Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

15 Kasım 2003 Ankara Tüp Bebek Merkezi Toplantısı Sıcak Sımsıcakkk Geçti Sıcak

15 Kasım 2003 Ankara Tüp Bebek Merkezi Toplantısı Sıcak Sımsıcakkk Geçti Sıcak

 

Evet Cumartesi günkü toplantımız için söylenecek en özet kelimeler bunlar

Soguk bir Ankara gününü icimizdeki dostluk havasıyla ısıttık.Toplantı sıcaktı sımsıcaktı, gelenler ,sıcak konuşmalarla sıcak samimi son derece hos bir toplantı oldu.

Mersinden gelen ve toplantımız ilk defa katılan günün en neşeli cifti Ertan Rahat ve Eşi, tatlı sohbetleri ve esprileri ile toplantıya renk kattılar .Vefakar Seyfi Altun arkadaşım toplantı boyunca bizim Danısma masamızın sorumlusu oldu ve dernege bir cok uye kaydetti. Ona buradan cok tesekkür ediyorum. Konya’dan gelen sevgili Oscan ‘ ımız ve eşi,senelerce bebek için dünyayı tırmalayan kara çiftinin toplantımıza misafir gelen minik tatlı Tibet i hepsi birbirinden güzeldi.Sevgili Marco polo Taner’imiz Japonya’dan yeni aldıgı dijital fotograf makinasıyla bütün toplantımızın resimlerini cekti . Yarın insallah bırada olacak ve biz onları pırıl pırıl seyredecegiz .Onlarca dinlenecek hikaye ve düzeltilecek sorun vardı hepsi teker teker konuşuldu ve çözümleri hakkında öneriler verildi.

Ankara Tüp Bebek Merkezinin özenle hazırlamış olduğu toplantı salonu slaytlar Ankara’dan gelmemiş olan üyelerimiz için gerçekten büyük bir kayıptı.Rezervasyon yapıp da gelmemiş olan üyelerimiz için gerçekten üzüldüm. Toplantıya 67 çocuk sahibi olmak isteyen üyelerimiz katıldı.Bu kişilerin cogu sitede Doç.Dr . Ahmet Zeki Isık’ın formunu dolduranlardı. 6 çifte 1250 usd lik tedavide toplantının sonuna yakın İftardan önce açıldı.Gelenler için gerçekten eksiksiz bir servis verildiğini söylemek istiyorum.Toplantının sponsorlugunu Ankara Tüp Bebek Merkezi adına Erkim İlac firması yapmıstı . Masaların örtüsüne kadar çok ugras ve özen gördüm.Her yerde kullanabileceğiniz cepli dosyalar , herkese bilgisayar mouse altlıgı ,birer tükenmez kalem, ikram bölümünde masalarda örtüler bayraklar vs..Ve sizde size karsı verilen özene gercekten cevap vermek istiyorsunuz. Bunu burada anlatmamdaki neden o işte..Eskiden sponsorları reklam olmasın diye yazmıyordum ama bundan böyle hepsini yazacagım .Arkadaşlar bence onlarda bir katkıda bulunuyorlarsa mutlaka belirtilmeli.Bu Seronoda olsa Organonda olsa Erkimde olsa.. Bu tür toplantılarda İlac firmalarının sponsorlukları reklam yasagı oldugu nedeniyle yazılmaması isteniyordu .Ama burası bir internet sitesi ortaya çıkanda güzeldi.Gerçi bizim degil Ankara Tüp Bebek’in sponsorları idiler ama olsun ucu bize de güzel bir şekilde dokundu iste…

Cansının ancak Pazar günü Ankara’ya geçebilmesi nedeniyle Toplantı günü ilk anda danısma masasında yalnız kalacagımı düşünmüştüm ama Ankara Tüp bebek Merkezinin iki tatlı hem sekreteri hemde halkla ilişkilerini yürüten iki tatlı bayanı bana cok yardımcı oldular. Doç.Dr Ahmet Zeki Isık ‘ ın genel havası ; güvenilir ,sakin aile babası yapısı ,konuşmalarındaki yumuşaklık ve çözüm üreten konuşmaları, çay arasından sonra panel havasında geçen tedavilerdeki genel bakış konuşmalarında hasta ve tedavilerinde hastaların eğitimsizliği nedeniyle basına gelenler hakkında Kubilay Beyin acık sözlü net anlatımı oldukça ilgiyle dinlendi.Tüp bebek tedavilerindeki ödemeler konuşuldu. Devlet hastaneleri ve özel hastaneler arasındaki fiyat farkları ve servis farkları konuşuldu.. Çocuk sahibi olmak isteyenlerin olaya karsı takındıkları tavır irdelendi. Neden şimdiye kadar bir çok şeyin çözümlenmemiş olması nedenleri konuşuldu. Yani dolu dolu bir toplantıydı..Sonlara doğru iyice kaynaşan grup; İftarını da yaptıktan sonra daha çok kaynaştı ,bire bir yada doktorlarla özel konuşmalar birer grup konuşmasına toplantıdan sonra doktorlarla birlikte çekilen klasik grup fotoğrafımız kocaman neşeli bir aile fotoğrafına dönüştü.Eminim sitede bu fotoğrafları görünce neden bizde orada değildik diyeceksiniz. Gerçekten gelmeyenler çok şey kaçırdılar.

  • Kurayı kazananlar;
  • Hatice Cömert cifti
  • Osman İbican cifti
  • Mustafa Karakaya cifti
  • Dilek Katran cifti
  • Fatih Ergen cifti

Birsen Yurdakul cifti . Daha sonra Birsen Yurdakul tedaviye başladığını belirtince daha sonra yedek cekilen Ertan Rahat cifti. Tedavi için başvuracaklar. Hepsine bol şanslar dilerim..

Bir sonraki toplantımız Allah kısmet ederse Denizli’de yapılacak.. 20 Aralıkta. Yerini bir hafta sonraki yazımda belirteceğim. Diğer yarım ücretli tedavilerimizin kurası 29 Kasımda değil önümüzdeki 22 Kasım Cumartesi günü saat 15.00 de dernekte olacak. İlgilenen arkadaşlarımızı bekliyoruz.

Güzel olan daha bir çok şey var bu arada radyo tv ve gazetelerde tüp bebek yada kısırlıkla ilgili herhangi konu gündeme geldiğinde dernegi arayıp görüş almaları. Bu bizi gerçekten çok mutlu kılıyor.Üç senelik mazimiz gelip geçici olmadığımızı en nihayet sanırım hissettirdi.Pazartesi günü Star tv de Öglen kuşagında Tüp bebek konusu işlenecek. Derneğin kurucu üyelerinden Muko Mukadder Adil orada olacak ve sizler icin Tüp bebegi konuşacak.

Bizler Cansın ve Ben ;Pazartesi günü Saglık Bakanlıgı Sn Saglık Bakanı Özel Sağlık Danışmanı ile ve Ana Cocuk Saglıgı ve Aile Planlaması Başkanı Sn.Rıfat Köseye ile Tüp bebek Tedavileri ile calısmalarımızı anlatmak icin Ankara da olacagız . Dönüncede neler yaşadık onları anlatacagım .

Denizliye eğer olabilirse Pamukkale’ye bütün üyelerimizi için çok güzel bir hafta sonu geçirtmek amacıyla bir tur düzenlemek istiyoruz. Denizli Er- pa Tüp Bebek Merkezi ile yapacağımız toplantıda bir adet ücretsiz tüp bebek tedavisi bağışlanacak. Bence hepimiz orada olsak. Ankara dan ve İstanbul’dan gruplar halinde geçsek

Yılbaşından önce orada unutulmaz bir hafta sonu geçirsek hep beraber ne dersiniz??

Her şey gönlünüzce olsun..

Sevgiler
Sibel Tuzcu

Toplantı Resimlerine Buradan Ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ