Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Mucize Bebekler -2

Mucize Bebekler -2

Merhaba;

Bekârlığımdan bebek heveslisi olduğum için hemen çocuk istiyordum ama olmayınca bir problem olduğunu düşünerek tedaviye başladı. 2 yıl ilaç tedavisi oldum. O muayeneler dayanılmazdı benim için ama bebeğim olması için katlanıyordum. Sağ yumurtalığımda 40 mm çapında endometriozist kistleri, sol yumurtalığımda ise polikistik over kistler olduğunu ve yumurta sayımın çok az olduğunu öğrendim. İlaçlarla da hiç bir ilerleme kaydetmediğini görünce artık umutlarım tükenmişti. hey ay regl günüm benim için yeni bir umutsuzluktu.

 31 yaşındayım artık daha fazla beklemek istemiyordum. Laporaskobik ameliyat ile kistleri aldırdım. Doğumhane de yatarken bebeğim olmadığı için doğum yapan anneler sezaryenle ölü bebeğim olduğunu düşünerek bana hiçbir şey soramıyorlardı.

 

Kadir gecesiydi bu sene bir bebeğim olması için dua ettim. Artık takvim hesabı bile yapmayım yumurtlama günlerimi hesaplamamayı planlarken o günün yumurtlama günüm olduğunu, tesadüfen takvime bakarak farkına vardım. Ama bu aydan hiç umudum yoktu. Arife günü lekelenme ile umutlarım tamamen bitmişti. Ancak beklememe rağmen regl devamı olmamasını psikolojik bir üzüntü yaşamama bağlıyordum. Artık tüp bebek tedavisine başlamam gerektiğini yaşlı bir anne olmak istemediğimi düşünüyordum. Bir hafta sonra tüp bebek tedavisi için randevu almıştım. Reglde düzensizlik olduğu için test yaptırmam gerektiğini düşündüm. Ertesi sabahı beklemeliydim annemi ve eşimi de heveslendirmemek için testi sabah gizlice yapacaktım. O gece rüyamda nur topu gibi yeni doğmuş bir kız bebek gördüm. tedaviye gideceğim günün sabahı test yaptırdım nasıl olurdu bilemiyorum henüz bir dakika bile geçmeden 2 çizgi de kırmızı olmuştu. Regl devamı beklerken testin pozitif çıkmasına inanamıyordum. Evdekileri ayaklandırmıştım. Çubuğu iki çizgi görmek bile bana bir mutluluk vermişti. Hamile olmasam bile bu mutluluğu yaşattığı için rabbime şükrediyordum. Şimdi bebişim 6 aylık oldu ve karnımda minik bir kız beni tekmelerken bende burada yaşıyorum dercesine hareket ettikçe öyle mutlu oluyorum ki. Rabbim isteyen herkese çocuk nasip etsin. Bebek isteyen herkesin kucağına hayırlısıyla evlat versin.

 

Eğer gerçekten anne – baba olmaya hazırsanız mutlaka zaman kaybetmeyin. Tedavi gerekiyorsa tedavinizi olun umutlarınızı tüketmeyin gerekiyorsa tüp bebek yaptırın. 2 yıl bana 20 yıl kadar uzun gelirken 6 ay hamileliğimin nasıl geçtiğini anlamadım. Allah bütün isteyenlere hayırlı bebekler ve kolay doğumlar nasip etsin.Geç kalmayın mutlaka bir şeyler yapın. Beklemek kadar zor bir şey yok.

B.S

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ