lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

8 senede 7 tüp bebek yaptım olmamıştı.

8 senede 7 tüp bebek yaptım olmamıştı.

8 senede 7 tüp bebek yaptım olmamıştı.

Merhaba sevgili dostlarım . Bu güzel haberin instagram da hikayede kalıp gitmesine gönlüm razı olmadı. Her hafta sonu hikayesi içinde büyük yaralar taşıyan gerçek hikayeler. Bu hikayeler sizsiniz, biziz. Bizim hayatlarımızın farklı versiyonları. 8 senede 7 tüp bebek yaptım olmamıştı.
Bu kader arkadaşımız ile uzun süredir zaman zaman  mesajlaşıyorduk.
İlk mesajında gönül yarası büyüktü
Komşusu dördüz doğurmuştu. Büyük ihtimal o da tedavi görüp aşılama yaptırmıştı.. Ama her zamanki gibi kimseye bir şey söylenmemişti tabi
Asıl facia tebrik etmek için gittiğinde uğursuzluk olur nazar değer diye kapıdan geri çevrilmesiydi.
Bunun yarattığı dışlanma duygusunu çevre baskısının verdiği zararı kim yerine koyabilir?
Tedaviler ardı ardına negatif sonuçlanınca birde mahalle aralarındaki bir takım kişilerden medet ummaya da sıra gelir, bir ot karışımını karnına sür iyi gelir derler . O da sürer . Karnı yara olur cildi ters reaksiyon verir , karnı yaranın dışında iltihap olur zor kurtulur. O büyük yara izini buradan da paylaşmıştım zamanında . Bitkisel kullananlar var mı diye konu açtığımda Sordum O iz hala duruyormuş kötü bir anı olarak.
Son çaresizlik son çırpınışlar o şehirden bu şehire tedavi için gitmeler ve son tedavisinde her şey bitti bunu da deneyelim derken hamilelik haberi geldi.
Kimi zaman yollanan bir tahlil sonucundan bu tedavide başarı şansım kaç sorusu hiç bitmedi, nasıl biter ki insanın içi için için yanarken?..
Rabbim 8. tüp bebekte imtihanın buraya kadar demiş. Şükürler olsun. Dilerim tüm hamileliğini sağlıkla geçirir ve  Allahın izni ile bebeğini kucağına alır sağlık huzur ve mutlulukla büyütür.
Dilerim en kısa sürede sizlerde bebeklerinize bu kadar sıkıntılar çekmeden kavuşursunuz.
Bana hikayelerinizi yazmayı unutmayın üşenmeyin yaşadıklarınız birer hayat tecrübesi ve hepimiz bunlardan birer kıssadan hisse alıyoruz.
******
Merhabalar Sibel hanım;
Size duygularımı nasıl anlatacağımı bilemiyorum ama bildiğim tek bir şey var ki oda bu 8 sene mücadele ettiğim bu tüp bebek sürecim tam 7 defa tüp bebek yaptım olmadı.
Son bir şans vermek istedim kendime ama hiç umudum yoktu şu da bir gerçek ki Allahtan umudumu kesmedim hiç bir zaman anne olamayacağımı düşünmek beni içten içe kahrediyordu ama bu yazdığım hiç ama hiç umudu olmayanlara gelsin ki daima bir umut ışığı vardır ve ben şuan bir anne adayı olarak umudunu kesen herkese sesleniyorum umudunuzu kaybetmeyin.
Çok mücadele  ettim demek ki her şeyin bir vakti zamanı varmış heyecandan yanlış yazmış olabilirim ama kusuruma bakmayın anne olmak çok güzel bir duyguymuş. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah u rahman benim gibi olan kardeşlerime ablalarıma hep dua edeceğim son olarak YARANIN İÇİNDE YARADANI GÖRMENİN ADIDIR SABIR SEN BİTTİM DERSİN O YÜCE ALLAH YETTİM DER.
Sevgi ile kalın.
Bizi instagram ve facebooktan da takip edin.

8 senede 7 tüp bebek yaptım olmamıştı. konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler;

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ