Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Çocuk İstiyorum Sitesine Vefa Borcu

Çocuk İstiyorum Sitesine Vefa Borcu

 

Selamlar;

Yaklaşık 5 yıldır sitenin müdavimi olduğum için bu yazıyı yazma gereği duydum.Çünkü bu sitede yalnız olmadığımı
benden daha zor durumda olanlar olduğunu savaşı kazananları okudukça gördüm ve umudumu yitirmemem gerektiğini öğrendim.Ne zaman içime kapansam ya da umutsuzluğa düşsem hikayeleri açıp okuyup ağlayarak rahatlıyordum.Ben öyle duygulu yazamam ama inanın birilerine umut olsun diye yazıyorum bunları.

Ben 2003 yılında evlendim. bir yıl çocuk olsun istemedik.Bir yılın sonunda bir 6 ay kadar denedik olmayınca hemen Ankara da bu konuda uzman bir doktora gittik.

Klasik testler rahim filmleri derken çocuk sahibi olma konusunda zorlanacağımız söylendi.Çünkü fsh ım yaşıma göre yüksekti.28 yaşındaydım fsh ım 14 idi.Bu arada İzmir’e taşındık. Zaman kaybetmeden İzmir’in hatta Türkiye’nin en iyi dr larından olan hocamıza gittik.1 sene içinde 3 aşılama 1 mikro enjeksiyon denendi. Olmadıkça hırslanıyordum.
Hemen 2.tüp bebek denemesi yapıldı. Bu sefer olmuştu.bhcg 146.ancak 8 haftalıkken düşükle sonuçlandı.Kürtaj yapıldı bu olaydan sonra o hırsım umutsuzluğa dönüştü.tedavi olmayı reddediyordum artık.Burada devreye eşim girdi.çocuğumuz olsa da olur olmasa da sen önemlisin diyerek hep beni rahatlattı.
Bir gün yine sitede dolaşırken bir hikaye okudum.
Başlık ‘Bilenler bilir fsh ım 52 ydi’ diye bir hikaye.İnanın bu hikayeyi okuduktan sonra tekrar umutlandım.3. 4. tüp bebekler yine başarısız negatif sonuçlar…hatta her seferinde yumurta sayısı azalıyor. inanır mısınız 4. denemede sadece 2 yumurta toplandı 1 tanesi döllendi onun da kalitesi düşüktü.Dr umuz bir oosit problemi olduğunu ve istersek başka merkezde deneyebileceğimizi önerdi.Ben araştırdım ve Bahçeci kliniğinde karar kıldık. Sayın Mustafa Bahceci’den randevu aldık ve ilk görüşmede bile içimde umut yeşermişti.2 ay sonraya randevulaştık ama ben 6 ay sonra kendimi hazır hissettim ve İstanbul’a gittim. Hemen o gün tedaviye başladık. 2 hafta boyunca gün aşırı İstanbul’a gittim geldim.Nihayet 6 yumurta toplandı ve 4 ü döllendi.Bakın 1 sene öncesinde nerdeyse transfer edilecek embriyom bile 1 tane zor bulunmuştu.Sonuç HBCG 241.iki hafta sonra ultrasonda 2 kese göründü .Bir taneyi bile bulamazken 2 tane bebeğim olacaktı.Ancak bir tanesi gelmek istemedi 8 haftalıkken kalbi durdu.güzel bir hamilelikten sonra Ekim 2010 da kızım dünyaya geldi.Şu anda 1 yaşında ve gayet sağlıklı. Allahım a şükürler olsun. Özetle fsh 15 seviyesi 5.tüp  bebek denemesi sonucu kızıma kavuştum. İnancınızı umudunuzu ve duanızı hiç eksik etmeyin.

Saygılar

A.Ö.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ