lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Doktor  benim yaşadıklarıma üzülerek Türk filmi gibisin demişti.

Doktor  benim yaşadıklarıma üzülerek Türk filmi gibisin demişti.

Doktor  benim yaşadıklarıma üzülerek Türk filmi gibisin demişti.

Merhaba kolay gelsin ,hikayem çok uzun ama en kısa şekilde yazmaya çalışacağım 4 yıllık evliyim ilk gebelik 2.5 aylık kalbi durdu ve kürtaj oldum. 2. Gebelik her şey yolundaydı doğum başladı ve 9.ayda yüksek tansiyondan kızımı  bebeğimi doğumda kaybettim, pes etmedim 3 ay sonrası hamilelik yine her şey iyi gidiyor bir sorun yok kan sulandırıcılar vs. Her şey tam ama beklenmedik bir şey 5. Ayda oğlumu servikal yetmezlikten mecbur erken doğumla kaybettim.
Sonra 16 cm bir kist vardı sol yumurtalıkta ameliyat oldum .
1 yıl ara verdim sabırsızlıkla hamile kalmak istiyordum ve de kaldım yine 2.5 ayında kese büyümediği için kalbi durdu ve kürtaj bedenim de bende çökmüştüm. 3 yıl bana 40 yıl gibi olmuştu .Kilo verdim insülin düştü ama düzenli olan adetim artık çok düzensizdi 2 kürtaj 2 normal doğum vücut yıprandı ve artık son kürtaj da rahim inceldiği için gebe kalamadım 9. Ayda kaybettiğim bebeğimin odası kilitli ve ben kendimi hep orda ağlayarak buldum eşim çok destek oldu hangi doktor dersen ona gideriz dedi .Biz Nevsehir’deydik ve en yakın Kayseri’ydi

Ben Gökalp Öner beye gittim  ve her şeyi anlattım. Doktor  benim yaşadıklarıma üzülerek Türk filmi gibisin demişti. 3 aylık Rahmim 2 m ve kalınlaşmazsa tüp bebek şansın bile yok demişti ,sonra rahim filmi histereskopi ameliyat tedavi ilaç derken 2. Ayımda yumurta büyütme ve çatlatma iğnesi ile hamile olduğumu öğrendim.

Ama korkum daha da artmıştı kaybedersem? ya yine bebeğimi toprağa verirsem? Psikolojikman çok çökmüştüm 8 ayım yatarak her 2-3 günde kendimi hastanede buluyordum kalbi atıyor mu? serklaj dikişim duruyor mu ?suyu iyi mi? bebek iyi mi? diye diye 8 buçuk ayda planlı (tansiyondan korktuğumuz icin ) 1 ay erken sezeryana karar vermiştik.

Ameliyathaneden çıktım ama yoktu oğlum solunum sıkıntısından başka hastaneye yenidoğan yoğun bakımına sevk edilmiş 2. Gün hemen gittim UMUT oğlumun yanına…Minicikti küçücük ben nasıl dokunacaktım ona ?10 gün kuvözde kaldı. Ben hastane önünde arabada bekledim kendi ağrımı unuttum onu tek bırakamadım ve çok şükür hepsi geçti simdi  benim oğlum UMUT 3 aylık..

Rabbim isteyen herkese hayırlı anne baba olacak herkese bu duyguyu nasip etsin inşallah.
Çok teşekkür ederim sevgili dostum..
Bizi facebook ve instagram dan da takip edin.
Doktor  benim yaşadıklarıma üzülerek Türk filmi gibisin demişti.konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler;
Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ