lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibelin Köşesi 187 SONUCA ULAŞMAK İÇİN ÖNCE BAŞLAMAK GEREKLİ… EYLÜL HAREKET VE BEREKET AYIDIR.

Sevgili arkadaşlarım;

Koskoca Ağustos ayını hazırlıklarla geçirdik.Sabırsızlıkla herkesin tatillerine gidip gelmesini ,dinlenmesini ve yeni başlangıçlara hazırlanmasını bekledik. Otomatik maillerle de sizlere ulaşmaya burada ve sizinle birlikte olduğumuzu hatırlatmaya çalıştık. Sitemiz de de her hafta yeni konularla ilginizi çekmeye çalıştık.Umarız başarılı olmuşuzdur.Bize siteye konulmasını ve incelenmesini istediğiniz konuları lütfen yazınız Mail adresimi biliyorsunuz ama gene de belirteyim: sibelt@cocukistiyorum.com

Ağustos ayında da yarışmamıza gösterdiğiniz cesaretinize  çok teşekkür ederiz.Bir çok arkadaşımız Bobo Pikatel IP web ve güvenlik kamerası ve bir çok da adımsayar /kalori/zaman ölçer kazandılar.En son 5 .hafta da yarışmamızda da bir arkadaşımız ev için bir telsiz telefon kazanacak. Değişik şekillerde yarışmalarımız devam edecek. Fotoğraf yarışmamıza da gönderilen yüzlerce fotoğrafla bize üyelerimizin ve çoğunlukla bebeklerinin güzel anlarını paylaştık. Fotograf yarışmamız devam edecek…

Sitemizde sohbet odasında olan aksaklıkları da yayınımızı gerçekleştiren firmaya Performans IP ‘ye defalarca ilettik.Yapımcımız 10 günlük yaz tatiline gittiğinden diger çalışanlar elleyerek tamamen bozmak istemediler. Dilerim bu satırları okurken bu konuda hallolmuş olur. Sitenin programları bizim tarafımızdan yapılmadığı için bir çok defa çaresiz kalabiliyoruz.Bunun niçin gerçekten özür dileriz.

HAMİLE KALAN ARKADAŞLARIMIZ İÇİN

Eylül ile birlikte doktor sohbetlerimiz başlıyor. Bu dönemde sitemizde artık hafta bir günde tüp bebek tedavilerinde hamile kalan arkadaşlarımız için kadın doğum ile ilgili doktorlarımız girecek. Böylece onlarda büyük emeklerle tedavilerini olduktan sonra doğuma kadar bütün bilgilerini her hafta belli saatlerde online doktorlara sorup kendilerini bilgilendirebilecekler.

Tüp bebek yaptırmış ve hamile kalmış üyelerimizin sağlıklı bir hamilelik geçirmeleri ve bebeklerini kucaklarına almaları için sitemizde derneğimizde her çabayı gösterecek.Daha ileri aşamada doğumları ile ilgili kolaylıklar yaratacak çalışmalarımız hazırlanmakta.

DAHA ÖNCE ÇOCUK SAHİBİ OLANLAR YENİ HAMİLELERE DESTEK VERİYOR

Site forumda yeni bebekleri olan arkadaşlarımıza daha önce doğum yapmış olanlar bebeklerinin giysileri konusunda destek evrecekler. Bu güzel dayanışmayı düşünen ve bu haraeketi başlamasına neden olan üyelerimizi candan kutluyorum.

ANKETİMİZ ÇOK ÖNEMLİ

Tüp bebek tedavilerindeki ilaçların yazılması konusu en üç bin katılımcı olmadan herhangi bir girişimde bulunamayız. Mutlaka ortak çalışmamız gerekmekte …gerekirse sizinle aynı düşüncede olan arkadaşlarınızı da olaya katın ve sitede ankete katılmalarını sağlayın.

Köşeyi okuyan arkadaşlarımızın da eğer katılmadılarsa ankete katılmalarını ve katılım sayısını çoğaltmalarını rica ediyorum.

TOPLANTILARIMIZ BAŞLIYOR BU AY KAYSERİ VE NEVŞEHİR DE OLACAĞIZ..

Nihayet gene Türkiye’nin görmediğimiz illerine de gitme imkanımız olacak.Bu toplantıları Çider ve www.cocukistiyorum.com olarak çok seviyoruz. Çünkü hep tanımadığımız üyelerimizle karşılaşma imkanımız oluyor,çevremiz ve hayata bakış açımız her seferinde daha da gelişiyor. Ayrıca ülkenin bir çok sorununa da bu şekilde vakıf oluyoruz. Bu ay Kayseri ve Nevşehir ile dönemin ilk toplantılarına başlıyoruz. Bu yıl siteden de anlaşılacağı gibi bir çok yeni merkez bizimle birlikte olacak. Yıllar sonra bu gelişim bizi çok heyecanlandırıyor ve çalışma şevki veriyor. Demek ki doğru yoldayız ve emin adımlarla da yolumuza devam ediyoruz.Bu yıl toplantılarımız daha önce de bahsettiğimiz gibi Uluslar arası ACT (Uluslar arası Hamileliğe destek platformu) ve Avrupa Kısırlık Birliği (EIA) nin temsilciliği çerçevesinde yapacağız. Bize destek veren Merkezlere çok teşekkür ediyoruz.

Eylül ayının yeni büyük adımlara gebe olduğunu hissediyorum. Bekleyip hep birlikte görecegiz.

Bütün hayallerinizin gerçekleşmesi dileğiyle..

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ