lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Endişeli olmayan kadınlar daha çabuk hamile kalıyormuş

Endişeli olmayan kadınlar daha çabuk hamile kalıyormuş

Hamile kalmaya çalışan ve bu konuda zorlanan bir kadına stres yapma diyemezsiniz.  Doğal olarak her ay denemelerinin sonuçsuz kalması herkesi üzer.Rahatla düzelirsin felsefesi de bu tür çalışmalarda ne yazık ki sonuçsuz kalır. Stres hormonları daha çok etkiler yumurta daha da  bozuk çıkar tedavi negatif olur bu kısır döngü sürer gider .Bu hayal kırıklığı ile bir sonraki aya  büyük güç ve moralle çıkmak ve hazırlanmak çok zordur.

Geçtiğimiz ay Amerikan Üreme Tıbbı Derneği bir çalışma yayınladı. “Endişe tedavinize yardımcı olmuyor.”

Çalışmada  stresin etkilerine ,tüp bebek tedavisi geçiren kadınların endişe anlayışları ve bu sürecin farklı yönleri ne bakıldı .Tedavileri hakkında endişe yaşayan kadınlarda daha az yumurta vardı ve gebelik de daha azdı.

Bu yüzden doktorlar mutlaka hastaların kendilerine en iyi gelecek rahatlama tekniklerini denemelerini öneriyorlar. Ama bu bir sorun ve bu sorunu düşünüyorsun.Bu sorunu ağır bir depresyon haline girmeden nasıl düşünebiliriz Duygusal özgürleşmeyi nasıl yapabiliriz .İlaç içermeyen stres çözme teknikleri ile enerji sistemi nasıl düzeltilebilir, hormonlar nasıl dengelenebilir bunu araştırmalısınız

Burada konuya Türkiye henüz bu konuda çok az gelişmiş ama Avrupa da ve Amerika’da çok büyük bir sektör haline gelmiş olan akupuntur, destek grupları ,grup terapileri,dua ,yoğa,meditasyon ,şifalama EFT teknikleri devreye sokacağız. Artık bizim bunları hayatımıza sokmamız ve inanmamız gerekiyor.
Hint felsefesi 5000 yıldan beri var. Akupuntur çin tıbbı 1000 yıldan bu yana var. Namaz ve duamız 1400 yıldır var olan  ve meditasyonla birlikte bütün dünyanın kabul ettiği tekle birlik olma hali.
Enerji sistemleri ve kuantum artık inkar edilemez. Strese neden olan her ne türlü endişenin geçmişte henüz çözülmemiş olumsuz duyguların neden olduğu biliniyor. İyi enerjiler ve kötü enerjiler de biliniyor.  Bunlar sürekli bizimle birlikteler ve olumsuz duyguları ve bunların kaynağı olan kötü enerjileri de hayatımıza her türlü olumsuzluk olarak çekiyorlar.

Bugün hiç şimdiye kadar konuşulmamış bir sistemden bahsedeceğim.  EFT  çalışması Türkçesi “Duygusal özgürleşme Tekniği” . Bu sistemde  Duygusal özgürleşme teknikleri denilen bir takım çalışmalar yapılıyor .EFT herkes tarafından öğrenilebilir sonra kendi başına devam edilebilir bir çalışma. Bu tekniği öğrendiğinizde nerede olursanız olun birkaç basit hareketle enerji akışınızı dengeleyebilirsiniz. Daha fazlasını da okuyarak örgendim. Öğrendikçe de şaşkınlığım ve ilgim arttı. EFT de  Akupuntur noktalarına çalışılıyor. Akupuntur iğnesi yerine parmaklarla kısa vuruşlar yaparak  enerji noktaları uyarılıyor .EFT çalışması da Akupuntur  noktaları çalışması da vücuttaki temel ve ince enerji sistemlerinin dengelenmesi için .Biliyorsunuz akupunkturda da meridyen noktalarına iğneler batırılarak enerji blokajı açılmaya çalışır. Ancak duygu üzerinde hiç çalışılmaz. Ama asıl çözüm duygu üzerinde yani enerji boyutunda çalışmada yatar. Sistem dengelendiği zaman endişe ve kaygılar dağılıyor ve kaygı ortadan kalkınca hormonlar düzgün çalışmaya başlıyor, yumurta daha düzgün oluşuyor ve belki de sonuç hamilelik olabiliyor. Bununla ilgili yurt dışında  olumlu sonuçlanan  birçok çalışma okudum. Bu kolay çalışmanın % 80 etkili olduğu belirtiliyor.

EFT tekniği  genelde çocukluk travmalarını,geçmişteki yaşanan kötü anıları temizlemek için yapılıyor ama her konuda yapılabilir. Ağrılar fobiler,endişe duygusu,korku,kendinize yada herhangi birine karşı duyduğunuz kötü duygular.

Ebru Birkandan

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudular

Tüp bebek Tedavisinde stres çok önemli bir faktör
Tüp bebek tedavisi öncesi düşük ve erken doğum riskini engelleyebilmek için neler yapılabilir?
Korkuyorum
Stres kısırlığa neden olur mu?
Çocuksuzluk evlilik bağlarını güçlendirebilir
Tüp bebek tedavileri sürecinin seksüel etkileri
Psikolog ve Profesyonel Koç Meltem Büyükerdoğmuş
Tüp bebek Koçu Psikolog Meltem Büyükerdoğmuş tüp bebek hikayesini anlattı
12 gün beklemek ya da beklememek İşte bütün mesele bu
Tüp bebek tedavisinde yedinci aşama Transfer sonrası iki haftalık bekleyiş

www.cocukistiyorum.com
‪#‎tüpbebek‬ ‪#‎tüpbebektedavileri‬ ‪#‎çocukistiyorum‬ ‪#‎çiderindirimleri‬‪#‎tüpbebekmerkezleri‬ ‪#‎bebek‬‪#‎çocuk‬‪#‎cocukistiyorum‬ ‪#‎hamilelik‬ ‪#‎doğum‬ ‪#‎çider‬ ‪#‎gebelik‬

 

Endişe sorunlarınız varsa Psikolog ve  Profesyonel Yaşam Koçu Meltem Büyükerdoğmuş’a ulaşmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ