Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 88 – 08.09.2003

İyi haftalar Sevgili dostlarım;

 

Bu hafta ve bundan sonrası oldukça hareketli geçeceğe benziyor.Toplantılarımızın başlaması;

gazete haberlerimiz,tekrar sizlerle beraber bir arada olmamız, tüp bebek ödemelerinin sosyal güvenlik kapsamında ödenip ödenmeyeceği konusundaki bilgiler ve çalışmalar,gelen haberler, ilginç dedikodular, doların düşmesine rağmen hastanelerin değişen ve artan fiyatları,bu fiyatlar karsısında iyice bunalan tedavi parasının biriktirilen bölümü de elinde kalan bizler, doktorlardan gelen toplantılarımızla ve ücretsiz tedavi bağışları ile ilgili gelen mailler ,önümüzdeki yılın yapılacak toplantılarının hazırlıkları hepsi hepsi yoğun bir şekilde gündemde .. Hepsi hareketli ve hepsi önemli konular.. Sizlerin gönül desteği ve yardımı ile bunların hepsinin altından alnımızın akı ile kalkacağımıza inanıyorum.

 

Gerçekten çalışıyorsanız mutlaka olumlu ve olumsuz etkiler ve tepkiler göreceksiniz buna çok alıştım. Özellikle tebrik yada eleştiri almadığım zamanlar doğru bir şey yapıp yapmadığımdan emin olamıyorum.Bill Crosby’inin güzel bir lafı vardır. Bunu zaten ben güzel sözler bölümünde de yayınlamıştım..” Başarının anahtarını bilmem ama başarısızlığın anahtarı herkesi memnun etmeye çalışmaktır.” zaten benimde düşüncem herkes sizinle aynı fikirde olduğunda orada yanlış giden bir şeyler vardır.Mükemmel fikirler karışık düşüncelerin içinden çıkar.
Bundan böyle bu siteden daha fazla mail alacaksınız sıkılırsanız haber verin çünkü size daha çok soru soracağız. Biliyorsunuz burada yapılanlar az yada çok katılımla hep ortak düşüncelerimizle oluşuyor. Hatasıyla sevabıyla bu site ve bu dernek bize ait.Siteye yazılan hayatlar, formda yazılanların hepsi gerçek hayatlar.Çekilen acılar ve bunalımlar ortak,sevinçlerde..Bu bütünlükten de sevgi dayanışmasından da gurur duyuyorum.
Bundan böyle Tüp bebek tedavileri ile ilgili çalışmalarımız ile ilgili gelişmeleri sitede forumdan izleyebilirsiniz.Böylece anında görüşlerinizi belirtebilir ve fikir tartışmalarına katılabilirsiniz.

 

BU AY İSTANBUL’DA İNTERNATİONAL HOSPİTAL İLE   TOPLANTIMIZ VAR

TOPLANTI KONUMUZ; TEKRARLAYAN BAŞARISIZ IVF LERDE NE YAPMALI?

 

Bu ay eylülün 27 sinde İstanbul İnternational Hospital Tüp bebek Merkezi ve ekibi ile birlikte olacağız. Bu ay İnternational Hospital Tüp bebek merkezi üyelerimiz icin 3 cifte yarım tüp bebek tedavisi bağış ( bunun içinde genetik ve çok önemli tahlillerde dahil.)ve 50 bayan üyemize ücretsiz smear testi veriyor.

Bu bagış icin hastane özellikle 37 yasın altında ve en az iki defa ıvf yaptırıp başarısız olanlara destek olmak istediklerini belirttiler.

Bunun için gerçekten kendilerine cok mütesekkiriz. Her yıl bütün üyelerimizin smear testinin bedava yapılması esas amacımız.İnternational Hospital ‘in buna destek vererek yardımcı olması bizi çok mutlu etti. Toplantı Ataköy’deki Yunus Emre Tiyatrosunda yapılacak.Her zamanki gibi saat 13.00/17.00 arasında ve tabii ücretsiz.

Katılım ve yararlanmak için sitede ayrıca yayınlanan yazıyı lütfen okuyun.

Önümüzdeki ay gene hem İstanbul ve hem de Ankara da toplantımız olacak ;Sonra da Başlangıcından beri çok istediğim başka şehirlerin toplantı programı önümüze geliyor.

 

13 EYLÜLDE DERNEKTE TOPLANTIMIZ VAR

Yarı ücretli tedaviler ile ilgili Dernek yönetim kurulu gözetiminde ve kuraya katılmak isteyenlerin gözü önünde liste hazırlanarak Kalamış Kadın Saglıgı Merkezinin 4 aylık 1500 usd den Tüp bebek tedavisi ile ilgili kurası saat 14.00 de çekilecektir. İlgilenen bütün arkadaşlarımızı saat: 13.00 de dernege bekliyoruz. Derneğin adresi: Kamelya 1/8 D:2 49 ada Atasehir.tel: 0216 456 39 75-76

Haftaya tekrar   güzel haberlerde buluşmak üzere

Kucak dolusu sevgiler

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ