lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

5. Denemede evladımı kucağıma aldım.

5. Denemede evladımı kucağıma aldım.

5. Denemede evladımı kucağıma aldım.

Merhaba 2008 yılında evlendim.Bir iki yıl çocuk beklentimiz yoktu. Sonrasında çocuk düşünmeye başladık. Bir süre denedik ama olmadığını fark ettik. Bir kaç doktora gittik.Netice alamadık. Sonrasında yumurta çatlatma iğneleri ve hapını kullanmaya basladım. Onlarla da olmayınca ilk tüp bebek denemesini çok meşhur bir doktorda yaptık (Tv de kendini meşhur etmiş) Sonuç alamadık yine. Sonrasında yine bir başka bilindik bir özel hastaneye gittik.İlk yaptığım yerdeki dondurulmuş embriyoları denedik. Yine olmadı.Sonra doktor uzun protokol deneyeceğini söyledi Yine transfer yine negatif.Sonra maddi olarak zorlanmaya başlayınca devlete başvurduk.
Devlet ilk defa tedaviyi uygulayacağı için aşılamalarla başladı.İki aşılama iki negatif ve bin bir zorlukla karşılaştım .
Laboratuvarlarında kan tahlilim karıştı. Hiç akıla gelmeyecek bir hastalıkla karşı karşıya kaldım. 50 gün temiz gelecek bir raporu bekledim.Ben hemen başka özel hastanelerde gidip tahlilimi yaptırdım. Sonuç temiz gelmişti ama ben hala oradan gelecek sonucu bekliyordum.Rapor temiz geldi ve Devlette ilk toplamda 3. Denemeye başladık 1. Deneme negatif Sonra ben doktordan histeroskopi yapılmasını istedim. Rahimimin incelenmesini.Devlet hastanesi ameliyatı yaptı Rahimimin temiz olduğu söylendi sonra tekrar 2.yi denedim. Ardısık transfer yapıldı. Onun da sonucu kocaman bir negatif.
Sonra ben iki üç yıl ara vermek zorunda kaldım çünkü cok yorulmuştum. Daha sonra bir akrabam Tayfun hoca da deneme yaptığını benim de gitmemi istedi.Evime yakın Kültür merkezine gelince seminerine katıldım.Muayenesine gittim.(Ücretsiz muayene hakkı vardı seminere gelenlere) Ve muayenesinde bana rahimimin T seklinde olduğunu söyledi.İlk başta inanmadım o kadar doktora gittim nasıl göremezler dedim.Bu 5. Denemem olacak çünkü. rahimimin anormal bir şekli olduğunu Bu şekilde tüp bebek yapmayacağını söyledi.Bunu hiç bir doktor görememişti.
2017 Aralık ayında ameliyat oldum. 1.5 ay bekledik rahimin iyileşmesini sonra ilk tedaviyi uyguladı Tayfun Hocam ve ilkinde tuttu. Hıçkıra hıçkıra ağladık o sevinçle Tayfun Hocaya sarıldık
Dünya’nın en güzel şeyi evlatmış meğersem…
11 yıl sonra önce Rabbimin izniyle sonra Tayfun hocamın vesilesiyle ANNE oldum ve 5. Denemede evladımı kucağıma aldım.
Aslında daha uzun ama kesitler yapmak zorunda kaldım Aliye hanım…
Çok teşekkür ederim.
Bizi facebook ve instagramdan da takip edebilirsiniz.

5. Denemede evladımı kucağıma aldım. konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler.

 

 

 

Tüp bebek tedavileriniz ile ilgili  Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ