterus zayıflığı nedeniyle düşük yaşayanlar için.

Ağır Adet Kanaması: Bu bitkinin büzücü özellikleri ağır kanamayı durdurmaya yardımcı olur. Aynı zamanda, ağır adet kanamasına bağlı anemiyi önlemeye yardımcı olabilecek yüksek demir içerir.

Kötü Yumurta Kalitesi / Besin Eksikliği:
 Bu bitki çok besleyicidir ve hamileliğe hazırlanırken genel beslenmeyi artırmaya yardımcı olur. Hamilelikten önce yeterli besin depolarına sahip olmak, sağlıklı bir hamilelik şansınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Hamilelik için Genel Hazırlık: Hamile kalmayı düşünüyorsanız, bu bitki rahminizi hazırlamak ve genel besin alımını artırmak için harika bir müttefik olabilir. Hormon benzeri maddeler içermediğinden, gebe kalmaya hazırlanırken erkeklerin beslenme seviyelerini artırmak için kullanmaları da güvenlidir.

Rahim Travması: Miyom, endometriozis, yumurtalık kistlerini çıkarmak için ameliyat olduysanız veya rahim sarkması, önceki rahim kanaması veya Sezaryen ameliyatı geçirdiyseniz, bu bitki iyileşmenize yardımcı olabilir ve rahmin iyileşmesini hızlandırabilir. Kırmızı Ahududu yaprağının tonlama etkisi rahmin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

Kırmızı Ahududu Yaprağının Geleneksel Kullanımı

Bu bitki en iyi şekilde bir infüzyon (bitki çayı) olarak alınır. Günde 1-3 kez 1 bardak iç. Yarım bardak kurutulmuş kırmızı ahududu yaprağını bir litre cam kavanoza dökün, taze kaynatılmış suyla doldurun, üzerini kapatın ve en az 15-30 dakika demlemeye bırakın. Daha güçlü bir infüzyon için 3-4 saat bekletin.

Kırmızı Ahududu yaprağı ayrıca tentür (sıvı damla) ve tablet olarak da satılmaktadır. Lütfen satın aldığınız ürün için üreticinin tavsiye ettiği dozu takip edin.

Hamileliğe hazırlıkta olduğu kadar hamilelik boyunca da doğum eylemine ve doğuma hazırlanmak için her gün tüketmenin son derece güvenli olduğu gösterilmiştir.

* Hafif Dikkat: Aşağıdaki bilgiler, bir pratisyen olarak kişisel deneyimlerime dayanmaktadır. “hassas” veya “zayıf” uterus nedeniyle tekrarlayan düşük öyküsü olan birlikte çalıştığım birkaç müşteride, hamileliğe hazırlık için kırmızı ahududu kullanmanın en iyisi olabileceğini öneriyorum (3-6 ay önce) gebe kalmaya çalışmak) ve hamileliğin ilk üç ayında kaçınılmalıdır. Bu bitkinin rahim üzerindeki etkisi bazı kadınlar için çok fazla görünmektedir . Hamilelik kurulduktan sonra 2. hamilelik döneminde tekrar içmeye başlamak iyidir.

 

referans : natural-fertility-info.com/red-raspberry-leaf.html

 

Bizi facebook ve instagramdan da takip edebilirsiniz.

 

Doğurganlık Sorunları İçin Kırmızı Ahududu konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler ;

 

Tüp bebek tedavisine beslenme ile nasıl hazırlanabilirsiniz?

Beslenme Sperm Kalitesini arttırmakta önemli Özellikle B12 folik asit ve çinko fosfat desteği

Beslenme Şeklinizi Değiştirmek Doğurganlığınızı Artırabilir

Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme Sebzeler ve Meyveler

Erkeklerin kısırlığı önleme içinde beslenme diyeti gereklidir

 

 

..Tüp bebek tedavileriniz ile ilgili Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir ve tedavinizi daha indirimli olarak yaptırabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ