lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Yumurtlama günü adet döngüsünün en verimli günü değildir.İlişki için en verimli gün ?

Yumurtlama günü adet döngüsünün en verimli günü değildir.İlişki için en verimli gün ?

Hamile Kalma hakkında 10 madde

Tüp bebek tedavileri yaptırmadan önce bazı bilgileri okumanızı öneririz. 

Dr Jean Twenge 2011 yılında “Hamile Kalma klavuzu “adlı çıkardığı yeni kitabında bebek yapma konusunda bazı bilinmeyenleri açıkladı .Biz de bu bulgulardan bazılarını sizlerle paylaşıyoruz.

1. Eğer doğru yumurtlama tahmini yapabilirseniz çabuk hamile kalma şansınız olabilir. 35 üzerinde olsanız bile. – genellikle üç ay içinde – Bir çok uzman her adet döngüsünde kadınlara hamile kalma şansını sadece yüzde 5 ile yüzde 20 olarak veriyor.Ancak ovulasyonunuzu takip ederek bu oranı önemli ölçüde artırabilirsiniz.

2. Yumurtlama günü adet döngüsünün en verimli günü değildir.İlişki için en verimli gün yumurtlamadan iki gün öncedir.Ama yumurtlama tahmin kitleri ve doğurganlık monitörleri genellikle bu günler için doğru işareti vermezler .

3. Modern çağda kadınların 35 yaş üstü kadınların 3/1 nin üreme sorunu olacağı istatistiği 1700 lü yıllarda Fransa’da kırsal kesimde yapılan doğum kayıtları çalışmasına dayanmaktadır. Daha yakın nüfus çalışmalarında uzmanlar 35 yaş üstü kadınların sadece yüzde 18’i bir yıl içinde hamile kalamayabilir ama bu kadınların % 50 si ikinci yıl çocuk sahibi olabilir denmektedir.

4. “Çok yoğun,stresli ve zor bir işte çalışıyorum” diyorsanız yada hamile kalamama endişesini çok yoğun bir şekilde yaşıyorsanız hamile alma şansınız gerçekten azalır. Doğurganlığınızı etkilememek için özellikle bu konuda relax olmalısınız.

5. Ne yaparsanız yapın stresinizi önleyemiyorsanız kendinizi rahatlatmak için bir çok teknik uygulayabilirsiniz. Örneğin; Aklınıza geldiğinde yada panik yaptığınızda kendinizi rahatlatmak ya da sakinleştirmek için nefes kontrolu yapmayı öğrenmek gibi .

6. Doğurganlık için sağlıklı bir diyet ;Omega-3 yağ asitleri yüksek, balık dahil olmak üzere sebze, meyve, kepekli tahıllar, zeytinyağı, fındık ve yağsız protein içermelidir.

7. “Yumurta sayısı” (FSH, AMH, over rezervi için Ahead Planı veya ultrason) kendi başınıza yaptıracağınız testler size doğal olarak hamile kalıp kalamayacağınız hakkında yeterli bilgi vermezler..Yumurta rezervlerinizi öğrenmek uzman tüp bebek doktorları tarafından tüp bebek veya diger hamile kalma tedavileri sırasında öğrenilebilir. Doktorlar kaç yumurta öngörüyor ,nasıl bir çalışma yapılması gerektiğini size bildirirler .

8. Bir kız yada bir erkek istiyorum diye bir takım çalışmalar beslenme modelleri ve ilişkide gün çalışmaları yapabilirsiniz Ama bunların tamamı yanlıştır.(ovulasyundan iki gün önce yapılan sex kız bebek ovulasyon günü yapılan erkek bebek denilmektedir ) Son araştırmalara göre tam tersi zamanlamanın aslında daha iyi çalıştığı gözlemlenmiş. Cinsiyet planlama amaçlı Zamanlama ilişki muhtemelen güvenilir değildir.

9. Eğer online sitelerde veya kitaplarda duymuş olabileceğiniz bazı sözde doğurganlığı arttırıcı takviyeleri kullanarak doğurganlığınızı iyileştirme yerine büsbütün kötüleştirebilirsiniz. . (İki örnek Vitex / hayit ve L-arginin vardır.)

10. Özellikle folik asit, B6 vitamini ve Omega-3 balık yağını makul miktarlarda kullanmak doğru olabilir ama diğer vitaminler ek olarak doğurganlığı artırmazlar.

Metro NewYork

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ