Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

GEBZE TOPLANTIMIZ ÇOK GÜZEL GEÇTİ.

GEBZE TOPLANTIMIZ ÇOK GÜZEL GEÇTİ.

GEBZE TOPLANTIMIZ ÇOK GÜZEL GEÇTİ.

Gebze’de Cumartesi her şey çok güzeldi.Anadolu Sağlık Merkezi ‘nden Prof.Dr.Aydın Arıcı ile ilk toplantımız olduğundan bizim için değişikti.Gebze Belediyesi geçtiğimiz ay Gebze’de iki defa daha tüp bebek toplantısı yapıldığını bu nedenle performansımızı çok merak ettiklerini söylediler.Gebze’de 400’e yakın üyemiz var ve tedavilerine ve ilgilendikleri merkezlere göre mutlaka geleceklerdi..Tabi ki yanılmadık (Allahım sana şükürler olsun, böyle şişinmek ne kadar güzel…) 120 kişi ile çok güzel saatler geçirdik. Saat 13.00 de başlayacak toplantımızda bu defa 12.30 da salon dolmuştu ve ben hemen daha fazla beklemeden açılışı yaptım. Üç gece uğraşıp Çider üyelerinin bebeklerinin film olarak slayt gösterisini hazırlamıştım. Tamamlayamamıştım ama öyle de gösterdim ne kadar çok beğenildi bilemezsiniz. Hepsini ama hepsini koymak isterdim tabii ama zaman bebeklerin geçişi saatler sürerdi. Arkamda umudunu kaybetmemiş , hayallerinin peşini bırakmamış arkadaşlarımızın başarı nişanları olarak susman bebekler resmi geçit yaparken önümde arkadaşlarımın gözlerinde umutsuzluğun umuda nasıl dönüştüğünü görmenizi isterdim.Bir saate yakın dolu dolu konuştum.
Saat 13.30 u geçerken Anadolu Sağlık Merkezinden Doktorumuz Prof.Dr.Aydın Arıcı geldi.Aydın Bey’e soracaklarım vardı.
Türkiye ve Amerika arasında tedavi farklılıkları neydi?Başarı oranları ne kadardı?Türkiye de olduğu gibi hastaya yönelik kaygılar var mıydı.?televizyonlarda reklam var mıydı.Yoksa Amerikan Hükümeti ne yapıyordu?Onlarda bizim gibi sürekli her program bir doktoru parselliyor muydu?”20 yada 10yıl öncesinin çalışmalarını yeni keşif gibi sunuyorlar mıydı?Dünyada işe yaramadığı için artık yapılmayan çalışmaların burada yeniymiş gibi yapıldığını görünce ne demişti? Hepsini soramadım ama çoğunu sordum.
Aydın Bey çok kibar bir bey üstü kapalı yurt dışında bu tür tedavilerin artık yapılmadığını söyledi. Hükümet çok sıkı takip ediyor ,asla konularda taviz vermiyor dedi.Ben bu konularda Aydın Beyi oldukça şaşırmış gördüm.Konuşmacı olarak oldukça rahattı ve uzunca bir süre gelen arkadaşlarımızın sorularına cevap verdi.Toplantının sonunda da Mart ayı için Tuba Elmas arkadaşımız ücretsiz tüp bebek tedavisini kazandı.5 üyemizde 1450 usd den tüp bebek tedavisi olacaklar onlarda belli oldu.

Yağmurlu bir mart cumartesinde herkes dolu gerekir dolu konuşmuş içini dökmüş bir halde salonu boşalttı.Bende çok konuşmuş ve çok rahatlamıştım..Neşe içinde eve geldiğimi sanırım söylememe gerek yok…

Önümüzdeki haftalarda yapılacak toplantılara müthiş hazırım..

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ