lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Varikosel ve tüp bebek ,morfoloji düzelir mi ,yumurta bulunamaması , embriyonun yavaş büyümesi ,Tüp Bebek Tedavisi Hasta soru ve Doktor Cevapları -89-

Varikosel ve tüp bebek ,morfoloji düzelir mi ,yumurta bulunamaması , embriyonun yavaş büyümesi ,Tüp Bebek Tedavisi Hasta soru ve Doktor Cevapları -89-

Soru:Bende pco var metformın kullanıyorum eşimde 15 ml sayı yüzde 43 hareket morfoloji  yüzde 7 aşılama  veya tüp bebek de şansımız nedir 2 aşılama oldum sonuç olumsuz birde eşimde varıkosel var 2,derece 2 taraflı ameliyat sizce sonucu etkiler mi.

Cevap:Bence mikroenjeksiyon yani tüp  bebek yaptırmalısınız başarısı sizin yaşınıza bağlı varikosel ameliyatı sonucu değiştirmez.

 

Soru:Benim eşimde yapılan test sonucu sayı 32 milyon hareketlilik % 38 krugere göre morfoloji % 2 çıktı eşim sigarayı bıraktı,dikkatli besleniyor ve E vitamini kullanıyor ne önerirsiniz? Varikosel yok…

Cevap: Maalesef morfoloji düzelebilir bir sorun değildir tüp bebek yaptırmanızı öneririm.

 

Soru: Yaşım 32 ilk tahlilimde fsh 12 çıktı . Fsh testi değişkenlik gösterir mi? Eşimin morfolojı %2 sayı 18 milyon mikro için acele etmeli miyiz? morfoloji değişkenlik gösterimi?

Cevap: Fsh sebebiyle acele etmelisin morfoloji malesef düzelmez.

 

Soru:Eşimde varikosel var 1,5 ay önce ameliyat oldu morfoloji 2 toplam sperm sayısı 37.4 sperm sayısı 17 hareketlilik 23 sonuçlara göre ameliyatın faydası olur mu mutlaka tüp bebek veya mikroenjeksiyon gerekli mi?
Cevap: 2 ay sonra tekrar sperm tahlili yaptırın sonucuna göre davranırsınız.

 

Soru: Tüp bebek sonrası yumurta hücresi bulunamaması devamlılık arz eder mi? yani tekrar denesek başarılı olabilirmiyiz?
Cevap:Genelde hayır ama bazı nadir hastalarda evet yeniden denemenizi öneririm.

 

Soru:2 .ci tüp bebekte  embriyo yavaş ilerledi,yani hücre sayısı, 3. de bu durumda değişiklik olabilir mi, eğer genetik testlerden bir sorun çıkmadıysa? yani 3. cü tüp bebekte  da embriyo yine yavaş mı büyür, hücre sayısı yavaş mı artar ? yavaş büyüyen bir embriyo rahme hiç mi tutunamaz?
Cevap: 3. denemede ilerlemenin nasıl olacağını bilmek zor ancak o denemede transferi daha erken yapmak önerilebilir yavaş ilerleyen embriyolarda tutunur.

 


Soru:Kaçıncı günde, embriyoya genetik  testler yapmak gerekli mi?
Cevap:Genetik teste gerek yok tüp bebek transferinizde 2. gün transferi öneririm.

 

Soru:Eşim tese oldu 3 gün sonra kanaması oldu antibiyotik verdi doktor bey neden bu kanama olur? kötü mü oldu acaba ameliyatı?
Cevap:Kanamanın çok önemli olmadığını sanırım ama daha ayrıntılı bilgiyi ameliyatı yapan doktordan öğrenebilirsiniz.

Soru:Dış gebelik oluşmuş mikro denemesinde diğer denemelerde tekrarlama yüzdesi nedir ?
Cevap:%5-10 dış gebelik tekrarlayabilir.

 

Soru:Pco  için uzun süreli metformın vb kullanımını onaylıyor musunuz?

Cevap:Ben uzun süreli kullanmıyorum metformini.

 

Soru: Metformini nedir?

Cevap: Metformin pcos da metabolizmayı düzenleyen bir ilaçtır genelde 3 ay kullanıyorum.

 

 

Tüp bebek tedavileriniz ile ilgili diğer soruları ve doktorların cevaplarını burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.

 

 

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Danışma formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ