Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek Merkezlerinden destek isteyin bizi sadece para olarak görmesinler.

Tüp Bebek Merkezlerinden destek isteyin bizi sadece para olarak görmesinler.

 

Merhaba Sibel Hanım ,

Bu mübarek cuma günü inşallah tüm isteyenler için Güzel Allahım hayırlısıyla nasip etsin.
Lütfen bütün arkadaşlar elele verelim , çünkü insan sadece kendi çocuğu olmuyor zannediyor, oysa o kadar kişi var ki..Buradan yazsınlar ki tek başlarına olmadıklarını görsünler , moral olsun.
Tabi bunu söylesem de kalbimin bir kenarı hep eksik.O sevgiyi yaşayamamak çok zor. Birbirimize destek olalım tüp bebek merkezlerinden maddi anlamda destek isteyelim , bizi sadece para olarak görmesinler .

Sevgilerimle…….

Hikayem;

Ben Şubat 2005 te evlendim  , 5/6 ay sonra artık bırakalım olursa olsun dedik ama ne olması boş yere birde korunmuşuz.Yaşımda 27 küçük  olmadığım için beklemek istemedim ve hemen bir doktorun özel muayenehanesine gittik.Maddi olarak da zor günler geçirmemize rağmen çocuk için insanın hiçbir şey gözü görmüyor.

Sonra doktor direkt eşimin sperm sayısı 500.000  kadar düşük olmasına rağmen görmüyor doktor bana kist olduğunu ve hemen ameliyat dedi para için.Çünkü devlet hastanesinin doktorları bıçak parası alıyorlar ya bu da benden almak için hemen hazırla gel dedi.Bende ameliyat için tetkikleri yaptırdım ve  tam gidecekken arkadaşlarım bana başka doktora git dediler ve üzerine 2 yere gittim ki bende ne kist ne de bir şey..Doktor eşimin tahliline bir baktı ki tüp bebek ten  başka çare yok dedi ve eşim üroloji doktoruna gitti.Çift taraflı varikosel ameliyatı oldu.Ayrıca tabi benim bu arada dünyam yıkıldı.Tüp bebek imkansız çocuğum olmayacak düşüncesi yıkıldım (bu duyguyu yaşayanlar çok iyi bilir) .Herkes sorar,herkes doktor olur ,tavsiyeler vs………

Bu arada 2008 şubatta devlet ten rapor alarak ilk gittiğim doktorun yaptırdığı eski tahlilleri kabul ederek, ilk tüp bebek tedavisine Bir tüp bebek merkezinde başladım.O kadar adapte oluyorsunuz ki olur diyorsunuz Ama maalesef kötü sonuç ne ki dünya başınıza yıkılıyor sanki.Sonra tekrar rapor 3 ay sonra tekrar aynı yerde doktoru değiştirip devam.Hiç bir  araştırma yapılmadan yine başladım .Çok kısa bir gebelik yaşadım.Biyokimyasal gebelik oldu mutluluk yaşayamadan son buldu.Tabi her denemenin arkasından ayrı bir depresyon yaşadım, bunalıma girdim .Tabi bu arada eşimin de rahatsızlıkları oldu üstüne cabası.  Sonra ben hiç rahim filmi  çektirmemiştim .Tüp Bebek Merkezi  gerek yok demişti ve eski hormon testlerini yeniledim.Oysa bir tüpümde hidrosalpenk (iltihaplı sıvı tüp bebeğin tutunmasını engellermiş) mevcutmuş ve de prolaktin hormonum biraz yükselmiş. Tabi bunları 2 denemeden sonra öğrendim ve yıkıldım.Hemen ameliyat oldum ve sol tüpüm alındı prolaktin Hormonum düştü.

Sonra yıl 2010 haziran korkarak yer değiştirerek başka bir tüp bebek merkezinde bu seferde uzun protokol tedaviye başladım .Ne ümitlerle…Eşimin bu arada sperm sayısıda 17 milyona çıktı ama sigarada içmeyi hiç bırakmadı.Bunca tedaviden sonra olur diyerek ne ümitle başladığım ve her şey güzel  gitmesine rağmen 3 denemede ,gebelik tersine 2 gün kala erken kanama ve sonuç hüsran ve uzun bir depresyon……………..

Artık ne diyeyim bilemiyorum Sibel Hanım inanın artık her şey den soğudum oysa her şey bu değil. Normal olma şansımda var ama yok hiç olmayacakmış gibi düşünüyorsunuz.
Ama Cenabı Allah vermedikten sonra her şey boş her şey bahane ..
O da bize en kısa zamanda hepimize hayırlısıyla verir İnşallah. Sizlerde lütfen bize uygun tedaviler için tüp bebek merkezlerinden destek isteyin ………….saygılarımla

 

H.Ş.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ