lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 35 – 30.09.2002

Bazen öyle kendi kendime konuşurum iste ……

Hayat bazen insana cok acımasız davranıyor. Hoyratça.. Bazen karsımdaki insanlara ne söyleyeceğimi bilemediğim,bu dünyaya kahrettiğim o an acılarını dindiremiyecegim korkusuyla panikleyerek o an orada olmak istemediğim kaçacak adeta delik aradığım anlar oluyor.Bebeğini yada bebeklerini hemen o gün kaybetmiş bir anne,düşük yapmış genç bir kadın,tahlillerinde hiçbir canlı hücreye rastlanmamış bir esin haberi… Ama kaçmıyorum tabi .Ne olursa olsun onlarla olmak istiyorum.Ben böyle büyütülmedim.
Her şey her zaman dört dörtlük işlemiyor düzende ; bazen de imkansızların tokadıyla da karsılaşıyorsunuz..Bu dünyada olamayacak halledilemeyecek hicbirsey yoktur yeterki isteyin derken adeta esip gürlerken gerçeğin tokacı patlayıveriyor suratıma..
Ben cok mu büyük konuşuyorum Tanrım !….

9 ay karnında taşımış, adeta terazi kullanarak özenle kendini ve bebeklerini beslemiş, isimlerini belirlemiş ,yatakları yorganları, zıbınları tamam; oyuncaklar da yatakta sahiplerini bekliyorlardı…Ansızın geliverdiler,Bir kız bir oğlandılar ve tabiki kuvöze kondular.Gece gündüz baslarında beklendi.. ama hayatla mücadele edecek kadar güçlenmemişlerdi ne yazık ki ,anneleri ve babaları onları doya öpüp koklayamadan ,doya emziremeden, melekler şehrine ; senin yanına geri döndüler..O bos yataklar.. sallanmayı bekleyen çıngıraklar ..acının elle tutulabildiği bir ev..
İste size olmak istemediğiniz bir mekan ve zaman… ama yasandı ve hala ne yazınki yaşanan binlerce ev var..
Neden gitti o bebekler iyi bakım mı yapılamadı ama neden erken doğdular hiçbir seyleride yoktu sankiii..Bu nedenler de hiç bitmiyor….Kafamızın içi örümcek ağları gibi..

Cok genç bir kadın ..Sorunu hamile kalamamak değil.,Sorunu hamile kalmak ama doğuramamak….Bak bak o nasıl iste deme iste .. Her seferinde ilk basta o sevinç ve aynı zamanda korku başlıyor. Acaba bu sefere dogurabilecekmiyim. Milyonda bir rastlanan bir vücudu var genç kadının . Bağışıklık sisteminde mi, bir yerlerde bir sorun var… tam iki bucuk ayı geçirdim oh!!! diyecek haydiiiii.. bebek düşüyor… Kontroller yapılıyor her sey tamam, bebek aspirinleri vs.. vs… ama olmuyor…Hastane,hastane geziyoruz doktorlardan almadığımız bilgi yok ama iste gene hamile, gene düşük ..kadının elleri hamileyken karnını tutmaktan,içgüdü ile bebeklerini kavramaktan nerdeyse kasılmış yerlerinde dursunlar diye..Bası cok eğik di ilk zamanlar simdi evlat edinmek için basvurdu .. Evet gelecek bebeğini de elbet cok sevecek ama neden madem bir verip ,bir alıyorsun Tanrımm???

Ve iste başka hüzünlü hikaye ;

Genç bir erkek ve genç bir kadın; nazlı mı nazlı.. cıtıpıtı görünüşte ama bir o kadar da becerikli.İste nasıl anlatsam ,her tuttuğunu altın edecek bir yapıda.. ama kaderini altın edemiyor iste..Sevdiği adamın mutsuzluğuna bir çare bulamadı ne o nede doktorlar ..
Cocuk istiyorlardı .Birbirlerini deli gibi seviyorlar ve bütün zorlukları asıp mutlaka bu isi halledeceklerini umuyorlardı.. ama olamadı iste..Tanrı bir canlı hücreyi bile cok gördü.. Genç adam günlerdir kendinde değil, karısı da… Karısı cocuk istediğini söylediği için kendini asla affetmeyecektir.. adamda karısına istediği çocuğu veremediği için kendini…Oysa ne gereksiz insanlarda var o istenen bir tek canlı hücreden … onlardan cokça cokça.Bazen Alladın isine karışmak gibi oluyor ama isyan ediyorum iste… Neden ?neden ne yaptığını bile bilmeyen insanların çocukları olur,tuvaletlerde gizli doğururlar ve canlı çöp tenekelerine atarlar..? Neden onları pamuklar içinde yetiştirilecek hayırlı bir evlat için çırpınan insanlara bu eziyet neden??

Allahım Affet beni ama ben bunları anlayamıyorum.İnan ki anlayamıyorum..

Evet bana o çocuğu oradan al ve bak diyeceksin biliyorum ama madem öyle olacaktı neden cok isteyene vermiyorsun da istemeyenler doğuracağının farkına bile varmayanlar affedersin ama tavşanlar gibi ürüyorlar..Evet o küçük bebeciğinde hiçbir günahı yok tamam ona da bakayım ama buradaki adamında inan bana hiçbir günahı yok…Hele kadının hicmii hıc yok..Bütün insanlara doğurganlık verseydim bu dunyanin hali nice olurdu diyebilirsin. Haklısın ama sende isteyene ver diyorum ne olursun ?İstemeyene de verme… Bu kadar..
Affet beni … sen beni, bilirsin nasıl yüreğimin acık olduğunu da ,sen en iyisini bilensin ama ne olur aşağıdaki kullarının da dualarını benimkini duyduğun gibi duyamaz mısın ha duyamazmısın? Bir kez olsun ne olurdu bu insanları da bir duyabilsen ? Geceyi yarattıktan sonra gündüzü yaratan Tanrım ,Bu insanlar içinde gündüzü bir an önce yaratamazmısın? Onlar için.. Lütfen Tanrım.. Lütfen Tanrım… Lütfen Tanrımmm………

Bazen Tanrı ile kendi kendime konuşuyorum iste böyle..Onun Samimiyetine ve Affediciliğine dayanarak… .Bazen böyle densizlikler yaparım .. Bana iyi geliyor…Böyle konuşacağınız kaç kişi olabilir ki…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ