lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Çocukluğumdan beri hayalimdi anne olabilmek

Çocukluğumdan beri hayalimdi anne olabilmek

Çocukluğumdan beri hayalimdi anne olabilmek

Yol uzun ,süreç uzun, mutluluk hayalmiş… bir gün bende anne olur muyum? Çocukluğumdan beri hayalimdi anne olabilmek. Evlendik ilk günden beri hep istedik hep denedik olmadı. Niye olmuyor acaba diye doktora gittik. Sperm kalitesi düşük morfoloji %1 dediler ,kesinlikle normal yolla olmaz tüp bebek denildi. O gün dünyam karardı nasıl olacak ne demek tüp bebek? “Ben gayet sağlıklıyım, nasıl olur?” diye düşündüm. Eşimin de kabullenmesi 6 ay sürdü.

6 ay sonra devlet hastanesinde başladık. Tedaviye iğneler ,hormonlar, morarmaları… 1 embriyomuz 5. Güne gitti. 10 günlük zorlu süreç sonrası sonuç negatif. O günü hiç unutmuyorum hastaneden eve gelene kadar ağladım 2 gün hiç susmadan ağladım. Anne olamayacaktım, tüp bebek de olmamıştı.

Sonra yine aynı yerde 1 yıl sonra denedik yine olumsuz… Daha sonra aynı yerde bir arkadaşım da olumsuz sonuç aldı. Onlar araştırmış Kayseri de Mustafa Taş Hoca var işinde iyi diye. Önce onlar geldiler, oldu onların ikiz hamile arkadaşım.

Sonra mart ayında biz de başladık. Muğla dan buraya 12. 13 saat yol. Yol boyu düşündüm ne yapıyoruz biz cokk uzak nasıl olur? “Altından kalkabilir miyiz” diye çok konuştuk.

Bu süreçte destek çok önemli ,doktora güvenmek önemli, ben doktoruma güvendim. ÇİDER Dernek Sibel hanım da ne zaman yazsam ne zaman bir soru sorsam anında cevapladı. Onların yaptığı canlı yayınlara katılarak sorularıma cevap aldım. Allah herkesten razı olsun. Allahım isteyen herkese  versin. Bu dernek herkese şifa olsun? Sibel hanım minnettarım size.
*****
Çok teşekkür ederim sevgili Dostum. Allah sağlık ve huzurla kucağına almayı nasip etsin. Bir nebze yararlı olabiliyorsak ne mutlu bize .
****
Bizi instagramdan  ve facebooktanda takip edebilirsiniz.

Çocukluğumdan beri hayalimdi anne olabilmek konusunu okuyanlar aşağıdaki hikayeleri de okudular;

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ