lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Döllenme haberini beklemek en zoruydu.

Döllenme haberini beklemek en zoruydu.

Döllenme haberini beklemek en zoruydu.

Döllenme haberini beklemek en zoruydu.21 Kasım hayatımın en heyecanlı, en umutlu, bazı dakikalarında ise en umutsuz günü… Ama sonu mutlu biten hikayemin ilk günü… Tedavi yolculuğumun başladığı ilk gün…
Okuldu, işti, kariyerdi derken evlilik pek aklımda olmamıştı hiç. Yıllardır devam eden bir ilişkim vardı ama evlilik aramızda geçen bir konu olmamıştı ta ki eşimin tayini çıkacağını öğrendiğimiz zamana kadar. Bunca yıl birlikteydik ayrı kalmak hiç işimize gelmiyordu hemen bir nişan günü ve evlilik tarihi…
Evliydik artık ve zaten yaşımızı almış e bunca yılda o kadar gezmiştik hemen bir çocuğumuz olabilirdi. Hiç korunmuyorduk ama hala bir gebelik yoktu, üstelik annemin rahim ağzı kanseri hikayesi nedeniyle her olağan dışı durumda jinekoloğa koşardım ve o güne kadar her şeyin yolunda olduğunu, hatta ve hatta en son gittiğimde yaşıma göre yumurta sayımın çok iyi olduğunu çok kolay gebe kalabileceğimi söylemişti doktorum.

Güneydoğudaydık ve her istediğimde jinekoloğa gidebilecek imkanım da yoktu. İzmit’e izine geldiğim zamanlarda kontrole gidiyordum 1 yıl olmuştu her şey normaldi ama hala olmuyordu. Doktorum bu kontrollerin birinde zahmet edip tahlil istemişti ve sonuçta fsh yükselmişti, aşılam a için hiç vakit kaybetmeyin bir tüp bebek merkezine gidin diyerek başından atmıştı birde.

Hemen randevu almıştık ve ilk muayenede doktorumun o göremedikleri ultrasonda bile görünüyordu. Yumurtalarımın azdı, bunun yanında rahimimde perde ve çökme vardı. Rahim filmi istenmişti ertesi güne uçak biletimiz vardı ve o gün çekilmeliydi. Hemen bir yol bulup çektirmiş akşam 18:00’ e yetiştirmiştik. İleri derece çökme, perde, yapışıklık birde üstüne tüpler tıkalı çıkmıştı. Hemen histeroskopi ve laporoskopi kararı verilmişti hatta biletleri iptal edip iki gün sonrasına ameliyat günü almıştık.
Son derece güzel ve ağrısız, rahat bir ameliyat sonrasında 2,5 ay ara verme kararı alındı ve bu arada amh tahlili yapıldı, buna göre çizikecek olan yolumuz, sonucun 0,43 çıkması ile hemen tüp bebeğe bağlandı.

18 Kasım aldığım bilet ile İzmit’e geldim ve 19 Kasımda regl olmamla 21 Kasımda başladık tüp bebek tedavimize. İlk olarak 2 tane görünen yumurtam 3 gün sonra bir taneydi ve “tek yumurtamız var, yola tek yumurtayla devam edeceğiz” dedi doktorum. Herkese göre büyük riskti ama bana göre cesaretti, kendine güvendi. 5 günde bir yumurta daha görünmüştü ama kullanamayacağımız kadar küçüktü. 10. Gün yumurta toplanmış ve her şey beklediğimiz gibi çıkmıştı. Biri olgun, biri küçük iki yumurta. Hayatımda geçirdiğim en zor 24 saatti döllenmenin sonucunu beklemek. Ve olmuştu 3. Güne 8 hücre olarak gelmişti, artık zaman kaybetmeden ve embriyoyu daha fazla riske atmadan transfer edilmeliydi.Döllenme haberini beklemek en zoruydu.

Hiç yatmadan arkadaşlarımla eğlenerek geçirdim transfer sonramı ama merak buya dayanamayıp 8. Günde dayandım hastane kapısına kan tahliline. O bir saat geçmek bilmedi bana ve elime o kağıdı aldığımda 42.25’i gördüm ya uçuyordum sanki, ayaklarım yere basmıyordu, dünyanın en mutlu kadını bendim sanki.

Sonra değer yükselecek mi acaba, ya kese oluşmamışsa, Allahım nolur kalp sesini duyabileyim…. Her kontrol gününe edilen dualar, endişe, korku ve panik ile geçen 9 ayın sonunda oğlumu aldım kucağıma.
Şimdiyse hikayemin sonunda oğluma her baktığımda sonsuz şükür ediyorum Rabbime ve her şükrümün sonunda hasretini çeken, kucağı boş olan tüm kardeşlerime hayırlı evlatlar diliyorum Rabbimden.
Bu yoldaki tüm kardeşlerimin yolu açık ve hayırlı olsun. Rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin.

SB .

Facebook Tüp Bebek Tedavileri Grubu 

Döllenme haberini beklemek en zoruydu. konusunu okuyanlar aşağıdaki linki de incelediler

Tüp bebek başarı hikayelerini buradan okuyabilirsiniz.

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.
 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ