Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

İstedigim meslek: Annelik

İstedigim meslek: Annelik

Ben 1998 senesinin Aralık ayında evlendim, daha öncede eşimle 1 sene beraber yaşamıştık ve ben ilişkimiz süresincede evlenincede hiç korunmadım. hastanebebelAslında şimdi düşününce cahillik olarak görüyorum. çünkü evlenmeden önce hamile kalsaydım aldırmak zorunda kalacaktım. Fakat hiç hamile kalmadım. Ben çocukluğumdan beri büyüyünce ne olmak istiyorsun diye soranlara ‘ANNE’olmak istiyorum derdim, hatta üniversite hazırlık bölümünde ileride yapmak istediğimiz meslekle ilgili kompozisyon yazmamızı istediler. Bende anne olmak adlı bir kompozisyon yazdım, hoca geldi kızım annelik diye bir meslek olurmu dedi(benden 1-2 yaş büyük bir hocaydı) Bende cevap olarak bitirdiğim zaman okuyup öyle karar verin dedim ve ertesi gün aynı hoca gelip benden özür diledi. Annelik bu dünyadaki en kutsal meslek benim için. Ama şimdilik ben bu mesleğe sahip değilim. Biliyorum birgün bende anne olacağım, benimde sıram gelecek sadece zamanını beklemek zorundayım o kadar. Hayatta herşeyin istendiği zamanda olmadığını acı bir şekilde öğrenmem gerekiyormuş.

Eşim evlendikten sonra askere gitti ve askerliğinin bitmesine 2-3 ay kala ben çocuk istediğime karar verdim. Daha önce doktora gitmiş ve bazı tetkikler yaptımıştım neden hiç hamile kalamadım bir sorunmu var diye, neticede evlenmeden 1 sene aynı evi paylaşmıştık ve ben hiç hamile kalamamıştım. Hormon tahlilleri yapıldı hepsi normal çıktı, eşim izne geldiğinde sperm sayımı yapıldı oda normal çıktı. Doktorum ovulasyon takibi yapılacağını ve ona göre ilişkiye girmemiz gerektiğini söyledi ve ben her ay eşimi ziyerete o günlerde gitmeye başladım. ( kafaya takmıştım bir kere hamile kalacaktım) Eşimin askerliği bitti ve ben bu arada dahada paranoya yaptım bu konuda. Etrafımdaki herkes kafana çok takıyorsun o yüzden olmuyor diyordu ama ben bir neden bulmalıydım savaşabileceğim bir neden.
Pregnyl iğneler yumurtlama arttırıcı ilaçlar ve saate göre ilişkiye girmeler hiçbiri işe yaramadı. Aksine saatle mecburi kurulu kuklalar gibi ilişkiye girmek eşimide benide çok yıprattı ve doktora artık böyle devam edemeyiz dedim. Peki o zaman aşılama yapalım dedi bizde kabul ettik 1.deneme: harika 2 yumurtam var ben çok umutluyum sonuç negatif. ve bir kez daha 2. deneme: gene harika 2 yumurta, ve 2 günlük adet gecikmesi tabii dayanamayıp yaptırılan kan testi, sonuç 37 ben hemen doktorumu aradım acaip sevinçliydim. Doktorum hemen bu kadar sevinme yapılan iğne değerleri yükseltmiş olabilir iki gün sonra yeniden yaptır değerin ikiye katlaması gerek dedi ama ben o kadar eminimki olduğuna kayınvalidemi,kayınpederimi ve annemi yemeğe davet ettim hepsine küçük kartlar hazırladım Tebrikler babaanne oldunuz,büyükbaba oldunuz falan yazan kartlar yemeğin yeneceği gün kan testini tekrar yaptırdım ve acı son değer yükselmemiş 30’a düşmüştü. Neyse dedim ne zamandır bir araya gelmemiştik bahane oldu. ( ne avuntu ama )

Bu arada ben sürekli araştırma yapıyorum ve doktoruma sorular soruyorum neden progesteron desteği vermiyorsunuz? Neden bebek asprini almıyorum? doktorda bana gülüyor nereden öğreniyorsun bunları diyor ama hiçbir yardımcı ilaç vermiyor ve hiç birşeyi açıkalmıyor tabii bende deliriyorum neden herşeyi ben araştırıp öğreniyorum diye. Neyse 3. denemede başarısız olunca ben doktor değiştirdim. Yeni doktorumlada bir sürü tahliller yapıldı eşimin sperm sayımı yapıldı ve 2 kezde o doktorla aşılama denememiz oldu sonuç gene negatif.

Bu yaz başı benle aynı doktora giden bir arkadaşım bizim dr. tatilde olduğu için tavsiye üzerine Yücel Karaman’a gitti ve Yücel Bey tüplerde daralma var dedi daha önceki sevgili doktorlar bunu atlamışlardı. Tabii bende hemen Yücel Karaman’a gittim benden daha önceki dr.ların istemediği bazı tahliller istedi eşimdende yeni bir sayımı. Herşey normaldi bunun üzerine laparoskopi tavsiye etti. Ben hemen tüp bebek denesek olmazmı dedim, olur ama %50 şansınız var tutmazsa herşeye baştan başlamanız gerekir halbuki içeride bir sorun varsa ve halledersek tedaviye gerek kalmadan hamile kalabilirsin dedi. Bana ve eşime mantıklı geldi kabul ettik. Bu arada bir tatile gittim ve döndüğüm zaman adetim biter bitmez Yücel Beyi arayıp amelyat için gün aldım. 08.10.2002 ben kesin endometriosis çıkacak diyordum ama sandığım gibi olmadığını amelyattan çıkınca öğrendim. Seneler evvel geçirdiğim bir enfeksyon sonucu tüplerim hasar görmüş ve tüplerin ucundaki yumurtaları tüpün içine ileten saçaklar görevlerini yerine getiremez hale gelmişler. Ayrıca tüplerde yapışma ve sol overde yapışkan bir madde bulundu. Yücel bey tüplerin 6 haftada toparlanacağını tekrar yapışma olmaması için içeriye bir sıvı koyduklarını bununda 10 gün içinde vücut tarafından atılacağını söyledi ve bize 6 ay kendi haline bırakalım bakalım gebelik gerçekleşecekmi gerçekleşmezse 6 ay sonra tüp bebek deneriz dedi. Eşim beklemek istemediğini aşılama yapıp yapamayacağımızı sordu ve olumlu cevap aldık. Tüpler normale döner dönmez yani 6 hafta sonra 6.kez ve umuyorum son kez aşılama yapılacak. Salı günü dikişlerim alınacak ve ben gelecek 5 haftayı ümitle bekleyeceğim. Ama gene olmazsa ümidimi kaybetmemem gerektiğini olana kadar deneyecek gücümün olduğunu biliyorum ve bu sefer gerçekten çok güvenilir ellerdeyim.
Umarım çocuk isteyen herkes bu isteğine biran evvel kavuşur kendim ve isteyen herkes için dua ediyorum.

En başta bu siteyi kuran Sibel Abla’ya, aylardır bana destek olan CANSIN’a, MUKO’ya,AYLIN’e ve sohbet odasındaki herkese çooooooooooooooooooooooooooooook teşekkür ederim.

Tabii Sayın Yücel Karaman ve Ekibinede.
Özelliklede bana hep destek olan, ne istesem yapan ve her türlü saçmalıklarımı çeken sevgili Eşime.
IYIKI VARSINIZ SIZLERI ÇOK SEVIYORUM
BILIYORUM KI BIR GÜN HEPIMIZ BU SAVAŞI KAZANACAĞIZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sevgiler
Face_TO_Face
M.K

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ