Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 181 – 06.12.2006

Sevgili dostlarım;

Bağışlayın uzun süredir size köşemde yazılarımı yazamadım. Ağır bir soğuk algınlığı ve öksürük bu ara enerjimden çok şey götürdü. Şimdi daha iyiyim ama uzun bir uykudan ya da koma halinden yeni kalkmış bir insan gibi hissediyorum kendimi.

Sizlerin kısa otomatik maille Yılbaşınızı ancak kutlayabildim.

Bayram haftası yeni versiyonumuzla, yani cocukistiyorum.com’un yeni yüzü ile artık sizinle birlikte olacağız. Daha enerjik, daha aktif katılımlı, sayfaları daha hızlı ve konuları daha değişken bir site ile karşı karşıya olacaksınız. Umarım bu yeni şeklini daha çok seveceksiniz. Yeni doğan bebeklerimizi ya da hoşunuza gidecek resimlerinizi artık siz de sitemize koyabileceksiniz.

SSK ile ilgili Bayram sonrasını bekliyoruz. Sonra sizinle hep beraber yeni yönetmeliğin yayınlanması için başvurularda bulunacağız.

Sevgi anneleri ve babaları çocuk yuvalarında peyder pey çalışmalarına başladılar. Yuva müdürleri memnun, yuvada görev yapan sevgi anneleri memnun çocuklar sevinçli.

Bu arada yuvalara ihtiyaçlarına göre neler yaptık:

  • Van Çocuk Yuvasına 7-12 yaş çocukları için 55 adet Ural Medikal’den ortopedik yatak gitti. Şimdi 190×90 55 adet somyaya ihtiyaçları var.
  • Bahçelievler çocuk yuvasının 60 bebeğinin bayram kıyafetleri gitti. Simge tekstil bebeklerin çoraplarını tamamladı. Kıyafetlerden bir kısmını Toprak koleji Velisi Şengül Sürmen ve Çider tamamladı.
  • Bahçelievler çocuk yuvasına 07-12 yaş çocuk yuvası grubuna Mavi Jeans’ten 75 adet kot pantolon verildi.
  • Sevgi babası İhrahim Turan içme suları için musluklara Mayer Kimya’dan iki adet arıtma çihazı taktırdı.
  • Antalya ve Edirne çocuk yuvasına yeni kıyafetler ve oyuncaklar, Toprak kolejinin yapmış olduğu kampanya ile 41 koli olarak gitti. Kargo ücretlerini dernek ödedi.
  • Edirne çocuk yuvasına genç kızlara kendi bölümlerini temizleyebilmeleri için yapılan bir bağışla elektrik süpürgesi yollandı.
  • Antalya Çocuk yuvasına bir adet çamaşır makinesi yollandı. Antalya IVF Merkezi karşıladı.

Van çocuk yuvası kitap kıyafet gibi yardımlar bekliyor. Bütün doğudaki çocuk yuvaları da… Semiha Şakir çocuk yuvası büyük iri oyuncaklar ve legolar bekliyorlar. Yuvalarda güvenlik çok önemli; kapılarına otomatik kapı kilidinin koyulması gerekiyor.. Tabi ki ihtiyaçlar çok bunun icin elbirliği gerekiyor. Kurban yerine ihtiyaçların tamamlanması için bize destek olabilirsiniz. Bu nedenle yardımlarınızı bekliyoruz.

http://www.performans.com/external/cocukistiyorum/mail_order.asp

Her şey gönlünüzce olsun…
Sevgiler Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ