Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

SRT den 4 saat canlı yayın yaptık .Artık tecrübe kazandım artık yayın idare edebilirim

SRT DEN 4 SAAT CANLI YAYIN YAPTIK.ARTIK TECRÜBE KAZANDIM,CANLI YAYIN IDARE EDEBILIRIM.

Adapazarındaki toplantımızda toplantının başından sonuna SRT Televizyonu canlı olarak yayınladı..Toplantımızda Medicana Fertiline ve Adapazarı Danışman Doktorumuz Dr.Turgay Şenen Adapazarlı üyelerimizle buluştu.

Sevgili dostlarım;geçtiğimiz hafta 16 Haziran Cumartesi ekibimiz için değişik bir gündü.Toplantımızı ilk defa normal bir salonda degil bir tv stüdyosunda SRT nin stüdyolarında gerçekleştirdik.

Baştan sona yayınlanan programımızda oldukça duygu dolu anlar yaşadık.Toplantımıza başlarken tedirgindik.:Çünkü canlı yayın olacagından üyelerimizin gelmeye çekinecegini düşündük.Yüz görüntüsü almayacagına dair kameramanlar uyarılmıştı ama genede ne olur ne olmaz diye korkan çıkabilirdi. Ben bile hafif çekingen duruyordum.Birisinin yayınına çıkmak başka toplantının başından sonuna kadar konuşma yapıp programı idare etmek sunuculuğunu yapmak başkaydı.Stüdyonun kapısından girer girmez Doktorumuz Turgay Bey bizi karşıladı.Onu görünce rahatladım.Günlerden beri toplantının bütün ayrıntıları ile ilgilenmiş ve çok yorulmuştu.İnsallah emekleri onunda bizimde boşa gitmez diye düşündüm.Medicana Tüp bebek Merkezinden Doç.Dr.Kadir Savan ve Op.Dr.Latif Küpelioğlu’ geldiğinde iyice rahatladım.İlk toplantımızdı ama ilk konuşmalarda hemen kendini ele verdi. Karşılıklı iyi niyet çerçevesinde huzur içinde çalışılabilinecek bir merkez olduklarını hemen hissettirdiler.Nasıl hissettin diyebilirsiniz ama benim gibi yıllarca insan ilişkileri ile ilgili birebir çalışınca ilk bakışta hemen kavrayabiliyorsunuz.Toplantının ilk başında Adapazarı üyemiz Ayşen Ulusoy( ikinci çocuguna hamile ilki tüp bebek tedavisi ile olmustu ikincisi spontan gebelik oldu.)kızıyla ve eşiyle geldiler.Sonradan ücretsiz tüp bebek kurasını da ugur getirsin diye zaten ona çektirdim.Resim gibi kızına da bakmaya doyamadım.Sonra Turgay Beyin tedavi ettiği bir hastası ikizleri ile gelmişti.Toplantımızı kucagımızda bebeklerle actık oldukça şeker bir görüntü verdik..O kadar uslulardıki kollarım yorulmasa toplantının sonuna kadar kucagımda tutabilirdim.

Toplantımız tedavilerle ilgili bilgiler sohbet ve soru cevaplarla inanın su gibi akıp gitti. 150 kişilik salon dolmuştu.İnsanlar sorularını kameramanın yüzlerini çekmediğini anlayınca çok rahat sordular.Doç.Dr.Kadir Beyle ve diger doktorlarımızla aramızda çok hoş diyaloğlarda oldu. Toplantının bitimine doğru herkesin gerçek anlamda yüzü gülüyordu.Çok rahatlamışlardı güzel bilgiler edinmişler ve iyi vait geçirmişlerdi.

Toplantının sonunda Emine Gül arkadaşımız ücretsiz tüp bebek tedavisini kazandı.

Toplantı bitiminde hemen İstanbu’la geri dönmek zorunda olmasam oturup uzun uzun sohbet etmek isterdim ama dönmemiz gerekiyordu. En kısa sürede tekrar geri dönme sözü vererek ve doktorlarımıza çok çok teşekkürler ederek İstanbul’a doğru yola çıktık.Canlı yayını çok sevdim. Ben de mutlaka bir gün böyle bir iş yapmalıyım diye düşündüm. Daha ne kadar vaktim kaldıysa…Darısı Çocuk İstiyorum TV ye…

Arkadaşlar çok güzel indirimlerin olduğu bir aydayız sakın kaçırmayın mutlaka merkezlere gidip dosyalarınızı açtırın.

İyi haftalar dilerim..

 

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ