lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 12 – 13.01.2002

Yenilmeyeceğiz.
Son cümlemiz :İşte başardık olacak….

Sevgili Dostlarim

Her zaman güzel şeyler yazmak istiyorum bu köşeye.Ama bu hafta elim ağırlastı nedense..Elim neşe içinde klavyenin üzerinde dolaşamıyor,bu defa hırsla ve inatla yazıyorum..

Kışı olanca ağırlığı ile yasıyoruz. Ekonomik kriz bir taraftan birde kar nedeniyle yapılamayan işler tedavileri zorluyor. Bir kaç arkadaşımızın parasızlık ve aile içi depresyon nedeniyle birden tedaviyi yarim bıraktıklarını yada başlayamadıklarını duymak beni fena halde üzdü.,Kendimi, bu siteyi ve içinde bulunduğumuz yapılanmayı daha cok sorgulamaya çalışmalarımızı daha çok onaylamaya başladım.

Site amaçlarına ulaşabiliyor mu? Amacımız nedir.? Tedavilerine devam eden kişilere psikolojik destek ve tıbbi bilgi desteği yeterince yapabiliyor muyuz? ve tedavilerde indirimlerle destek olabiliyor muyuz.?….
Hiç yoktu simdi var.. bu nedenle evet… ama yeterli mi? hayır değil inanın bana hiç yeterli gelmiyor..Site kapasitesini bulduğunda yeterli olacak.bütün toplantılarımız 200-300 u aşkın Çocukistiyorum Dayanışma Kulübü üyesi katıldığında olacak.Bu sitenin herkesin olduğunu anladıklarında ancak birleşerek bir şey yapılabileceğini anladıklarında olabilecek..

İlaçlar ve tedaviler o kadar pahalı ki…Ne cep dayanıyor ne can, ne de psikoloji….ne kadarına kadar ulaşabiliyorum. Bilemiyorum..Hep kendi kendime soruyorum. Yeterince çalışıyor musun??Deniyorum.

Hastaneler maliyet nedeniyle tüp bebek tedavi fiyatlarını düşürmüyorlar. Taksit yapılamıyor. Ya da yapmaya yanaşmıyorlar.Gerekçe tedavisi yapılan hasta eğer tedavi olumsuz sonuçlanırsa parasını ödemek istemiyormuş. Onlarda kendilerine göre haklılar.Kredi kartları fazla limit vermediğinden ve faizleri fazla olduğundan ödemelerde yararlı değil nerdeyse zarar veriyor…İlaçlar yurt dışından geldiği için cok pahalı bir de üstüne üstlük KDV sini ödüyorsunuz..Fiyatlar üst üste katlanıyor.. Sanki nereden baksanız bir çıkmaz sokak..

 

TOPLANTILARA KATILIM:

Ama bu sokakları bir yere ulaştıracağız…

Bu toplantılara katılımla bunları sağlayabilirsiniz. Toplantılarımız gerçek sayılarına hiçbir zaman ulaşamıyor.Gerçekten Dayanışma kulübü üyelerinin tamamı bu toplantılara katılsa her şehirde 300-350 kişinin üzerinde bir katılım olması gerekiyor. Yalnız siteden indirimler için üye olmanız bir şeyi değiştirmiyor. Gerçek sayılar bende saklı ve benim bunu Hastanelere söylemem de hiçbir şeyi değiştirmiyor. Kişi adedini toplantı salonlarında görmeleri gerekli.Bu katılımı mutlaka sağlamalısınız. Bu toplantılara yalnız bana destek olmaya değil kendiniz ve birlikte başarabileceklerimiz ,ortak menfaatleriniz için gelmelisiniz.

TAKSİTLENDİRME

Bir çözüm yolu mutlaka var ve biz bunu elbirliği ile bulacağız. Hem de hemen..

Toplantı yaptığımız bütün merkezler toplantıda bir mikroenjeksiyon veriyorlar. Bu bir nerdeyse gelenek halini aldı. Çekilişle belirlenen aramızda bir kişinin bile ücretsiz tedavi görüyor olması bile bizim için büyük bir gelişme..

Neler yapacagiz? Taksitlendirmeye girmek isteyenler bana mail atsinlar

5 aylık ödeme ,8 aylık ödeme ,10 aylık ödeme,12 aylık ödeme taksitlendirmeyi kendi aramızda sağlayacağız. Katılmak isteyenler siteye bana mail atsınlar. Kendi arasında güvenilir gruplar oluşturup bu taksitlendirme sistemini sağlayacağız. Cocukistiyorum .com hakem olacak ve bu düzeni sağlayacak.Hastanelere peşin yada üç taksitli ödeme yapılacak. Herkes denetlemeye ve olayın yürütülmesine katkı sağlayacak.Hukuki yönlerini tartışacağız. 19 Ocaktaki toplantıda bu gündeme gelecek ve hemen yürürlüğe girecek.

İLAÇLAR

İlaclarla ilgili de bize bir kaç ay taksit yapan eczane ve depolari bulup onlarla calisacağız.

 

ANKARA VE İSTANBUL’DA TOPLANTI ÜCRETİMİZ

Toplantı ücretimiz kişi başı İstanbul ve Ankara ‘da 3.500.000.-TL olmuştur. Katılan ve para gönderecek arkadaşlarımıza önemle duyururuz.

 

DOKTOR FORMLARI

Bir çok arkadaşımızdan Doktorlarımıza gönderilen formlara cevap alamadıkları hakkında şikayet aldım. Ama kimlere ait olduklarını belirtmediler. Lütfen cevap alamadığınız doktorumuzu bize iletebilir misiniz?Doktorumuza ulaşamamış olabilir ya da yoğunluktan dolayı o anda cevap verememiş daha sonra gelenden cevaplamaya başlamış olabilirler. Doktorlarımıza yeniden hatırlatacağız. Cevaplanmamış arkadaşımızın kalmasını istemiyoruz.

 

İLAÇLAR KONUSUNDA BİRBİRİMİZE DESTEK OLALIM

Tedavileriniz sırasında artmış olan ilaçlarınızı lütfen bize bildirin.İhtiyacı olan ve
Tedavisi sırasında almakta zorlanan arkadaşlarımıza yardımcı olabilirsiniz. Tedavisi olumlu sonuçlanmış arkadaşlarımıza da burada sesleniyorum. Herkes 2 ilaç yardım olarak gönderse bir çok arkadaşımızın tedavisine katkıda bulunmuş ve onlarında hayır duasını almış olurlar.LÜTFEN BUNUN İÇİN BANA MAİL ATIN.

 

TEDAVİLERİNİZ NERELERDE YAPILIYOR LÜTFEN BİZE BİLGİ VERİN

Dayanışma Kulübüne üye olan arkadaşlarımız tedavilerini yaptırdıkları hastaneleri bize lütfen bildirsinler. Mutlaka üye formunu siteden alın.Form alınması hastaneninde evrak düzenine indirimlerde yardımcı oluyor.Herhangi bir evrak göstermeden indirim yapmalarına imkan olmuyor.

 

19 OCAK 2002’DE İSTANBUL’DA TOPLANTIDAN SONRA BEYOĞLU GALATA MEYHANESİNDE YEMEĞİMİZ VAR

19 Ocak 2002 Etap Marmara Otelindeki toplantımızdan sonra akşam 19.00 da
Otelin çok yakınında Galata Meyhanesinde yeni yıl yemeğimiz olacak. Kişi başı 20 Milyon lira. Herkes ödemesini orada istediği şekilde yapacak. İster nakit ,ister kredi kartıyla.Amaç hep birlikte biraz moral bulmak, moral vermek…
Katılmak isteyen arkadaşlarımız lütfen sibelt@cocuk istiyorum.com dan bana bilgi versinler.Kişi adedini ona göre ayarlayacağız.

YURT DIŞINDAKİ ARKADAŞLARIMIZ BULUNDUĞUNUZ ÜLKEDEKİ EN İYİ TÜP BEBEK MERKEZLERİNİ VE HASTANELERİ BİZE BİLDİRİN

Sitemizin İngilizce bölümü uzun uğraşlarımızdan sonra önümüzdeki hafta nihayet açılacak. Buraya Yurt dışındaki kalitesiyle ve başarılarıyla haklı bir üne kavuşmuş hastaneleri katmak ve onlara da sitede doktor danışma formları açmak istiyoruz.Bize bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

YURT DIŞINDAKİ TÜP BEBEK KONUSUNDA ÜNLÜ TÜRK DOKTORLARINI ARIYORUZ. HANGİ DOKTORLARLA İRTİBAT KURMAK İSTERSİNİZ LÜTFEN BİZE YAZIN

Ülkemizde konusunda en iyi olan Merkezlerin Tüp bebek Bölüm Başkanları ve ekiplerine sorularımızı danışıyoruz. Ayrıca Dünya da da Tüp bebek ve infertilite konusunda isim yapmış ünlü Türk doktorlarını da bu sitede görmek (Sn.Kutluk Oktay gibi.. )ve onlardan en son çalışmalar hakkında anında bilgiler almak istiyoruz.Bu konuda bize isimler verip bizi yönlendirirseniz inanın çok sevineceğiz.

Şimdilik sizlerle paylaşabileceğim konularıma sayfam bittiği için son vermek zorundayım. Önümüzdeki hafta 2002 çeşitli illerdeki toplantı programlarımız ve Mayıs ayından sonraki Anadolu Toplantılarımızla ilgili bilgileri yazacağım.
Yazacak ve daha sizlerle paylaşacak daha o kadar çok şeyim var ki..
Önümüzdeki hafta dolu dolu tekrar sizlerle olmak dileğiyle..

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ