Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

2008 YILINI MOTİVASYON YILI İLAN ETTİK

2008 YILINI MOTİVASYON YILI İLAN ETTİK

 

Sevgili dostlarım;

2008 yılının hepimiz için son derece verimli geçmesini diliyorum. Bizim için öyle geçeceğine biliyorum..
Onca toplantı ve onca projeden sonra işlerimizin yoğunluğu nedeni ile ihmal ettiğimiz bir işi tamamladık ve geçtiğimiz dönem icinde kamuya yararlı dernek statüsü için başvurumuzu da yaptık. Yurt içinde ve yurt dışında Çider yaptığı çalışmalarla 2008 yılı içerisinde adını en çok duyuran sivil toplum kuruluşlarından biri olacak..

Tüp bebek tedavilerinin bilgilendirme toplantılarının dışında Çocuk İstiyorum Konseptine uygun ortak katılımlı bir çok seminer ve paneller düzenlenecek.
“Mutlu Aileler Yaratalım Projesi ile 2008 e başladık.Tedavilerini Çider’e başvururarak anlaşmalı merkezlerimizden birinde yaptıranlar eger bu tedavilerinin sonunda başarı ile sonuçlanmaz ise ödedikleri tedavi parasını geri alabilecekler.Bu bir seferberlik.İlk etapta Dr.Aytuğ Kolankaya  ve Nenehatun Hastanesi ile başlayan çalışmamız belli bir aralıktan sonra  başka merkezlere de yayılacak.

 

Bu arada T.C.Millet Meclisi Sağlık Aile çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Başkanı Sn. Cevdet Erdöl ‘ün imzasını taşıyan Çider’ e yazılmış Tüp bebek tedavileri ile ilgili  “Teşekkür mektubu”nu  ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçunun bizim için yollamış oldugu telgrafı da sitede yayınlamaktan onur duyacagız.Bu hafta okuyabilirsiniz.

 

Bu yıl özellikle internet sitemizde birbirinden renkli çalışmalarla geçireceğimiz aylara böldük .Kendinizi her ay ayrı bir aktivitenin içinde bulacak ve bir taraftan tedavinizi olurken yada sitemizden bilgi alırken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

 

Öncelikle birlikte olmaya ve eğlenmeye her zamankinden daha çok vakit harcayacagız. Beraber sinema ,konser ve pahalı olmayan yemeklerimiz olacak.Birlikte olmak, yeni üyelerimizle tanışmak eskilerle yenileri kaynaştırmak ,beraber hayatı paylaşmak ve artık biraz kaynatmak için de beraber olmak istiyoruz.Aylık aktivitemizi birlikte seçeceğiz ,herkesin keyifle katılımını bu şekilde sağlayabiliriz diye düşündük..

 

Çocuk İstiyorum radyomuz Ocak ayının sonlarına doğru deneme yayınından normal program yayınlarına başlayacak..İçinde inter aktif doktorlarla sohbetler,telefonla sohbetlerimiz ,müzik yayınımız ve belli saatlerdeki haberlerimizle küçük bir radyo yayını gibi hizmet vereceğiz.Programlarımıza katılabilecek yayın akışımızın içinde olabileceksiniz.Hayatı canlı olarak birlikte paylaşabileceğiz.

Çocuk İstiyorum gazetemiz Şubat ayından itibaren her ayın basında düzenli olarak elinize ulaşacak.
Sohbet odamızda her gün sabahtan sohbete başlamadan burcunuzu okuyup öyle güne başlamanızı öneririz.

Öğlen doktor sohbetlerimiz her zamanki gibi devam edecek .Zaman zaman doktorlarımızın siteye girişleri nedeni ile aksaklıklar olsa da zaman icinde bunları aşacagımıza inanıyoruz.

 

Her ay konulu temalarımızla ilgili anketlerimiz ve yarışmalarımız olacak. Yarışmalar forumdan acık oylarla takip edilebilecek. Kazananları birbirinden güzel ödüller bekliyor.

Ocak sonlarına doğru “ sebebsiz infertilite olan ve tedavilerine başlayacaklar için bilinçli telkin araştırmamız başlayacak”. O başlı başına çok özel bir çalışma ve sonuçlarını hepimiz çok merak ediyoruz.

Sevgililer gününden önce bir yarışmamız var ve birinci olan çifte bir hafta sonu tatili ödülümüz olacak.
Şubat ortasında Mutlu Aileler yaratalım Projemiz icin fon çalışmaları başlıyor. Bu çalışmanın tamamı hazır.Tedavilerinde Para konusunda sıkıntı çeken üyelerimiz için İstanbul’da bir defile düzenlenecek. Modacı Hüseyin Küçük’ün tasarımlarıyla hayat bulmuş kıyafetler sunulacak ve geliri de Çider’e başvuran tedavide sıkıntı çeken kişilere aktarılacak.

Ocagın ikinci haftasında başlayacak ve iki ay sürecek Mücevher ve takı Tasarım yarışmamız var. Sonrada iç ve dış giyim tasarımları ..Kazananlara özel sürprizler hazırlanacak. Modellerinizi ünlü markalar hayata geçirecek.Ben dahil hepimiz katılacagız .Bakalım kayda değer bir şey yaratabilecekmiyim diye heyecanla bekliyorum ve simdiden kafamda bir şeyler astarlamaya çalışıyorum..

Mayıs ayı gene bir çok çalışmalara gebe olacak ama önceden bir müjdesini vereyim “kitabımız “çıkıyor.

Bunların hepsine tasarım ayağında katılacaksınız,hepimiz üretecegiz .

 

Haziranın ilk haftasında yani Dünya İnfertilite ayı etkinlikleri nedeniyle daha önce yaptığımız çok rağbet gören ama imkansızlıklar nedeni ile tekrarlayamadığımız “Nikah tazeleme” olayımızı bu yıl sponsorlarla ve çok geniş bir katılımla gerçekleştireceğiz. Sonra gene ilk haftada bu yıl Adapazarı’nda Dr.Turgay Şenen ile birlikte çok geniş katılımlı bir bahar şenliğimiz ve bir pikniğimiz var. Her şeyimiz hazır ve programlandı..

Sitede yapılan anketlere katılanlarda hem sitenin gelişimine hemde tedaviler ile ilgili çalışmalara büyük destek vermiş olacaklar ve biz her zaman hem katılımı destekleyecegiz hemde kendimizi yeni yeni çalışmalar da hazırlamış olacagız:

 

2008 yılı evlat edinmeyi bekleyen 5 yaş üstü çocuklarımız içinde inanılmaz güzel bir yıl olacak..Onları tabiî ki hiçbir zaman unutmadık.Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı, SHCEK,Aile Araştırmaları Başkanlığı destekleriyle bir çok çalışma ve proje yapılacak. Hepside birbirinden güzel olan bu çalışmalara vereceğiniz gönül destekleriyle çocuklar yeni ailelerinde sıcak yuvaya kavuşmuş olacaklar hem Çider ve hem de üyeler olarak sizler adınızı tarihe altın harflerle yazdıracaksınız.

 

Temmuz ve Agustos ayını tatil ayı ilan ediyoruz ama bizden kaçış yok .Biz eger isterseniz birlikte tatil yapacağız bu yıl..Çider’e özel tatil otellerimizle de çalışmalarımız var..Özel Çider indirimini her yere sirayet ettirmeyi düşünüyoruz..

 

Aralık 2008 itibarıyla sitede konulacak anketle 2008 yılının en başarılıları seçilecek ve sahiplerini bulacak..

 

Sosyal sorumluluk başarı plaketlerimiz bundan böyle “ Altınbebek Ödülleri “olarak anılacak 2009 Ocak ayı bir şölene dönüşecek ve onu geçtiğimiz dönem icinde Çocuk için yapılan bütün çalışmaları kapsayan en başarılı çalışmalara bu ödüller verilecek.Bu hem yurt içini hem de yurt dışını kapsayacak..

 

Sitedeki aylık konuları da daha ayrıntılı yazmadım çünkü fikir hırsızlığı biliyorsunuz çok yapılmakta.. Ayın başında sitemizde yayınlanacak ve otomatik mail olarak  sizlerin posta kutularına ulaşacak..

 

Tabiî ki toplantılarımızda devam edecek.Geneşehir şehir dolaşıp sizlerle buluşacagız bilgilendirecegiz, tedavilerinize destek olacagız,bebeklerinize kavuşmanızı sağlayacagız,her zaman ve her zaman yanınızda olacagız.

 

Sevgilerimle

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ